Jaki nazwał rzecznika Trzaskowskiego "trollem". Ten odpowiada: to kompromitacja tego człowieka

- To jest kompromitacja tego człowieka, zresztą nie pierwsza - tak Kamil Dąbrowa, nowy rzecznik warszawskiego ratusza, skomentował słowa Patryka Jakiego. Polityk PiS nazwał go wcześniej "internetowym trollem".
Zobacz wideo

Dziennikarz Kamil Dąbrowa od stycznia będzie rzecznikiem prasowym warszawskiego ratusza.

"Rafał Trzaskowski powołał na rzecznika internetowego trolla, który podawał spreparowane zdjęcia, w dodatku udawał dziennikarza. Gratulacje" - napisał na swoim Twitterze wiceminister i były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki po ogłoszeniu informacji o powołaniu Dąbrowy na stanowisku.

Czego dotyczyły słowa Patryka Jakiego o internetowym trollu? Chodzi o jeden z wpisów zamieszczonych przez Dąbrowę na Twitterze. Dziennikarz udostępnił przerobione zdjęcie Jakiego z młodości, które doklejono do zdjęcia siedzących na klatce wyrostków. Dąbrowa nazwał ich jego "ziomalami z Opola". 

Dąbrowa o Patryku Jakim: "Kolejna kompromitacja"

Teraz nowy rzecznik ratusza odniósł się do zarzutów Patryka Jakiego. - To jest kompromitacja tego człowieka, zresztą nie pierwsza - powiedział Kamil Dąbrowa w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Dąbrowa dodał, że tweet z przerobionym zdjęciem Jakiego zamieścił 20 listopada i opatrzył go uśmiechem, a wiceminister potraktował go zbyt dosłownie.

To jest typowy przykład braku poczucia humoru na prawicy polskiej sceny politycznej. I hejterstwa oczywiście, bo jeżeli ktoś taki żart odbiera za "fake news"… Otóż w internecie i na Twitterze też można żartować

- skomentował nowy rzecznik warszawskiego ratusza.

Dąbrowa odniósł się również do zarzutu Jakiego, że przed objęciem stanowiska rzecznika ratusza "udawał dziennikarza". Jak stwierdził, pracuje jako dziennikarz i menedżer mediów od ponad 20 lat, a jeśli Patryk Jaki ma wątpliwości co do przebiegu jego kariery zawodowej, to może przejrzeć jego CV.

- Politycy pokroju pana, który wciąż nie może pogodzić się z porażką, atakują właśnie w ten sposób. Nawet nie zamierzam na to odpowiadać. To raczej Patryk Jaki udaje polityka - spuentował Dąbrowa w rozmowie z Wirtualną Polską.

Kamil Dąbrowa nowym rzecznikiem ratusza

Kamil Dąbrowa był w przeszłości dyrektorem Programu I Polskiego Radia - pod koniec swojej kadencji zainicjował akcję, w ramach której co godzinę na antenie nadawano hymn Polski i UE w ramach sprzeciwu wobec ustawy medialnej. Został za to odwołany w styczniu 2016 roku. Do niedawna był redaktorem naczelnym Meloradia (dawniej Radio Zet Gold) a także  komentatorem "Szkła Kontaktowego" TVN. 

Dąbrowa wygrał konkurs rozpisany na następcę Bartosza Milczarczyka, który pełnił funkcję rzecznika ratusza przez ostatnie siedem lat. W uzasadnieniu jego nominacji można przeczytać, że "spełnił w najwyższym stopniu wymagania stawiane podczas rekrutacji". Magazyn "Press" poinformował na swoim portalu, że Dąbrowa obejmie stanowisko w styczniu 2019 roku i ma zajmować się także "kształtowaniem wizerunku urzędu miasta".

Więcej o: