Polityk PiS: Jesteśmy w stanie wygrać wszystkie wybory. To nie znaczy, że je wygramy

Czy PiS wygra wybory do europarlamentu? Europoseł tej partii Zdzisław Krasnodębski twierdzi, że oczywiście. Choć w jego ocenie, to wcale nie oznacza, że PiS... je wygra.
Zobacz wideo

Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego był dzisiaj gościem Radia ZET. W pewnym momencie prowadząca audycję Beata Lubecka zapytała polityka o nadchodzące wybory do europarlamentu. - Czy PiS jest w stanie wygrać? - dopytywała.

Tak. Oczywiście, tak. Jesteśmy w stanie wygrać wybory. Jesteśmy w stanie wygrać wszystkie wybory. To nie znaczy, że je wygramy

- odpowiedział prof. Krasnodębski. Później dodał, że co prawda nie ma daru proroctwa, ale PiS "może wygrać". - Nawet zresztą wszystkie symulacje pokazują, że wygrywamy, pytanie tylko, o ile - podsumował.

Polityk komentował też ostatni wywiad Lecha Wałęsy dla portalu Sputnik, w którym były prezydent nazwał Władimira Putina "mądrym politykiem", a Warszawie bliżej jest do Moskwy aniżeli Nowego Jorku.

- Lech Wałęsa za wszelką cenę chce zaistnieć, robi i mówi różne kontrowersyjne rzeczy. Moje środowisko polityczne nie przywiązuje zbyt dużej wagi do słów Lecha Wałęsy. Wszyscy wiemy, że Lech Wałęsa jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. Ja myślę, że lepiej, żeby tak dużo się nie wypowiadał - mówił Krasnodębski.

Więcej o: