Dziennikarz Kamil Dąbrowa zostanie rzecznikiem Trzaskowskiego. Jaki komentuje: internetowy troll

Zmiany w stołecznym ratuszu. Po rezygnacji Bartosza Milczarczyka, wyłoniono nowego rzecznika prasowego - zostanie nim Kamil Dąbrowa, w przeszłości m.in. dyrektor Programu I Polskiego Radia.
Zobacz wideo

Kamil Dąbrowa, dziennikarz, w przeszłości dyrektor Programu I Polskiego Radia, do niedawna naczelny Meloradia, zostanie zastępcą dyrektora Biura Marketingu Miasta st. Warszawy. W praktyce oznacza to, że będzie pełnił funkcję rzecznika prasowego ratusza, w którym rządzi po wyborach Rafał Trzaskowski.

Dotychczas funkcję rzecznika w stołecznym ratuszu pełnił Bartosz Milczarczyk (ponad 7 lat), zrezygnował w połowie grudnia. Dąbrowa wygrał konkurs rozpisany na następcę Milczarczyka, a w uzasadnieniu jego nominacji można przeczytać, że "spełnił w najwyższym stopniu wymagania stawiane podczas rekrutacji".

Magazyn "Press" poinformował na swoim portalu, że Dąbrowa obejmie stanowisko w styczniu 2019 roku i ma zajmować się także "kształtowaniem wizerunku urzędu miasta".

Kamil Dąbrowa jeszcze jako dyrektor Programu I Polskiego Radia zainicjował akcję, w ramach której co godzinę nadawano hymn Polski i UE - wszystko w sprzeciwie wobec ustawy medialnej. Został za to odwołany w styczniu 2016 roku, później trafił do Radia Zet Gold (zmieniono nazwę na Meloradio).

Jaki o Dąbrowie: internetowy troll

Gdy podano informacje o nowym rzeczniku, wielu, w tym wiceminister Patryk Jaki, przypomniało, że Dąbrowa zamieszczał na Twitterze krytyczne wobec Jakiego wpisy, a także fotomontaż. Chodzi o zdjęcie wiceministra z młodości, które doklejono do zdjęcia łysych wyrostków, siedzących na klatce schodowej. "Rafał Trzaskowski powołał na rzecznika internetowego trolla, który podawał spreparowane zdjęcia, w dodatku udawał dziennikarza. Gratulacje" - napisał były kandydat na prezydenta Warszawy.

Więcej o: