Komentarze (417)
Mafia vatowska i pręty z Litwy. Jeśli PO chce jeszcze porządzić, musi coś dla Polski B zrobić [TYDZIEŃ SROCZYŃSKIEGO]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • idioteka-narodowa

  Oceniono 17 razy 3

  Debilek z tego durnego redaktorka. nie mogę strawić jego głupot i lizusostwa.Zmień zawód,albo walnij sie w pusty łeb.

 • jakobhorner

  Oceniono 11 razy 3

  POPIS jest zblatowany we wszystkich sprawach, ostatnio w sprawie Prałata Jankowskiego, gdzie elity Solidarności okazały się zbiorowym (i jednostkowym) alfonsem, za cukierki i lepszą wódkę z darów, przymykającym powieki na Pedofila w koloratce. Spytajcie Adamowicza, kolego Sroczyński, ale przecież nie spytacie, bo tutaj kolejnym do kółka różańcowego są media. Tańczymy la-ba-da.

 • nawasaqi

  Oceniono 2 razy 2

  Mam w D.... Polskę B dzięki niej mieliśmy zabory i był to zabór tyski. Dzięki niej mamy powolny polexit. Szkołę język i za 2-3 lata adios "piswolska"

 • snowbird1

  Oceniono 2 razy 2

  Glupi facet, ktory powinien publikowac w tzw. "niezaleznej" i tylko tam. Polska B rozwinie sie sama pieknie i tym szybciej im szybciej rozwinie sie Polska A. Skad biora sie tak glupi ludzie jak ten redaktorzyna to ja naprawde nie wiem a jeszcze bardziej zastanawiajace dlaczego udziela mu sie glosu na tym portalu.

 • spyderman2

  Oceniono 4 razy 2

  sroczyński i jego kolejne pisowskie dyrdymały. bezczelność to jest pisia komisja ds. vat i nieuk horała jako przewodnczący. rostkowski słusznie to wyśmiał. a miliardy to zgineły w skokach na prywatne pisowskie konta. sroczyński to 'symetrysta', pisia mać

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 10 razy 2

  Z tego wynika, że w zasadzie PO przygotowało wszystkie niezbędne ustawy by zlikwidować lukę VAT, ale z "znieznanego" powodu, nie mogli tego wprowadzić. Dopiero PiS udało. Bardzo ciekawe co to był za powód. Teoretyczne państwo dla teoretycznych przedsiębiorców. Najgorzej mieli Ci uczciwi przędsiębiorcy. Nie dość że uciekło 250 mld zł to jeszcze z Polski Unia rocznie wyprowadza 100 mld zł (dane z bilansu płatniczego). Nic dziwnego, że pieniędzy nie ma i nie będzie przy takiej polityce. Na szczęście PiS gotowe rozwiązania wdrożył i się znalazło na 500 plus.

 • john_yossarian

  Oceniono 4 razy 2

  "Symetrysta" - najnowsza obelga na człowieka, który myśli.

 • egalite11

  Oceniono 2 razy 2

  Luka podatkowa stanowi różnicę pomiędzy podatkiem rzeczywiście zapłaconym i
  podatkiem, który powinien był być zapłacony, jeśli wszystkie osoby fizyczne i prawne
  zadeklarowały swoje czynności i transakcje we właściwy sposób, w zgodzie z literą prawa i
  intencją prawodawcy.
  Czyli luka VAT to też lekarze w tym dentyści, prawnicy, usługodawcy, handlowcy, kościół katolicki i wszyscy ci, którzy nie wystawiają faktury za wykonaną usługę lub jej część, (księża za śluby, chrzty, pochówki, msze w intencji itd.). Oczywiście mafie i oszuści. śmiem twierdzić, że większa luka powstaje przez nie wystawianie faktur czy paragonów. To prawda o luce w VAT choć pewnie nie cała. Sztuka w spójnych przepisach uniemożliwiających oszustwa i ułatwiających wykrycie oszustwa. Z tytułu braku faktur i paragonów mamy lukę w podatku dochodowym też pewnie wielką. Warto też zauważyć, że te pieniądze są w obrocie , lekarze i pozostali budują domy, kupują sprzęty itd. Nietykalna grupą jest watykański okupant, który totalnie nie płaci podatków i jeszcze doi wszystkich na maksa. Najgorsze są międzynarodowe mafie i watykański okupant bo oni transferują szmal za granicę.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 2 razy 2

  Mr /sroczyński -jest jeszcze w ekonomii szkoła racjonalnych przewidywań oraz objawienie, że ludzie nie zachowują się racjonalnie-warto sobie o tym poczytać zanim coś się napisze. Sprawy VAT niestety do dzisiaj rozwiązane nie są, bo ciemnoty rządzące zwyczajnie nie potrafią.
  Niestety Bolandia jest jaka jest, do poprawy trzeba reformy, a tych nikt nie chce bo to byłby "atak na państwo i kościół", wszyscy dbają żeby do koryta leciało i było z czego doić zamiast zlikwidować koryto i postawić gospodarkę na nogi. W takim środowisku prztrwać mogą-co ppokazuje rynek-tylko ogromne firmy i sieci, korporacje-a małe padają, a powinny być solą tej ziemi.

 • tulius

  Oceniono 10 razy 2

  Rząd PO był najlepszym rządem w historii Polski, ponieważ składał się z najlepszych fachowców jakich Polska kiedykolwiek miała, jeśli popełnił jakieś błędy, to tylko małe, ponieważ najlepsi fachowcy nie mogli popełnić dużych błędów. Rząd PiSu jest najgorszym rządem jaki Polska kiedykolwiek miała, ponieważ składa się z samych nieudaczników i ignorantów, jeśli obecna sytuacja gospodarcza jest dobra, to tylko dlatego, że PiS ma szczęście, trafił na dobrą koniunkturę i zbiera owoce działań poprzedniego rządu, a poza tym nieudolność tego rządu wyjdzie już za chwilę. To mówiłem ja - leming.

 • the_foe

  Oceniono 12 razy 2

  OMG,
  kto to napisał, dziecko?
  Jakie 240 mld "kosztowało"? Redaktor chce powiedzieć, ze jakby w Polsce była stawka 100% VAT to budżet "straciłby" 1 bln? Przecież każdy system podatkowy ma swoją wyporność. I tak jak w innych podatkach poborca ma dylemat, czy lepiej mieć większą stawkę, mniejszą sciągalność, czy mniejszą stawkę i wyższą ściągalność. Bo to nie jest oczywiste gdzie jest punkt równowagi (który maksymalizuje dochody podatkowe), który na dodatek jest dynamiczny i widać tu korelację, ze jeśli jest kryzys to ten punkt jest niżej (dlatego podniesienie VAT za Tuska był grubym błędem i podwyższył dodatkowo realne dochody z VAT w dłuższym czasie) a jak jest prosperity to punkt jest wyżej (wyższa skłonność do nie oszukiwania systemu). Zauważmy, ze w 2015 ściągalność w Hiszapnii była o niebo lepsza niż w Polsce, ale w Polsce fiskus osiągnął lepsze parametry dochodu (wyższa realna stawka VAT).
  Dodatkowo, 2016 rok był rokiem o NAJNIŻSZEJ ściągalność VAT w historii od czasów kiedy jesteśmy w UE. 2017 już był rekordowy na plus ale ten skok można podejrzewać, ze jest wynikiem księgowych sztuczek jak choćby podwojeniem terminów dopuszczalnego niezwracana nadwyżek VAT (do pół roku!). Ogólnie lata 2016-17 mają niemal dokładnie tą samą lukę VAT na rok co za PO. NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO. Ściągalność może zwiększyć tylko obniżenie stawki VAT albo zastąpienie go podatkiem od sprzedaży.

 • sidamo

  Oceniono 6 razy 2

  Lieberalna polityka mozliwa jest tylko w wysoko rozwinietych krajach z doskonale funkcjonujacym aparatem scigania i poboru podatkow.PO przecholowala widzac ze mld. wyciekaja z budzetu wolala przymykac oczy i udawac ze wszystko ok.Teraz narod bedzie cierpiec jeszcze pare lat bo na zmiane opcji polityczne nie widac na horyzoncie, a wystarczylo miec lepszego ministra funansow i lepiej dbac o potrzeby ludzi a tak ch...,d...,i kamienii kupa, swiete slowa min. Sienkiewicza....

 • gerardpolak2

  Oceniono 4 razy 2

  srata tata.... a co z luką Vat za rzadów pis, nie było?.... bzdura! ...... była i to więkększa niż za po, liczac w procentach .......... a idioci łapią się na tę demagogię....

 • soldadura104

  Oceniono 2 razy 2

  Niewolnicy kiepsko pracują dlatego bogacoi z Rosji przenoszą się do krajów gdzie nie ma kominów płacowych////

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 10 razy 2

  Elvis Presley żyje...
  Sroczyński potwierdza.

 • 227rom

  Oceniono 10 razy 2

  Elity rządzące i polityczne w PO i w PiS są skierowane w jednym kierunku: żeby utrzymać się przy władzy i czerpać z tego jak największe korzyści dla siebie i swoich stronników kosztem całego społeczeństwa. Prawdziwych idealistów polityków w PO i w PiS nie myślących o własnej kieszeni do do tej pory jeszcze nie było.

 • igan1

  Oceniono 6 razy 2

  Czy nie szkoda takich wypocin przed Świętami ? Chyba nie . Bez składu i sensu .

 • majo_rmajor

  Oceniono 6 razy 2

  Pan redachtor znowu raczy bredzić. Nie lepiej zapisać się ro pisu? Spółki czekają...

 • z700

  Oceniono 12 razy 2

  wypociny wiecznego frustrata i nic więcej. sam nic nie osiągnął więc sięga po cudze. każda wypowiedź sraczyńskiego sprowadza się do jednego - zabrać obrzydliwym liberałom, którzy ciężką pracą i nieustannym ryzykiem cokolwiek osiągneli i oddać debilom, bo wszak to nie jest ich wina, bo oczywiście debil i urzędnik perfekcyjnie ogarną każde dobro 🤣🤣🤣

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 22 razy 2

  Zaczynam wierzyć, że Sroczyński jest jak małpa w cyrku co próbuje gównem wszystkich obrzucić.

 • kzet69

  Oceniono 10 razy 2

  "Najlepszym narzędziem do wyjaśnienia luki VAT byłoby dziennikarskie śledztwo poprowadzone przez jakichś symetrystów, żebyśmy do wyników mieli choć trochę zaufania, "
  Panie Sroczyński od kiedy to V kolumna PiS zasługuje na jakiekolwiek zaufanie???

 • mt60

  Oceniono 14 razy 2

  Panie Redaktorze Sroczyński - już przed poprzednimi wyborami czytałam pana wypowiedzi, i stwierdziłam że Pan i redaktor Żakowski bardzo, bardzo chcecie rządów pisu; Czy tak się Panu podoba obecna rzeczywistość i dobrze się w niej czuje, czy aż strasznie było za rządów PO , jako inteligentnego człowieka pytam - czy Pan się nie wstydzi za rządzących, odpowiada Panu współpraca tronu z kościołem i rządy Rydzyka, odpowiada zrujnowany system prawny, zamykanie gęby mediom i obywatelom, odpowiada nepotyzm w pełny tego słowa znaczeniu, rozwalona polska szkoła, Misiewicz tu Misiewicz tam; wyciąganie kasy na lewo i prawo dla swoich itd. Po co pisać o jakimś zblatowaniu i itd. itd. o co Panu chodzi, czy zmienia Pan zapatrywania i zaczyna kochać prawicę; Czy tak źle Pan życzy sobie i nam, niech się Pan zejrzy co się dzieje wokoło ale dobrze otworzy oczy i się tak nie zapieka; naprawdę słucham co Pan mówi od pewnego czasu i teraz też i mnie to przeraża tak samo jak wypowiedzi Dudy Ziobry Morawieckiego i pierwszego prezesa Polski; Podcinamy sobie ostatnie gałęzie a jak spadniemy na kolejne lata rządów pisu to też dzięki takim redaktorom jak Pan; proponuje poczytać jak funkcjonują Węgry nas to czeka jeżeli pis wygra wybory, chyba że dla Pana to wspaniała rzeczywistość

 • oczy_argusa

  Oceniono 16 razy 2

  Sroczyńśki i Wielowiejska, to czołowi symetryści. Nie dziwota, że Niesiołowski nazwał Wielowiejską "kryptopisówą" ale to co Żakowski wygaduje, to juz szczyt wszystkiego!
  www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24301303,widzieliscie-posiedzenie-rady-warszawy-zakowski-to-byl-przedsmak.html
  Pytanie brzmi: kto za tym stoi i komu to służy?

 • fielmon

  Oceniono 22 razy 2

  Sroczyński, otwórz działalność gospadarczą, zatrudnij chociaż jedna osobę, wynajmij loikal na te działalność, zapłąć ZUS, dochodowy i vat chociaz przez rok i dopiero się mądrzyj. Czesto matka emerytka daje synowi na zapłacenie ZUS ze swojej skromnej renty, a on chce jeszcze podnosić podatki. Nic nie robi tylko jęczy.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 16 razy 2

  Cotygodniowy zestaw bzdetów. Miałem przedłużyć prenumeratę, ale rezygnuję. Skoro wyborcza niczym nie różni się od innych śmieci, to wolę już czytać plotka.

 • terazjakinick

  Oceniono 32 razy 2

  Panie Sroczyński, złożył już Pan akces do PiS? Z swoim bolszewickim poglądem na gospodarkę idealnie Pan tam komponuje się. :)

  PS> A kto zabronił Polsce stwarzać korzystniejsze warunki dla firm niż w Czechach? Potrafi Pan odpowiedzieć na proste pytanie?

 • lukas.87

  Oceniono 24 razy 2

  Trybun ludowy w akcji.

 • alef.omega

  Oceniono 1 raz 1

  Sraczyńskiemu i innymn socjalistom - narodowym i międzynarodowym, parę tekstów do przemyślenia (choć bez wielkiej nadziei - myslenie nie jest ich mocną strona):
  ht..tps://rekinfinansow.pl/800-tys-polakow-zasilki-zamiast-pracy/
  ht..tps://rekinfinansow.pl/swiatowy-kryzys-finansowy-poczatek/

  pisałem te o tym tutaj w innym wątku:
  ht tp://next.gazeta.pl/next/7,151003,24306134,gielda-w-2018-roku-na-10-proc-minusie-spowolnienie-moze-zepchna.html#a=88&c=145&s=BoxBizLink

 • alef.omega

  Oceniono 1 raz 1

  Po co publikujecie tu Sraczyńskiego? Liczycie może, że Kaczyński zabierze jakieś dutki Rydzykowi i da Wam? Próżne nadzieje!
  Sraczyński do sracza!

 • gabrielr

  Oceniono 13 razy 1

  Jak w totalnej opozycji są tacy wybitni ekonomiści jak Rostowski, Rzońca, Balcerowicz to PIS będzie dożywotni rzadził.

 • andrzejkot79

  Oceniono 5 razy 1

  Bardziej durnego artykułu nie czytałem, a cenie sobie poziom dziennikarstwa na portalu Gazeta. Zastanawiam się co autor próbował przekazać: żeby opozycja więcej naobiecywała tym co już teraz żyją z moich podatków? Żeby po ewentualnym zwycięstwie opozycji stworzyć kolejne plany pomocowe dla tych co się w życiu nigdy nie chciało a jednocześnie ścigać mocniej tych, którzy odprowadzają legalnie podatki? Państwo wybaczą, ale nie zgodzę się z Panem dziennikarzem. Czy tak ma wyglądać usuniecie PISu od władzy? Mówię stanowcze NIE. Czy ludzie, którzy tworzą w Polsce PKB, zarówno robotnicy jak i umysłowi, którzy maja świadomość zasad działania wolnego rynku - mają godzić się wbrew wszelkim zasadom na utrzymywanie z podatków i wypracowanych zysków trwale bezrobotnych, nierobów z wyboru, mamusie ze stadem dzieci, których tatusiowie „fabrykę mają w spodniach” czy niektóre inne grupy społeczne, które z naszych podatków są sztucznie utrzymywane przy stołkach? Tak ma wyglądać Polska? Taki na mieć program opozycja? Żeby jeszcze bardziej ścigać tych co wpłacają do budżetu i coraz więcej dawać tym, co nigdy nie włożyli tam nawet złotówki? Jeśli tak - to ja podziękuje za taki kraj, za taką Polskę. Wypisuje się. Pozdrawiam

 • jesiotr99

  Oceniono 5 razy 1

  problem jest w tym że na tym pękającym w szwach budżecie zależy tylko rządowi. Zwykły obywatel odczuwa zmniejszenie luki vatowskiej jako wezwania przez US gości weselnych czy ten mechanik od żarówki i jestem pewien że wcale mu się to nie podoba. Na pytanie czy chce remont łazienki za 10 tys czy za 20 ale z zusem wykonawcy, vatem i podatkiem powie, ja ma w doopie lukę, biorę za 10. Tak więc obywatelu, ten sukces rządu, jest wyrwany także z twojej kieszeni.
  Na koniec polecam zapoznanie się ze sposobem liczenia luki, wróżenie z kart to przy tym pełna profeska. .

 • piotr1622

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce mamy 15 tys celników,10 tys.sędziów,50 tys. pracowników skarbowych i wszyscy powinni znać ustawę akcyzową.Przed 17 lat przed przystąpieniem do Polska obowiązana była ujednolicić przepisy celne z unijnymi.Bez względu gdzie przekraczasz granicę przepisy celne są takie same.Jest takie przejście gdzie może pamiętają że ktoś im zwrócił uwagę oficjalnie.Napisałem w swej naiwności do MF.Podróżny okazjonalnie podróżujący może zgłosić do opodatkowania wyroby akcyzowe ponad normę i podlegają one opodatkowaniu.Art.37 ustawy akcyzowej.Wszystkie państwa Unii opodatkowują na granicy nadwyżki wyrobów akcyzowych/-sprawdziłem pozostałe 27 krajów.Polskie służby zatrzymują a sądy orzekają przepadek na SP.Pan Bóg odebrał komuś rozum.Proszę sprawdzić na internecie ile papierosów można przywieźć z cła,akcyzy i Vat.Gazeta Prawna co można przywieść bez cła spoza Unii,przeczytać Art.37 ustawy akcyzowej,Rzeczpospolita....Co popełnia funkcjonariusz,sędzia urzędnik który nie przestrzega przepisów tego Państwa,Nieświadomość nie zwalnia z obowiązku prawnego

 • gaciekesikowej

  Oceniono 7 razy 1

  czyli obecnego głównego doradcę PO i zapewne przyszłego ministra finansów - a gdzież on przyjdzie? chyba do San Escobar przyjdzie finansami kręcić. Oj nieudacznicy, daremne żale , próżny trud, bezsilne złorzeczenia, nie będzie tego czego nie chce lud nie będzie tego czego nie ma. I tyle. Ahoj

 • agzum

  Oceniono 9 razy 1

  "Te wszystkie mądrości Tusk wygłosił już w 2012 roku ... a jednak zawsze okazywało się, że nie ma pieniędzy na żadną solidniejszą politykę społeczną. ... a to, że tych pieniędzy w budżecie zabrakło wynika z nie wiadomo czego."

  Panie Grzegorzu, szkoda, że nie zacytował Pan najważniejszego hasła ówczesnego premiera: "ciepła woda w kranie" czyli powolutku, bez pośpiechu doganiajmy Zachód poprzez ciężką, coraz wydajniejszą pracę, przedsiębiorczość i podnoszenie poziomu wykształcenia (co było sprzeczne z nową tezą neoliberałów, że za dużo mamy magistrów a za mało "czeladników").
  Proszę zestawić to hasło, głoszone przez premiera jednego z najbiedniejszych krajów UE z maksymalnie rozregulowanym rynkiem pracy oraz wyprzedaną (oddaną obcemu kapitałowi) gospodarką z hasłem: "gospodarka głupcze", głoszoną przez prezydenta najbogatszego wówczas dużego kraju (Chiny dopiero startowały, Niemcy kosztownie jednoczyły a Japonia już się zwijała), jedynego wówczas supermocarstwa oraz lidera najnowszych technologii (początki IT).
  Dla uzupełnienia dodam, że jest to jedyna obietnica, którą D.Tusk spełnił. Wszystkie inne (3x15, JOWy, likwidacja senatu, redukcja sejmu, niepodwyższanie wieku emerytalnego, itp. itd.) były tylko kiełbasą wyborczą (lub testem jak to ujął Olechowski).
  Bardzo dużo obietnic PISu mi się nie podoba, ale wiem, że po wygraniu prawdopodobieństwo na ich spełnienie jest dosyć wysokie. Mam świadomość za czym głosuję. Podobnie cele (dogonienie zarobków Włochów, Francuzów, Niemców, Holendrów, odzyskanie kontroli na gospodarką oraz sprawiedliwszy podział bogactwa) mogą być zrealizowane w 50% i ze znacznym opóźnieniem, ale bardziej działają motywująco (jeżeli się z nimi zgadzam) niż "ciepła ..."

 • vargas

  Oceniono 9 razy 1

  Sroczynski - nie rób z siebie większej ku... medialnej niż jesteś - Wosia nie przebijesz.

 • baw3

  Oceniono 35 razy 1

  Temu smutnemu symetryście Sroczyńskiemu trzeba wybaczyć. W domu ma cztery córki, żonę
  i chyba teściową.

 • jtby

  Oceniono 3 razy 1

  Opieranie oceny siły gospodarki i dobrobytu obywateli na wskaźniku PKB ma taki sam sens jak dowcip: jeżeli ty masz stówę, a ja nic, to mamy po 50 zeta na łeb. Hasło uszczelniania jest chwytliwe, ale kiepski fachowiec tak uszczelni, że zatka. Sam VAT. to konstrukcja stara, bodajże gdzieś z lat 50-tych i dobra przy założeniu, że wszyscy są uczciwi.
  Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie powrócenia do podatku obrotowego i ewentualnie uszczelniania obrotu transgranicznego, bo tu tworzy się ta tzw. luka, a nie na tym, że jakaś złota rączka zrobi coś bez faktury, czy od czasu do czasu ktoś czegoś nie nabije na kasę fiskalną, co jest możliwe tylko w małych firmach.

 • ml2403

  Oceniono 13 razy 1

  Chciałbym by ktoś rzeczowo o mafii VAT powiedział ale pan Sroczyński też pisze ogólniki. Chciałbym np wiedzieć co się dzieje z pieniędzmi wyłudzonymi? Czy one są wydawane w Polsce czy tylko wypływają za granicę. Kolejna sprawa to tzw stwierdzenia, że ten lub tamten nic nie zrobił. To puste słowa. Z zasady wszyscy coś robią ale problemem jest inercja tych instytucji. Zanim tam coś powstanie to przestępcy już robią co innego. Trzeba by mieć dobry wywiad gospodarczy i pewne rzeczy uprzedzać, a nie działać tylko jak strażak.

 • justas32

  Oceniono 39 razy 1

  W Polsce panuje zakorzeniona ideologia komunistyczna - każdy rządzący "musi dać biednym". Takie myślenie pańszczyźniane - Pan ma to Pan da. Dobry Pan to da dużo a zły Pan to nie da. Tymczasem w naszym wspólnym budżecie, obywateli naszego państwa - nie ma pieniędzy na wydatki. No, ale jak to - zawoła populista - przecież PiS pokazał że są, dał ludziom 500+ i różne podwyżki. Tylko że populista nie widzi że te wszystkie pieniądze znajdują się w Polsce kosztem dalszego znacznego zadłużenia, o czym ani rząd, ani opozycja nie mówi. Tymczasem populiści rozbudzili oczekiwania socjalne - i jak widać ustami Pana Sroczyńskiego domagają się więcej. No więc posłuchajcie złamasy - pieniędzy nie ma i nie będzie. Trzeba zrobić reformy, odciąć cale grupy zawodowe i Kościół od państwowego cyca, bo to oni są największym zagrożeniem dla budżetu. Problemem jest to że przyjdzie prostak populista, powie "ja wam dam a oni kradną" - i licznie występujący w Polsce motłoch mu znów uwierzy. Bo największym problemem Polski od 1945 roku - jest niebywale prymitywne, roszczeniowe społeczeństwo ...

 • lukturko

  Oceniono 2 razy 0

  A czy Elżbieta Chojna-Duch nie jest starsza od Rostowskiego? Jeżeli nie, to skłamał, a jeżeli tak, to gdzie tu chamstwo?

 • zdzislawdyrman

  Oceniono 2 razy 0

  Autorowi polecam przeczytanie choc jednej publikacji Friedmana - moze znajdzie roznice pomiedzy liberalizmem a anarchia/bezprawiem

 • ubudubu4

  Oceniono 2 razy 0

  Czyżby w głowach liberałów zaczynał kiełkować jakiś rozsądek?.....

 • majo_rmajor

  Oceniono 8 razy 0

  Panie redaktotze, kariera w pis zapewniona i czeka na pans.

 • stef0909

  Oceniono 8 razy 0

  Dostał facet sraczki i produkuje pierdoły aby tylko zaistnieć!! po co lansujecie tego kretynka!?

 • gtpress

  0

  trzeba rozliczy "okragly taborecik" i zacząć od nowa, np. POLSKA LUDOWA - reaktywacja na wzor afery mięsnej za W. Gomulki…...

 • 6nine9

  Oceniono 10 razy 0

  Czasem gdy czytam Sroczyńskiego to zastanawiam się czy tekstu albo jego sporych fragmentów nie pisalo 10-12-letnie dziecko. Tak jest w tym przypadku.
  Sroczyński widzę zna się na ekonomii jak świnia na gwiazdach; niech juz lepej pozostanie przy swoich socjalistycznych utopiach społecznych.

 • ks-t

  Oceniono 6 razy 0

  Panie Redaktorze. VAT jest naszym podstawowym PODATKIEM. Afera VAt, jak by o niej nie mówić zmniejszyła wpływy podatkowe a pieniądze pozostały w firmach. Owszem, gdzieniegdzie naruszyły zasady wolnej konkurencji. CO do zasady jednak przyniosły KORZYŚC polskiej gospodarce. Zmuszały rządzących do zastanawiania się nad nieefektywnym dzieleniem budżetu. Tam gdzie wpływy VAT uciekają za granicę powinny działać takie służby jak administracja skarbowa, policja i prokuratury. Rozdzieranie szat nad tym że nie złupiono przedsiębiorców i nioe rozdano tych pieniedzy "za durno" jest co najmniej dziwne w państwie na dorobku. PIS usiłuje przedstwić świadomą poliytykę PO - ułatwienia życia przedsiębiorcom i zmniejszenia uciążliwych obowiązków i kontroli jako zaniechanie łupienia podatków. To jest po prostu inna polityka, w mojej opinii lepsza.

 • adam.c.54

  Oceniono 10 razy 0

  Panie Soroczynski, pan by przewidzial te wszyskie oszustwa ktorych dokonali przestepcy ,,VAT-owi'' i oczywiscie im zapobiegl. Gratuluje!!! Skoro jest pan taki madry i potrafiacy wszystko przewidziec, to proponuje temu rzadowi i wszystkim nastepnym aby zatrudnili pana na ,,stanowisku Pythi'' jak czynili to starorzytni Rzymianie. Kiedo dostanie juz pan panie madralo to ,,stanowisko'' , to w Polsce na pewno juz nigdy nie dojdzie do rzadnych przekretow.
  A jezeli ktos mowi o osobie starszej od siebie ze jest starsza nie widze nic zdroznego, szczegolnie jezeli ta osoba jest wredna klamczucha. (mamy rownouprawnienie)

 • zwo3119

  Oceniono 4 razy 0

  A wypadałoby dla ścisłości napisać, czy ta luka VAT 240 mld to rocznie czy w całym okresie 2007-2015. Bo ja nie wiem i zaraz mi się przypomina jak to Unia miała kosztować Anglików 300 milionów dziennie. Taka sama argumentacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX