Kaczorek z CBA wziął kredyt w SKOK Wołomin. Onet: Nie spłacał go przez lata. "Konflikt interesów"

Piotr Kaczorek odpowiedzialny w CBA za kontakt z mediami ma niespłacony kredyt w SKOK Wołomin - ustalił Onet. A pracuje on w instytucji, która bada sprawę wołomińskiego SKOK-u. - To konflikt interesów - ocenia anonimowy funkcjonariusz CBA.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, odpowiedzialny za kontakt z mediami, ma niespłacony kredyt w SKOK Wołomin - ustalił Onet.

Kaczorek w 2013 roku pożyczył w wołomińskim SKOK 160 tys. zł, ale przez kolejne lata nie spłacał kredytu. Z raportu przygotowanego przez biegłego, który wyceniał majątek SKOK Wołomin, wynika że do 1 lipca ubiegłego roku pracownik CBA miał do oddania ponad 200 tys. zł. Z dokumentów wynika też, że spłacił tylko 4 tys. zł, a ostatni raz oddał pieniądze w sierpniu 2014 roku.

Kaczorek pytany przez Onet dlaczego nie spłacał kredytu, stwierdził, że "nie zamierza rozmawiać o sprawach prywatnych". Nie chciał też skomentować tego, że nie spłacał pożyczki w SKOK Wołomin.

Kaczorek pracuje w CBA, które bada sprawę SKOK Wołomin

Ciekawy jest jeszcze jeden wątek całej sprawy: Kaczorek pracuje w CBA, które przecież niedawno zatrzymało byłych urzędników KNF (w tym b. szefa KNF Andrzeja Jakubiaka i wiceszefa Wojciecha Kwaśniaka) ponieważ zarzucono im niedopełnienie obowiązków sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin (upadł w 2015 roku).

Stąd też pojawiły się pytania, czy Kaczorek powinien pracować w CBA, skoro ta instytucja bezpośrednio bada sprawę SKOK Wołomin, wobec którego ten ma niespłacone zobowiązania. Tej sprawy nie skomentował główny zainteresowany, natomiast Temistokles Brodowski z CBA (także odpowiedzialny za kontakty z mediami) stwierdził, że są to "prywatne sprawy" Kaczorka.

Czynny pracownik CBA, które bierze udział w śledztwie w sprawie SKOK Wołomin, ma tam kredyt i go nie spłaca? To przecież ewidentny konflikt interesów

- oznajmił anonimowy funkcjonariusz CBA w rozmowie z Onetem.

Więcej o:
Komentarze (453)
Afera SKOK Wołomin. Piotr Kaczorek z CBA nie spłacał kredytu w SKOK
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 235 razy 221

  I oni śmieli nękać i prześladować Hanne Zdanowską za durnowate oświadczenie w prywatnej sprawie w wyniku, którego nikt nic nie stracił. PiSowska mafia jak obrzydliwa ośmiornica obsiadła państwo i dusi je gigantyczna korupcja, nieprawidłowościami

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 162 razy 150

  Wystarczy nie kraść. Geesowa Szydło rzekła.
  O braniu kredytów i spłacaniu lub niespłacaniu nic nie było.

 • drdr2

  Oceniono 124 razy 116

  Kaczyński, twoja mafia się rozłazi w szwach, nie panujesz już nad tym ojcze chrzestny

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 100 razy 94

  Kaczorki, kaczyści ... mafia umoczona w miliardy ukradzione ze SKOK-ów

 • andmas

  Oceniono 83 razy 75

  Przecież mu się należało , przyjaciele korzystali ,dlaczego on miał nie skorzystać ,co on gorszy ?

 • and_raman

  Oceniono 83 razy 71

  W związku z tym artykułem zgłosiłem doniesienie do CBA

  Na podstawie materiału medialnego z Onet z dn. 20.12.2018 r.

  chciałbym zgłosić możliwość popełnienia przestępstwa lub wykroczenia korupcyjnego przez rzecznika CBA Piotra Kaczorka. Na pewno warto i trzeba ustalić fakty:
  1. czy ma taki kredyt?
  2. kto mu go przyznał?
  3. dlaczego nie spłaca kredytu?
  4. jaki ta nieprawidłowa sytuacja ma wpływ na jego działania w CBA, zwłaszcza odnośnie przestępstw w SKOK Wołomin?
  5. kto w CBA kryje Kaczorka i dlaczego?
  6. czy uruchomiono wewnętrzne śledztw w tej sprawie w CBA?
  7. jakie konswencje dyscyplinare i karne grożą Kaczorkowi już na tym etapie, a jakie jeśli udowodnią mu ew. korupcję w tej sprawie?
  8. czy całe CBA jest umoczone w sprawie Wołomin Skok czy tylko jakaś węższa grupa?

  Będę wdzięczny za zajęcie sie sprawą i odpowiedź na moje pytania.

  Proszę mnie zawiadomić o dalszych losach mojego zawiadomienia.

  Imię i Nazwisko

  "Zatroskany obywatel"

  ***

  Myślę, że warto wysyłać takie zawiadomienia do CBA i prokuratur w kraju. CBA jest istotną częścią mafijnego parapaństwa PiS. Można powiedzieć, że to rodzaj policj politycznej lub "cicho bijące serce partii". Dlatego zgłaszanie ich przestępstw może być go groźne dla zawiadamiającego. Ale czym byłoby życie bez ryzyka :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX