Kaczorek z CBA zawieszony. Chodzi o niespłacany kredyt, który miał zaciągnąć w SKOK Wołomin

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiesiło Piotra Kaczorka, rzecznika prasowego CBA - podaje Onet. To efekt publikacji tego portalu o kredycie, który Kaczorek miał zaciągnąć w SKOK Wołomin.
Zobacz wideo

"Biuro Kontroli i Spraw Wewnętrznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęło postępowanie wyjaśniające mające na celu szczegółowe i dogłębne wyjaśnienie okoliczności sprawy związanej z kredytem. Na czas trwania postępowania wyjaśniającego pracownik został zawieszony w czynnościach służbowych" - czytamy w oświadczeniu, które publikuje Onet

Czytaj więcej na ten temat: Kaczorek z CBA wziął kredyt w SKOK Wołomin. Onet: Nie spłacał go przez lata. "Konflikt interesów"

CBA zwraca uwagę na fakt, ze Kaczorek jest pracownikiem cywilnym. "Nie ma dostępu do akt prowadzonych w CBA postępowań i śledztw, na żadnym z ich etapów. Opinia publiczna, za pośrednictwem mediów jest informowana o pracy Biura dopiero po zakończeniu kolejnych etapów śledztwa" - podaje biuro.

Kredyt Kaczorka

To pokłosie tekstu Onetu, w którym dziennikarze opisali sprawę kredytu, który w 2013 r. zaciągnął Kaczorek. Urzędnik zapożyczył się na 160 tys. zł w SKOK Wołomin, ale przez lata nie spłacał kredytu, Z raportu przygotowanego przez biegłego, który wyceniał majątek SKOK Wołomin, wynika że do 1 lipca ubiegłego roku pracownik CBA miał do oddania ponad 200 tys. zł. Z dokumentów wynika też, że spłacił tylko 4 tys. zł, a ostatni raz oddał pieniądze w sierpniu 2014 roku.

Więcej o: