May zachęca Polaków do zostania na Wyspach, a Morawiecki, by wracali. W tle brexit i jego warunki

Theresa May dalej zapewnia, że niezależnie od warunków brexitu, jej rząd będzie bronić praw Polaków na Wyspach. Jednocześnie na konferencji Mateusz Morawiecki zachęcał rodaków, by wracali do kraju.

W Londynie odbyły się polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe, po których premier Wielkiej Brytanii Theresa May i premier Mateusz Morawiecki spotkali się z dziennikarzami.

Poza podsumowaniem dotychczasowej współpracy Londynu z Warszawą, zarówno w wypowiedziach, jak i pytaniach mediów, przebijały się dwa tematy: brexit i losy obywateli obydwu państw po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Theresa May podkreślała, że Wielka Brytania chce bronić praw obywateli - w tym Polaków - w przypadku brexitu bez porozumienia z Unią Europejską. Zaznaczyła, że jej kraj jest gościnny i chce, aby Polacy pozostali w Wielkiej Brytanii. - Możecie zostać, chcemy, żebyście zostali - mówiła, wskazując, że zagwarantowanie praw Polaków i innych obywateli UE było jednym z jej priorytetów podczas rozmów.

Z kolei Mateusz Morawiecki dziękował za te zapewnienia brytyjskiej premier, zaznaczając, że rządowi zależało właśnie na tym, by zabezpieczyć prawa Polaków na Wyspach. Zachęcał też Polaków z Wielkiej Brytanii do powrotu do Polski:

Szanujemy wszystkie indywidualne decyzje ludzi dotyczące drogi życiowej, ale zapraszamy do Polski

Premier stwierdził też: - Cieszę się, że Polacy, którzy są na Wyspach Brytyjskich mogą czuć się tu bezpiecznie. Bardzo nam na tym zależało.

Więcej o:
Komentarze (128)
Brytyjsko-polskie konsultacje. Wśród tematów brexit, premier zachęca Polaków do powrotu
Zaloguj się
 • droch

  Oceniono 28 razy 24

  Tłumacząc z urzędniczego na polski: drodzy Rodacy, wiemy, że znudziła się Wam kwota wolna od podatku w wysokości 11 tysięcy funtów i zapraszamy do naszego raju :D

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 29 razy 23

  Wrócą co najwyżej ci, którym wydawało się, że Angol płaci za leżenie w parku.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 29 razy 21

  Polacy wracajcie z wysp do pisowskiego raju! Jak dobrze pójdzie to dostaniecie pracę za 150 Ł na tydzień, księdza w każdej szkole a o świecie będzie was informował Kurski wraz z Cejrowskim...
  No żyć nie umierać :-)

 • bert2407

  Oceniono 37 razy 21

  Morawiecki jak zapłacisz 15€ za godzinę to wrócę.Co ty możesz zaoferowac?Nie ośmieszaj sie pajacu..Twoje 500 plus sie zarabia w Niemczech w 8 godzin.Licz die z tym ze od 1 .01,2019 Niemcy otwierają rynek pracy dla krajów nie unijnych.Ukraińców już w Polsce nie uwidzisz.Wiec bierz die kłamco z kurduplem za lopate i kop Mierzeje i buduj swoje 22 mosty.A propos co z budowa promu w Stoczni Szczecin kłamco..Wstega byla ponad rok temu przecieta .Precz z bolszewikami.!!!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 22 razy 18

  "Zależy nam na Polakach", zażartowała May. "Nam też", zażartował Matołusz.

 • der-rauber

  Oceniono 20 razy 18

  Tak tak panie morawiecki, geniuszu łgarstwa i obracania kota ogonem. Wiesz po co wróciłem do PL? Przepakować rzeczy, zrobić remont mieszkania, bo przyda się na czas jak wreszcie padniecie. I zamiast Londynu od stycznia wybieram Berlin, samochodem tylko 2:20 do Poznania, to znacznie szybciej niż z Ealingu zbiorkom na lotnisko, czekanie, na wpuszczenie na pokład, czekanie na start, lot, kontrola na Ławicy, odbiór bagażu. Sześć godzin z czego zaledwie 1:40 to sam lot na rzecz 2:20-30 autem lub pociągiem. I w kieszeni po opłaceniu wszystkich płatności jakoś więcej zostaje. I wolę płacić podatki mądremu państwu a nie pisiorom rozpieprzającym moją Polskę.

  W razie polexitu, mam nadzieję że w Poznaniu zrobimy secesję i przyłączymy się do RFN ze Szczecinem, Wrocławiem. Lepiej być w Europie niż w skisłym wstającym z kolan Kaczostanie. Zresztą nam nie zrobi różnicy, czy granica polsko niemiecka jest od nas na wschód czy na zachód. Najważniejszy jest Poznań.

 • ks.pedofil

  Oceniono 36 razy 18

  Do państwa w którym rządzi Balbina i pedofile w sutannach? To nie ta Polska. Ludzie zostańcie tam bo tu was pansto okradnie a dzieci wam zgwałcą w imię jezuska. A ten bankster ma już wyroki za klamstwa. Premier ma wyroki za klamstwa. Tylko w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX