Poranna rozmowa Gazeta.pl z Włodzimierzem Cimoszewiczem (20.12.2018)

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był Włodzimierz Cimoszewicz. W rozmowie z Piotrem Maślakiem skrytykował m.in. Andrzeja Dudę, a także Roberta Biedronia. - Weźmie na siebie potworną moralną i polityczną współodpowiedzialność - powiedział o byłym prezydencie Słupska.
Zobacz wideo

Włodzimierz Cimoszewicz potwierdził, że rozważa wystartowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk mówił też o konieczności utworzenia szerokiego bloku opozycji, który zwycięży z PiS.

Włodzimierz Cimoszewicz o Robercie Biedroniu

Polityk skomentował też poczynania Roberta Biedronia na scenie politycznej.

- W wyborach parlamentarnych jeśli Biedroń stworzy partii i uprze się przy samodzielnym startowaniu, co chyba jest jego celem, będzie działał na rzecz kontynuacji rządów pisowskich i weźmie na siebie potworną moralną i polityczną współodpowiedzialność, jeżeli taki scenariusz zostanie spełniony - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. - Biedroń musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jego zdarzające się w polityce osobiste ambicje są wartością, że pozwalają mu zlekceważyć koszt, jaki zapłaci większość społeczeństwa za tego typu działania - dodał.

Włodzimierz Cimoszewicz krytykuje Andrzeja Dudę

Włodzimierz Cimoszewicz odniósł się też do słów Andrzeja Dudy, który o sędziach Sądu Najwyższego powiedział, że "sędziowska elita czuje się bezkarna": - Wśród różnych głupstw, które pan Duda wypowiada, to jest to szczególnie bulwersujące i żałosne, kompromitujące dla prawnika, który właśnie podpisał ustawę mówiącą m.in., że osoby, które PiS chciał wyrzucić na emeryturę sędziowską mają zachowaną ciągłość pracy. Czyli że ani jednego dnia nie byli byłymi sędziami. I tym ludziom, którzy mimo to codziennie przychodzili do pracy wykonywać swoje obowiązki, pan Duda zarzuca anarchistyczne zachowania - powiedział. - To wyraz silnej frustracji, którą musiał przeżywać. Jest co prawda nieźle wytresowany w podpisywaniu wszystkiego, ale tym razem musiał wycofać się z czegoś, co sam proponował - dodał.

- Nie potrafi z klasą i po męsku pogodzić się ze swoją porażką - podsumował Andrzeja Dudę.

Zobacz wideo

***

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: