Sondaż: Jolanta Kwaśniewska na prezydentkę. Była pierwsza dama pozostawiła konkurentki w tyle

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w grudniu i kandydatkami były same kobiety, największe poparcie uzyskałaby Jolanta Kwaśniewska - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu".

Była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska w wyborach prezydenckich mogłaby liczyć na 28 proc. poparcia, pod warunkiem, że kandydatkami byłyby same kobiety - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Wicepremier Beata Szydło uzyskałaby poparcie na poziomie 10 proc., a obecna pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda - 8 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 13-14 grudnia na próbie 1097 dorosłych Polaków.

Kwaśniewska: Nie wystartuję w wyborach

Sama Jolanta Kwaśniewska wielokrotnie zapewniała, że nie zamierza kandydować. W ostatnich tygodniach mówiła o tym w wywiadzie dla tygodnika "Wprost". Zwróciła uwagę na fakt, że kilkanaście lat temu nieucinanie plotek o starcie w nadchodzących wyborach prezydenckich w 2005 r. było dla niej źródłem problemów.

- Absurdalne przesłuchanie przed Komisją Śledczą ds. Orlenu, do mojej fundacji przyszło 10 panów w kominiarkach, zabrali nam dokumentację, twarde dyski... Ktoś najwyraźniej postanowił przyciąć Kwaśniewskiej skrzydła, żeby tylko nie myślała o wejściu do polityki. Przyznam, że swoje przecierpiałam, nie mam przecież słoniowej skóry - stwierdziła.

Mało prawdopodobny wydaje się również start Beaty Szydło. W 2015 r. kierowała co prawda sztabem wyborczym ówczesnego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Obecnie jednak coraz głośniej mówi się o tym, że wicepremier wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, czego ona sama nie wyklucza.

Zobacz wideo
Więcej o: