Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną oraz premier Mateusz Morawiecki złożyli Polakom życzenia

Świątecznej tradycji stało się zadość. Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i premier Mateusz Morawiecki złożyli Polakom uroczyste życzenia.
Zobacz wideo

Świąteczny klip z życzeniami dla Polaków pojawił się na Twitterze Kancelarii Prezydenta. W bożonarodzeniowym filmie prezydent występuje wraz ze swoją żoną, Agatą Dudą-Kornhauser. Podobnego rodzaju video opublikowała także Kancelaria Premiera.

Prezydent i Pierwsza Dama życzą Polakom pokoju i dostatniej przyszłości

- Niech pokój, ufność i bliskość między ludźmi, które są przesłaniem tych Świąt, wypełnią nasze serca. Niech zapanują w polskich domach i wszędzie, gdzie razem działamy dla wspólnego dobra - powiedział prezydent Andrzej Duda

Pierwsza Dama podkreśliła, że wraz z mężem chce złożyć szczególne życzenia tym, którzy nie mogą spędzić Wigilii z bliskimi, dodając, że zwyczaj pozostawienia pustego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca jest symbolem gościnności oraz solidarności. Prezydent Andrzej Duda zaznaczył także, że w tym roku, ze względu na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, kolędy zaśpiewamy ze szczególnym wzruszeniem. 

- Niech czas współczesny i nadchodząca przyszłość będą pomyślne dla naszej Ojczyzny. Niech zapiszą się dobrymi zdarzeniami, rozwojem i dostatkiem w życiu każdego z nas - życzył Polakom Andrzej Duda.

Premier Morawiecki złożył Polakom życzenia. "Spełnienia marzeń o wielkiej, wspaniałej Polsce"

Podobnie jak w zeszłym roku, premier Mateusz Morawiecki złożył Polakom świąteczne życzenia w towarzystwie dzieci. W bożonarodzeniowych życzeniach prezes Rady Ministrów mówił m.in. o przygotowaniach do wigilijnej wieczerzy i o zwyczaju łamania się opłatkiem, który jest symbolem "przebaczenia, powrotu do jedności, do zgody". Mateusz Morawiecki życzył Polakom, aby świąteczny czas odsunął wszelkie podziały i aby nowy rok przyniósł spełnienie marzeń "o wielkiej, wspaniałej Polsce, dobrej dla wszystkich".

Więcej o: