Nieoficjalnie: wiceministrem cyfryzacji zostanie by造 prezes M這dzie篡 Wszechpolskiej

"Polityka Insight" podaje nieoficjalnie, 瞠 Adam Andruszkiewicz zostanie wiceministrem cyfryzacji. Pose zas造n掖 tym, 瞠 wyda na paliwo 28 tys. z, cho nie ma prawa jazdy.

Adam Andruszkiewicz jest (lub też do niedawna był) posłem klubu Wolni i Solidarni, który założył ojciec premiera Kornel Morawiecki. Koło ma zaledwie pięciu reprezentantów, ale widocznie na tyle znaczących, że - jak nieoficjalnie podała "Polityka Insight" - Andruszkiewicz ma zostać wiceministrem cyfryzacji. 

Wirtualna Polska informuje, że potwierdziła doniesienia, a Andruszkiewicz prawdopodobnie propozycję przyjmie. Portal twierdzi, że poseł wystąpił z Wolnych i Solidarnych w miniony piątek. W tym miesiącu Andruszkiewicz pisał na Facebooku, że będzie dążył do "zjednoczenia sił patriotycznych". "Tylko wielki obóz na prawicy jest w stanie zatrzymać powrót Tuska do władzy w Polsce za rok. Do budowy takiej wielkiej siły patriotycznej będę dążył. Nie oddamy Polski w ręce PO!" - napisał.

Rekordzista kilometrówek

Andruszkiewicz do sejmu wszedł z list Kukiz'15. W latach 2015-2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, jest też członkiem Ruchu Narodowego. 

O pośle zrobiło się głośno latem, gdy "Super Express" ujawnił, że Andruszkiewicz otrzymał z Kancelarii Sejmu 28 tys. zł. zwrotu za paliwo, choć nie posiada samochodu i nie ma prawa jazdy. W rozmowie z mediami tłumaczył, że zawarł umowę na użyczenie samochodu, a wożą go współpracownicy. Paweł Kukiz, choć już były szef Andruszkiewicza, przepraszał, że wpisał go na listy Kukiz'15.

Doszukiwał się antypolskości w filmach i komunizmu w pociągach

Poseł Andruszkiewicz słynie z interpelacji dotyczących "ważnych" kwestii politycznych i społecznych. Już kilka miesięcy po wejściu do Sejmu pytał ministra kultury o dotacje PISF dla filmów takich "Ida", "Pokłosie" czy "Wałęsa. Człowiek z nadziei", które "wpisują się w antypolską politykę historyczną". "Przykłady te świadczą o tym, że w Polsce nadal panuje swego rodzaju cenzura, gdzie niektóre ważne tematy (...) są spychane na dalszy plan" - pisał wtedy poseł Kukiz'15.

Wniósł też interpelację do ministra infrastruktury i budownictwa ws. "nazewnictwa pociągów PKP". Poseł oburzał się choćby na nazwę "Aurora", która jego zdaniem promuje komunizm. Zauważa również, że wśród nowego nazewnictwa PKP pojawiły się określenia "promujące pogańskie i mityczne bóstwa: Sedina, Świętopełka, Czcibóra, Dionizosa, Światowida". Dostało się również nazwom obcojęzycznym, m.in. "Galaxis", "Jupiter" czy "Prometeo".

Zobacz wideo
Wi璚ej o:
Komentarze (321)
Nieoficjalnie: wiceministrem cyfryzacji zostanie by造 prezes M這dzie篡 Wszechpolskiej
Zaloguj si
 • tomtg123

  Oceniono 109 razy 105

  No zajebi軼ie. Brawo. Pi瘯ny okaz. Najlepszy sort, ideowe dzieci Jaros豉wa Kaczy雟kiego i Krystyny Paw這wicz. Prawdziwi wieprzu-najlepszu.
  Tylko martwi si, 瞠 on ju teraz nie b璠zie mia jak kra嗆 po cichu tych pieni璠zy za benzyn, bo teraz dostanie szofera i b璠 go wozi.
  Ale jak go znam, to i tak ukradnie. Jak nie mia prawa jazdy i ukrad, to teraz te ukradnie.
  Bezwstyd jest jego si陰, chamstwo jest jego tarcz - b璠zie przecie w tym rz康zie.
  Dla niego to jest bardzo bardzo dobra zmiana, jak s康z.

 • antropoid

  Oceniono 91 razy 89

  Znaczy kompetencje prawicowe ma - nienawidzi wszystkich spoza swego stada, hajlowa umie, no i dobrze aportuje czarnym.

 • kingsizemax

  Oceniono 74 razy 68

  Pryszczaty, sepleni帷y, bezczelny szczyl ministrem. Ile trzeba mie pogardy dla Polski.

 • jael53

  Oceniono 51 razy 49

  Ma niezb璠ne kwalifikacje: nale篡 do "rasy pan闚", jest sfiksowany i nieuczciwy. A 瞠 to nie ma nic wsp鏊nego z cyfryzacj? Nie szkodzi; w ko鎍u nie do Doliny Krzemowej go bior, tylko do polskiego rz康u.

 • gorzowskiszlachcic

  Oceniono 42 razy 38

  Trzeba waln望 setk...jak takie intelektualne dno ma by w rz康zie to pozostaje tylko si napi

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX