Andrzej Duda w Sylwestra nie próżnuje. Prezydent podpisał właśnie czternaście ustaw

Prezydent Andrzej Duda podpisał czternaście ustaw. Są wśród nich, między innymi nowelizacja o podatku akcyzowym, która ma zapobiec podwyżkom cen prądu i ustawa o dotycząca ujawnienia informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990.
Zobacz wideo

Nowelizacja o podatku akcyzowym, która ma obowiązywać od jutra, przewiduje obniżenie akcyzy z 20 do 5 złotych za megawatogodzinę i obniżenie opłaty przejściowej o 95 procent. Kolejne rozwiązanie to rekompensaty dla firm handlujących energią.

Nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 zakłada, że w Ministerstwie Spraw Zagranicznych nie będą mogli być zatrudnieni byli współpracownicy organów bezpieczeństwa z lat 1944-1990.

Ustawa o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski reguluje zasady sprawowania opieki nad mogiłami oraz sposób prowadzenia ich ewidencji przez Instytut Pamięci Narodowej. Ponadto określa zasady udzielania przez IPN dotacji oraz świadczeń pieniężnych na budowę, remont i utrzymanie tych grobów.

Więcej o: