Najgorętszy moment debaty o cenach prądu. Posłanka mówi o przekazaniu koperty premierowi

- Dzisiaj cała sala widziała, jak prezes Kaczyński z kopertą w ręku wołał do ciemnego saloniku pana premiera Morawieckiego - oświadczyła z mównicy sejmowej posłanka Agnieszka Pomaska. Co miała na myśli?

W trakcie debaty nad rządowym projektem obniżenia akcyzy i stawki opłaty przejściowej za prąd, poseł PO Marcin Kierwiński przypomniał słowa Lecha Kaczyńskiego z 2008 roku, o tym, że zgodził się na ryzykowną politykę klimatyczną, bo poszedł na rękę Angeli Merkel.

Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył słowa byłego prezydenta. Wyjaśniał, że padły one w ramach procesu negocjacyjnego, wiedząc, że rząd Donalda Tuska może te ustalenia zawetować. - Na koniec 2008 roku niestety zawarliście bardzo niekorzystne warunki umowy pakietu klimatycznego. A to, co ktoś powiedział rok wcześniej w kontekście dochodzenia do tego, budowy sojuszu, jest zupełnie inną sprawą - mówił premier. 

Koperta w ciemnym saloniku

Po Morawieckim na mównicę weszła posłanka PO Agnieszka Pomaska. Zaczęła wyliczać kolejne nazwiska osób związanych z partią rządzącą, które otrzymały pracę - jak wielu uważa - dzięki odpowiednim koneksjom. Wymieniła m.in. syna posła Smolińskiego (zatrudniony w spółce Energa-Operator), córkę posła Cymańskiego (zatrudniona w Energa Obrót Gdańsk), brata Michała Rachonia z TVP Info (zatrudniony w Grupie Energa) i współpracowników posła Horały (zatrudnieni w Energa Oświetlenie i Porcie Gdańsk). - Nie wystarczy 30 sekund, nie wystarczyłoby godziny - mówiła.

Nagle posłanka oświadczyła:

Dzisiaj cała sala widziała, jak prezes Kaczyński z kopertą w ręku wołał do ciemnego saloniku pana premiera Morawieckiego. Czy w tej kopercie [była] kolejna lista nazwisk?

Wówczas marszałek Ryszard Terlecki wyłączył posłance mikrofon, ponieważ przekroczyła czas wypowiedzi, ustalony przez marszałka na 30 sekund. - Tu nie było pytania, to było oświadczenie - skwitował Terlecki.

Więcej o:
Komentarze (446)
Najgorętszy moment debaty o cenach prądu. Posłanka mówi o przekazaniu koperty premierowi
Zaloguj się
 • lilo150

  Oceniono 137 razy 121

  tu nie ma nic do dodania, wyborcy kaczystów mają tak wyprane mózgi, że nic im nie przeszkodzi w ponownych wyborach.

 • sh32wlodzimierz

  Oceniono 100 razy 92

  złodziejstwo PISowskie się panoszy, rozkradną kraj na naszych oczach

 • zsm-5

  Oceniono 86 razy 82

  Misiaczki. Za to was pisiory suweren kocha najbardziej - za kumoterstwo, korupcję i prywatę. Pisie g...o na środku salonu nadal suwerenowi pachnie "perfumą"?.

 • cozano

  Oceniono 84 razy 80

  Trzeba przyspieszyć nacjonalizację, przepraszam, repolonizację, żeby wystarczyło intratnych stanowisk dla rodzin elit pisowskich, ich znajomych i pociotków.

 • starczypl

  Oceniono 71 razy 65

  te brudasy z piSSu nie oddadzą władzy po dobroci - trzeba będzie kopami im ja zabrać (chodzi mi oczywiście o demokratyczne głosowanie ...)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX