Baza Fort Trump w Polsce przesądzona? Błaszczak: Nie rozmawiamy o tym "czy", tylko "jak"

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził, że trwają ostatnie rozmowy na temat umieszczenia baz amerykańskich w Polsce. Ostatnie spotkanie przedstawicieli MON-u i Pentagonu w tej sprawie odbyło się przed świętami.

Szef MON w rozmowie z radiową Jedynką potwierdził, że rozmieszczenie stałych baz amerykańskich na terenie Polski jest przesądzone. Obecnie trwa ustalanie szczegółów w tej sprawie.

Błaszczak o amerykańskich bazach w Polsce: nie "czy, tylko "jak"

Mariusz Błaszczak mówił, że w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie zespołu roboczego w sprawie amerykańskich baz w Polsce. Brali w nim udział przedstawiciele MON-u i Pentagonu. Jak dodał, rozmowy nie dotyczyły tego, czy stałe bazy wojskowe w Polsce w ogóle powstaną, ale już konkretnych szczegółów tego przedsięwzięcia.

- Rozmowy dotyczyły szczegółów. Mogę dziś powiedzieć wprost: nie rozmawiamy o tym "czy", tylko rozmawiamy "jak, więc te rozmowy trwają i jestem spokojny, jeśli chodzi o ich pozytywne zakończenie" - mówił szef MON w radiowej Jedynce.

Mariusz Błaszczak zaznaczył też, że wiceszef Pentagonu Patrick Shanahan, który od stycznia będzie pełnił obowiązki sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych, jest włączony w prace związane z tak zwanym Fort Trump.

Andrzej Duda o "Fort Trump"

Przypomnijmy, że o utworzeniu stałej bazy wojsk Stanów Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda rozmawiał podczas wrześniowego spotkania w Białym Domu z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Polski prezydent powiedział wówczas, że baza mogłaby nazywać się "Fort Trump" i zadeklarował, że jako Polska jesteśmy gotowi wyłożyć na jej budowę 2 miliardy dolarów.

Więcej o:
Komentarze (363)
Baza Fort Trump w Polsce przesądzona? Błaszczak: Nie rozmawiamy o tym "czy", tylko "jak"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 32 razy 16

  Można by 2 mld USD rocznie wpompować w Polski przemysł. A można by też je oddać. Co wybrali w PIS ? Zgadnijcie ...

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 14

  Nie rozmawiajmy o tym, czy ministrem jest kretyn, bo to tak, jakby zastanawiać się, czy są pory dnia, roku...

 • emigrant_1984

  Oceniono 23 razy 13

  Rozmowy są „za ile” panie Paszczak (Boże jaki kaczy dziub on ma !). Dump tylko chce pokazać Amerykanom że coś sprzedał. Was PISSdzielce i Polskę wogole to ma w dupie.

 • bog43

  Oceniono 9 razy 9

  jak panie Błaszczak ? Ano tak samo jak 3 000 000 mieszkań prezesa i możemy spać spokojnie .
  Kasa zostanie w kasie .

 • wikal

  Oceniono 9 razy 9

  Wielki to zaszczyt! Będziemy mieć bazę imienia największego przygłupa, który kiedykolwiek zasiadał w Białym Domu. No chyba, że znajdzie się jeszcze "lepszy", co - biorąc pod uwagę poziom obecnych suwerenów w wielu krajach, nie jest takie całkiem niemożliwe.

 • bazyli21

  Oceniono 12 razy 6

  Politycy PiS jeden przez drugiego przebieraja nozkami - kazdy chce byc tym pierwszym, ktory oglosi ze bazy USA w Polsce beda. Prawda jest taka, ze Kongres USA jeszcze nie podjal takiej decyzji, a takie wyskakiwanie przed szereg Blaszczakow moze tylko zaszkodzic. Maz stanu by tu siedzial cicho i pracowal nad tym, a nie glosno szczekal "ja juz wiem ze beda". Szkoda ze nie rozumieja tego takie marne kreatury i karierowicze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX