Michał Kamiński napisał interpelację ws. głowy odnalezionej przy posesji Jarosława Zielińskiego

Michał Kamiński postanowił napisać interpelację do szefa MSWiA. Chodzi o głowę znalezioną rzekomo niedaleko posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego. Odpowiedzieć na nią będzie musiał Joachim Brudziński.

O tym, że policjanci pilnują posesji wiceministra Zielińskiego, dowiedzieliśmy się w listopadzie. Policjanci alarmowali, że muszą pilnować domu wiceministra w ramach swoich obowiązków służbowych. Po doniesieniach o tym, że na Podlasiu mogło dochodzić do nadużyć z inicjatywy wiceszefa MSWiA, przeprowadzono tam kontrolę. Jarosław Zieliński postanowił wytłumaczyć, dlaczego policjanci tak gorliwie pilnują jego posesji, mówiąc, że wzmożona aktywność Policji wokół jego domu ma związek z pewnym makabrycznym odkryciem. - Jakiś czas temu w okolicach mojego domu znaleziono ludzką głowę - przekonywał Zieliński.

Michał Kamiński pisze interpelację ws. głowy znalezionej przy posesji Zielińskiego

Historia ta wydała się dość nieprawdopodobna zarówno dziennikarzom, jak i niektórym posłom. "Super Express" dotarł do informatora, który mówi, że w okolicy posesji wiceministra znaleziono nie głowę i miało to miejsce 25 lat temu. TVN poinformował z kolei, że odciętą głowę znaleziono w odległości ponad 200 km od posesji wiceministra.

Informacja o głowie odnalezionej niedaleko posesji Jarosława Zielińskiego wydała się interesująca także dla posła Michała Kamińskiego, który prześmiewczym tonem napisał interpelację poselską. Prosi w niej o podzielenie się szczegółami śledztwa dotyczącymi ww. sprawy. Słowa te skierował do samego szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który jest przełożonym wiceministra Jarosława Zielińskiego.

Szanowny Panie Ministrze, zgodnie z moim konstytucyjnym prawem, jako poseł na Sejm kieruję do Pana interpelacje w sprawie ponurej zbrodni, do której musiało dojść w pobliżu posesji Pańskiego współpracownika ministra Jarosława Zielińskiego. Ten choć skromny, to przecież nietuzinkowy mąż stanu konieczność szczególnej ochrony swojej posesji był łaskaw uzasadnić, w istocie szokującym, odnalezieniem odciętej ludzkiej głowy w pobliżu jego miejsca zamieszkania.

- pisze w interpelacji Michał Kamiński

Prośba do Joachima Brudzińskiego. Szef MSWiA ma 21 dni na odpowiedź

Michał Kamiński pisze także, że "nie trzeba być Sherlockiem Holmesem ani tytanem wiedzy medycznej, by fakt odnalezienia ludzkiej głowy powiązać z poważnym podejrzeniem popełnienia zbrodni zabójstwa" i sugeruje, że zarówno policja, jak i prokuratura z całą pewnością dokładają wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności zabójstwa. "Jednocześnie, przy okazji tej interpelacji, pragnę zapewnić Pana Ministra, iż obce mi są supozycje niegodziwców sugerujących, że szczególna ochrona willi ministra Zielińskiego bierze się z jego rzekomej bufonady" - czytamy w dalszej części interpelacji Michała Kamińskiego.

Interpelacja poselska jest jedną z form kontroli parlamentarnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, minister MSWiA musi na nią opowiedzieć. Joachim Brudziński ma 21 dni na to, aby odnieść się do złożonej przez Michała Kamińskiego interpelacji.

Więcej o:
Komentarze (44)
Michał Kamiński napisał interpelację ws. głowy odnalezionej niedaleko posesji Zielińskiego
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 44 razy 42

  Sprawę uważamy za niebyłą .Owszem rzeczona głowa bez korpusu przebywała w wymienionej okolicy ale na pobliski posterunek zgłosił się właściciel .Aspirant policji Głąb Janusz wydał głowę,która pasowała do rzeczonego korpusu.Zainteresowany opuścił posterunek z odzyskaną głową zadowolony i pogwizdując ową odzyskaną.

 • zyg88

  Oceniono 37 razy 37

  Nie kocham Kamińskiego, wielbiciela Pinocheta, ale tym razem (jak zwykle) uderzył wybornie.

 • niko8472

  Oceniono 38 razy 34

  Tymczasem obydwie glowy powinny juz poleciec, Zielinskiego i jego szefa. Coz, Wolskie standardy mamy. Pisancjum.

 • lindhorst1

  Oceniono 32 razy 30

  Na głowę ministra Zielińskiego

  Choć, za Prezesa, Boga i Partię umierać gotowy,
  Przeraził się utraty swej bezcennej głowy.
  Niepotrzebnie się boi, bo wszak tylko kiep
  Przywłaszczyć by chciał sobie taki pusty łeb.

 • kmuchorowski

  Oceniono 32 razy 30

  Nie mamy pańskiej głowy i co pan nam zrobi?

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 27

  Zobaczymy co zrobi JOJO , odcięta głowa to jest sprawa poważna , bardzo dziwne jest to że prokuratura jeszcze nie wszczęła śledztwa - Zbychowe ludki gruchy obijają zamiast działać .

 • def11

  Oceniono 26 razy 24

  "...znaleziono nie głowę i miało to miejsce 25 lat temu.... i w odległości ponad 200 km od posesji wiceministra."

  NATO powinno chronić Zielińskiego, a co najmniej GROM

 • justas32

  Oceniono 26 razy 24

  To była głowa barana - a on po prostu pomyślał że to jakiegoś kolegi z PiS ...

 • plutoniczna

  Oceniono 25 razy 23

  ojojoj...ależ złośliwiec z Pana Michała....:)))))).
  widzieć jak Brudziński dokona zaorania Zielińskiego - bezcenne:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX