Morawiecki pokazał, jak ubiera choinkę. "Po cichu liczę, że ja także coś znajdę pod drzewkiem"

Zdaniem premiera to "najprzyjemniejszy z przedświątecznych obowiązków i jedna z najpiękniejszych polskich tradycji". Ubieranie choinki w domu Morawieckich - bo o tym zwyczaju mowa - premier pokazał we wpisie na Twitterze.
Zobacz wideo

W wigilijny poranek na twitterowym koncie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiły się życzenia od premiera.  W bożonarodzeniowych życzeniach prezes Mateusz Morawiecki mówił m.in. o przygotowaniach do wigilijnej wieczerzy i o zwyczaju łamania się opłatkiem, który jest symbolem "przebaczenia, powrotu do jedności, do zgody". Premier życzył Polakom, aby świąteczny czas odsunął wszelkie podziały i aby nowy rok przyniósł spełnienie marzeń "o wielkiej, wspaniałej Polsce, dobrej dla wszystkich.

Już po południu premier na swoim Twitterze pokazał zdjęcia z ubierania choinki w jego rodzinnym domu. "Wspólne ubieranie choinki to chyba najprzyjemniejszy z przedświątecznych obowiązków i jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. W końcu Święty Mikołaj musi mieć gdzie zostawić prezenty. Po cichu liczę, że ja także coś znajdę pod drzewkiem..." - napisał Morawiecki.

Na zdjęciach widać 23-letnią córkę Aleksandrę, 8-letniego Ignasia i 7-letnią Madzię. Zabrakło z kolei żony Iwony i 22-letnego syna Jeremiasza. To jedna z rzadkich sytuacji, kiedy premier zdecydował się pokazać członków swojej rodziny. Zwykle rodzina Morawieckich pilnie strzeże swojej prywatności. Wyjątkiem jest ojciec premiera Kornel Morawiecki, który często opowiada o synu i jego ambicjach. Morawiecki senior w ostatnim czasie często chwali Rosję i - jak sam przyznał - Jarosław Kaczyński uważa, że w ten sposób szkodzi premierowi. 

Więcej o:
Komentarze (167)
Morawiecki pokazał, jak ubiera choinkę. "Po cichu liczę, że ja także coś znajdę pod drzewkiem"
Zaloguj się
 • jare_jare

  Oceniono 45 razy 39

  Serio, ja wiem, że Święta i może darować sobie złośliwości.. No ale jak mam inaczej patrzeć na to komiczne zdjęcie, jak Matołusz i jego zona trzymają na rękach na oko nastolatki (!!!). WTF? Same nie potrafią sięgnąć, czy może to miało być tak turbo-rodzinne zdjęcie, że ho-ho?

 • Maria Michałowska

  Oceniono 39 razy 35

  Ile te dzieci mają latek, że muszą być trzymane na rączkach? Za pięć lat, też wciąż będą na rączkach? Suweren będzie musiał na takich pracować do końca ich dni, w dodatku za miskę ryżu.

 • olokas

  Oceniono 36 razy 30

  taki swojski...taki prawdziwy i te wielkie dzieciary trzymane na rękach do obiektywu...takie my zwykłe normalne polskie gospodarstwo domowe i też nam się nie przelewa,oj nie.....
  dalej kłamstwo

 • jare_jare

  Oceniono 31 razy 29

  Czekam teraz na aktualne zdjęcie Kornela Morawieckiego, jak z Mateuszem na rękach ubiera swoją choinkę. Nawet niech idzie na całość, w drugiej ręce żona, a na pod pachami wnuki. Będzie ultra-rodzinnie.

 • owca888

  Oceniono 28 razy 26

  Tuskiem to ty nigdy nie będziesz, niby premierku., nawet się nie staraj.
  Ten palant łamikonstytut z Krakowskiego też się starał, a teraz cała Polka ma z niego bekę.

 • lena2505

  Oceniono 25 razy 23

  ale ustawka...i jeszcze te dzieci na rękach..."urocze" ....

 • borman60

  Oceniono 25 razy 21

  W garniturze ubiera choinkę ?Niezły dzban .

 • czechy11

  Oceniono 23 razy 21

  Z 38 mln przypisanymi na żonę aby oszukać obywateli to prezent można sobie kupić pokaźny. Gorzej maja Frankowicze z których krzywdy te 37 mln się wzięło na koncie słupa udającego niegdyś prezesa banku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX