Komentarze (493)
Lech Wałęsa o Polsce i Rosji: Nie kłóćmy się, bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • artur702

  Oceniono 11 razy 7

  Pan prezydent Wałęsa tak po pijanemu, czy na trzeźwo?

 • xmugenx

  Oceniono 11 razy 7

  Bolek jest mega zabawną personą.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 27 razy 7

  Marketing. Amerykanie przestali zapraszać, to szuka miejsca gdzie możnaby zaszczycić i łapnąć ze trzy dychy za mowę.
  Ale w tym, że na Ruskich lepiej zarabiać niż się z nimi droczyć - ma rację. Polacy nigdy nie potrafili wykorzystać monetarnie swojego położenia geograficznego pomięcy Rosją a Zachodem. Powinniśmy być najbogatszym krajem Wokulskich a nie jesteśmy. Oni po prostu nie chcą kupować dwóch najważniejszych polskich produktów: nacjonalizmu i religii.

 • eldemon

  Oceniono 21 razy 7

  No nie!
  Tylko patrzeć, jak Putin przyzna mu Honorisa Causa i przypnie Order Czerwonej Gwiazdy!

 • kann2

  Oceniono 25 razy 7

  Ooooo, a to się totalna opozycja ucieszy z intelektualnego geniuszu swego bohatera.

 • n29a

  Oceniono 6 razy 6

  Ale jaja...

 • mireczekb

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Wałęsa, daj pan spokój. Mało się to pan już napolitykował? Pora odpocząć, wnuki bawić.

 • goldendeliceus

  Oceniono 12 razy 6

  Całkowita zgoda z oceną prezydenta Putina. Tylko, że on działa na rzecz Rosji.
  Przeciwieństwo naszych aktualnych polityków, którzy mu w tym pomagają.

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 12 razy 6

  Nie doszukiwałbym się głębi dyplomacji w wypowiedziach Wałęsy. Prowadzący wywiad zapewnił go, ze nie jest Bokiem i ten w narcyzmie popłynął.

 • mm0427

  Oceniono 14 razy 6

  Lech Wałęsa, którego "liberalne" media 10 lat temu promowały na "męża stanu" ??? :)

 • jozbieszczad

  Oceniono 14 razy 6

  A ja chciałbym coś przypomnieć za S.M.

  Jak pamiętamy, 17 września 2009 roku, prezydent Obama, wcześniej „przekonany” przez izraelskiego prezydenta Szymona Peresa, który 18 sierpnia w Soczi obiecał był rosyjskiemu prezydentowi Miedwiediewowi, że „przekona” prezydenta Obamę do wycofania elementów tarczy antyrakietowej z Europy Środkowej, „zresetował” stosunki amerykańsko-rosyjskie do tego stopnia, że w ogóle wycofał Stany Zjednoczone z aktywnej polityki w Europie Środkowo-Wschodniej. W rezultacie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w jednej chwili zawaliła się cała koncepcja „polityki jagiellońskiej” - jak patetycznie nazywano dywersanckie usługi, których świadczenia Polska podjęła się, w dodatku za darmo."

  Historia lubi się powtarzać .Pamiętajcie o tym.

 • jozbieszczad

  Oceniono 18 razy 6

  Teraz zrobią z Bolka ruskiego trolla.
  Ba ,gazeta już zrobiła dodając od siebie kilka słów o RT :)

 • soli5

  Oceniono 17 razy 5

  Niedowiary. Walesa powiedzial wreszcie cos sensownego. Nie to nie ironia. Polacy są tak ogłupieni przez media ze chcą baz USA i jeszcze chcą za nie płacić.

 • lubella69

  Oceniono 11 razy 5

  "Ja mu mówie, ty Wołodia to se weź ten Krym, a nam zostaw Lwów, a ja tobie zdradze patent jak wygrywać co miesiąc w totolotka. Bedziesz spał na forsie i bedziesz nosił raybany!"

 • citaobscura

  Oceniono 15 razy 5

  -=-=-=-=-=-=-

  Kombinujcie KOD-ziarze jak to sobie wytłumaczyć

  "mądrości" Bolka - ikony wszystkich donosicieli :)

 • muzoman

  Oceniono 13 razy 5

  Z Ruskim nie ma lekko, to trudny przeciwnik, w kaszę nie da sobie dmuchać ale to nasze podskakiwanie do niego jest żałosne. Trzeba umieć i chcieć rozmawiać. Wałęsa widzi to, niech próbuje.

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 19 razy 5

  W kaftan. I to szybko.

 • batnadziadow

  Oceniono 11 razy 5

  Lechu odleciał, po raz kolejny zresztą. Kocioł rosyjsko-ukraiński aż kipi a nasz pokojowy noblista wspiera agresora :) To już czas na ciepłe kapcie i termos.

 • xxq

  Oceniono 11 razy 5

  Wałęsa pokazuje prawdziwą twarz grupy trzymającej władzę- która uparcie uczy Polaków miłości do Rosji ze skutkiem odwrotnie proporcjonalnym !

 • wolfspider

  Oceniono 15 razy 5

  To ten sam którego robili niedawno bohaterem za koszulkę???

 • januszz4

  Oceniono 4 razy 4

  Wałęsa, chociaż nie ma wykształcenia, ma intuicję i wyobraźnię polityczną. Mówiąc, że nie podoba mu się postawienie wszystkiego na jedną kartę, czyli całkowite zawierzenie naszego losu i bezpieczeństwa Amerykanom ma rację. Potwierdza to zarówno historia, jak i obecne działania Amerykanów. Jeśli stoją oni przed koniecznością zrealizowania celu strategicznego, ważnego dla ich interesów, nie wahają się przed potraktowaniem swoich sojuszników jako karty przetargowej. Tak było w Jałcie, gdzie Rooseveltowi zależało na pozyskaniu Stalina do uderzenia na Japończyków w Mandżurii i dlatego odpuścił sobie Polskę, chociaż mieliśmy prawo liczyć na jego wsparcie i lojalność. Obecnie Amerykanie wycofują się z Syrii wystawiając do wiatru swojego najwierniejszego tam sojusznika, czyli Kurdów. W najbliższym czasie może dojść do decydującej rozgrywki między USA a Chinami i Amerykanie zrobią wszystko, żeby pozyskać przychylność Rosji. A to "wszystko" może oznaczać oddanie Rosji Ukrainy, ale także Europy Środkowej z Polską włącznie. Dla nich jakaś tam Polska, Węgry czy Rumunia nic nie znaczą w generalnym starciu o dominację nad Światem. Politycy odpowiedzialni za losy Państwa muszą mieć zawsze rozpisanych kilka scenariuszy przyszłych wydarzeń i odpowiednie warianty postępowania. Przypuszczam, że obecnie rządzący nie mają żadnych wariantów tak, jak nie miał żadnych wariantów rząd sanacyjny. Zakładał jedyny scenariusz, tj. interwencję aliantów na wypadek agresji niemieckiej. W ogóle nie brał pod uwagę scenariusza zakładającego brak francuskiej i brytyjskiej interwencji czynnej, a także równoczesny atak niemiecki i sowiecki. Dopuszczamy do władzy zadufanych w sobie durni i nie wyciągamy żadnych wniosków z historii. Dodatkowo plujemy na Wałęsę, który po swojemu, w sposób prymitywny, ale jednak stara się spojrzeć realnie na rzeczywistość polityczną.

 • poppers68

  Oceniono 6 razy 4

  No... moment.
  Czy każdy z nas ma jakieś wątpliwości, że Putin nie jest głupolem?
  Albo, że gospodarczo ( w ujęciu tego co dobre dla polskiego biznesu, upraw czy towarów) nie jest nam do Rosji będącej obok nas bliżej niż do USA?

  Wałęsa jest specyficzny, był moim idolem lat 80 - przestał nim być w latach 90.
  Dlatego mam dystans choć Jego wrażliwość na to co się teraz w Polsce dzieje akceptuję.
  Rosja do duży i groźny kraj ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że Putin jest facetem dbającym o ten kraj ( no i swoje apanaże oraz władzę również).
  Traktowanie Go jak skończonego jełopa to bląd. Zawiązywanie dozgonnych przyjaźni to ryzyko.
  Ale naśmiewanie się z Putina lub Rosji jako takiej to jak płacz przez łzy. Boimy się jak cholera ale warczymy.
  Ja bym się na naszym miejscy Putina nie obawiał. Ja bym się obawiał tego, który po Putinie przyjdzie Rosją rządzić. I obyśmy raptem nie musieli rzeczywiście spieprzać na linię Atlantyku....

 • 2fat

  Oceniono 6 razy 4

  Wałęsa dobrze gada ale za chwilę jakas chazarska redaktorka opowie jak dzieci gwałcił...

 • runnin.biz

  Oceniono 4 razy 4

  Pan Soros się odkocha. A przecież Instytut Lecha Wałęsy walczy o przetrwanie.

  PS. Pełna zgoda z Lechem Wałęsa. Czasy niepewne, wojna medialna w pełni. I’d rzadzacych winniśmy wymagać pragmatyzmu. Polska racja stanu to poprawne stosunki z wszystkimi sasiadami.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 4

  ...A ja mu mówię: panie Włodku, nie trzeba było tego Trampka na prezydenta wybierać!...

 • mr_gm

  Oceniono 6 razy 4

  Zaprosili, ugościli, zapłacili, to nie powie przecież, że zupa niedobra i w ogóle jest do dupy.

 • acide94

  Oceniono 8 razy 4

  Lechu, laureat Pokojowej Nagrody Nobla nie powinien chwalić bandyty i agresora, do cholery.

 • katerina323

  Oceniono 16 razy 4

  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla chwali Putina !!!! Boże widzisz a nie grzmisz !!! I ten FARYZEUSZ nosi W KLAPIE MARYNARKI wizerunek Matki Boskiej !!!!! Panie Boże ,zlituj się nad tym upadłym małym człowieczkiem....

 • philosophe

  Oceniono 18 razy 4

  Ten pajac zawsze ustawia sie tylkiem do wiatru. Zdrajca i oszust.

 • val_drakul

  Oceniono 16 razy 4

  Ego rozdęte do wymiarow kosmosu
  szkoda czasu na czytanie jego belkotu..

 • mlody_dron

  Oceniono 16 razy 4

  Jeszcze go trzyma po pasterce?

 • chris1507

  Oceniono 16 razy 4

  " .....Z jakiegoś powodu jednak Wałęsa zdecydował się na rozmowę z portalem..."
  Z powodu $€ czy innych zlotowek ....

 • lotus2008

  Oceniono 9 razy 3

  Och, moje czerskie prosiaczki - zebyscie mogli mnie teraz zobaczyc :D
  Leze w lozku, wymeczony po kilkudniowym, swiatecznym obzarstwie (specjalnie glodowalem na tydzien przed swietami :D), zadowolony z siebie, usmiechniety od ucha do ucha. Spedzilem fantastyczny czas z rodzina i przyjaciolmi, i nawet snieg sie pojawial od czasu do czasu.
  I tak sobie pomyslalem o Was - moje drogie czerskie biedactwa.
  Wiem, ze nie wierzycie w zadnego tam Boga, katolicyzm Was mierzi, wiec napewno nie obchodziliscie zadnych swiat Bozego Narodzenia. Nie mieliscie w domach tych wszystkich smakolykow: ryb, pierogow, salatek, przepysznych ciast... Nie dostaliscie prezentow pod choinke, bo przeciez nie mieliscie choinki. Wasze dzieciaki nie szczebiotaly, nie smialy sie, i nie biegaly radosnie po domach, bo przeciez i one nie dostaly prezentow. W dodatku, przez to parszywe katolickie swieto, znow byly super i hipermarkety pozamykane, wiec nawet na "shopping" nie mogliscie sie udac.
  No.... i na to wszystko... Walesa oswiadcza, ze Putin i Rosja jest cacy :D :D :D
  Wiecie co? Normalnie to potrafie z Wami isc na najgorsze obelgi, wyzywac sie z Wami od najgorszych, a najchetniej tym tluklbym Was po tych pustych dyniach drewnianym kijem, ale.... po tym Walesie, to chyba cos we mnie peklo :D Chyba jest mi Was zal (nie podniecajcie sie, dlugo to nie bedzie trwalo :D), tak - po prostu, po ludzku.
  Dlatego, moze troche wbrew sobie napisze: OTUCHY! Nie zalamujcie sie. Moze w przyszlym roku bedzie troche lepiej, a przynajmniej nie bedzie duzo gorzej. Tak szczerze, to zyczylbym Wam otwarcia oczu, ale wiem, ze to malo mozliwe, dlatego po prostu zycze Wam lepszego Nowego Roku.
  p.s.: a teraz ide sie posmiac jak "glupi do sera". A wlasciwie do swiatecznego arcy-sernika wiedenskiego, ktory upiekl moj brat - absolutny mistrz sernika :) Pamietajcie, lepiej sie nameczyc i upiec samemu, cudowne, delikatne, rozplywajace sie w ustach ciasto, niz kupowac sernik ze sklepu, gdzie ser jest mocno "podbijany" maka, co powoduje jego twardosc (i wieksza wage).
  Tak wiec: herbata, super-sernik, i polewka z Waszego idola - Lecha W.:)

 • socjolog12

  Oceniono 5 razy 3

  Bolkowi mogą zarzucić, że był szpiclem, baranem z rozdętym ego, złodziejem dokumentów, prostakiem itd. No i te zarzuty są prawdziwe.
  Ale nikt mu nie zarzuci inteligencji. Co to, to nie!

 • domektomek

  Oceniono 5 razy 3

  ....A gdyby miał inne argumenty, takie jak Jelcynowi dostarczałem, to wtedy piękną politykę robiliśmy - powiedział......

  Co tam rosyjskie MSZ, my z Jelcynem takie numery robiliśmy, że.......

 • didej007

  Oceniono 9 razy 3

  Lechu, daj se już siana! Fajnie wyglądasz w koszulce KONSTYTUCJA, ale już nic nie mów!

 • visby

  Oceniono 13 razy 3

  Hehehe....Idol skretyniałych lemingów....I co teraz.....? hehehe

 • beton44

  Oceniono 9 razy 3

  No super Bolek - wiesz mam nadzieję że jutro zawyjesz że Kaczyński nas wpędza w ramiona Rosji - ale tak na poważnie z okazji Świąt Zimowych - podałbyś w końcu ten sposób na Totolotka...

 • tulius

  Oceniono 7 razy 3

  Bolesław jest niezawodny, jak tylko totalni zapominają, że to kompletny idiota i biorą go na sztandary ten za chwilę mówi coś takiego, że totalnym kapcie z nóg spadają i nie wiedzą, gdzie się podziać ze wstydu xddd

 • alinare

  Oceniono 5 razy 3

  Prezydent Rosji jest madry bo Rosje buduje i nie zniszczył przemysłu ani rolnictwa , a wałesa to głupi głupek i złodziej wałesa który Polske rozkradł , narobił bezrobocia biedy i nedzy i jeszcze sią madrzy ten zbrodniczy idiota niewydarzony ,a powinien ten iść do wiezienia i tp podobni złodzieje, bandyci i zbrodniarze okrągłego stołu- dobrobytu dla siebie a dla Polakównarobionej nędzy i ubóstwai ogromnego bezrobocia.

 • eldemon

  Oceniono 11 razy 3

  Mędrzec jewropejski jak coś powie, to klękajcie narody!

 • elenem

  Oceniono 21 razy 3

  Hm, ja nie oskarżam Wałęsy o prorosyjskość, bo w porównaniu z nim np taki senior Morawiecki to wielki fascynat Rosją.

  Ale w pewnych kwestiach skłonna jestem przyznać Wałęsie rację.
  Również uważam że Polska nie powinna trwać w stanie napięcia a co gorzej wrogości z Rosją. To ogromny błąd. Putin swoją mądrość zapewne ma i swoje cele.
  Podejrzewam że Putin ma też "doradców" którzy mu sprawę Polski przedstawiają w niekoniecznie dobrym świetle, a to zle. Przydałoby się troszkę realiów i równowagi wprowadzić, świeże spojrzenie nadać wizerunkowi Polski. Niestety .... dyplomacja w wykonaniu PIS to "samobójstwo."
  Przydałby się jakiś doświadczony mądry dyplomata żeby tych stosunków nie zaogniać a łagodzić.
  Niekoniecznie widzę Wałęse w tej roli ale np jego syna bardziej. Z całym szacunkiem ale Lech przedstawia nieco starsze pokolenie, a to co wyszło z Jelcynem niekoniecznie sprawdzi się w rozmowach z Putinem. Putin ceni wyważone mocne argumenty i ceremoniał dyplomatyczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX