Poranna rozmowa Gazeta.pl z Włodzimierzem Cimoszewiczem (20.12.2018)

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był Włodzimierz Cimoszewicz. W rozmowie z Piotrem Maślakiem skrytykował m.in. Andrzeja Dudę, a także Roberta Biedronia. - Weźmie na siebie potworną moralną i polityczną współodpowiedzialność - powiedział o byłym prezydencie Słupska.

Włodzimierz Cimoszewicz potwierdził, że rozważa wystartowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk mówił też o konieczności utworzenia szerokiego bloku opozycji, który zwycięży z PiS.

Włodzimierz Cimoszewicz o Robercie Biedroniu

Polityk skomentował też poczynania Roberta Biedronia na scenie politycznej.

- W wyborach parlamentarnych jeśli Biedroń stworzy partii i uprze się przy samodzielnym startowaniu, co chyba jest jego celem, będzie działał na rzecz kontynuacji rządów pisowskich i weźmie na siebie potworną moralną i polityczną współodpowiedzialność, jeżeli taki scenariusz zostanie spełniony - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. - Biedroń musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jego zdarzające się w polityce osobiste ambicje są wartością, że pozwalają mu zlekceważyć koszt, jaki zapłaci większość społeczeństwa za tego typu działania - dodał.

Włodzimierz Cimoszewicz krytykuje Andrzeja Dudę

Włodzimierz Cimoszewicz odniósł się też do słów Andrzeja Dudy, który o sędziach Sądu Najwyższego powiedział, że "sędziowska elita czuje się bezkarna": - Wśród różnych głupstw, które pan Duda wypowiada, to jest to szczególnie bulwersujące i żałosne, kompromitujące dla prawnika, który właśnie podpisał ustawę mówiącą m.in., że osoby, które PiS chciał wyrzucić na emeryturę sędziowską mają zachowaną ciągłość pracy. Czyli że ani jednego dnia nie byli byłymi sędziami. I tym ludziom, którzy mimo to codziennie przychodzili do pracy wykonywać swoje obowiązki, pan Duda zarzuca anarchistyczne zachowania - powiedział. - To wyraz silnej frustracji, którą musiał przeżywać. Jest co prawda nieźle wytresowany w podpisywaniu wszystkiego, ale tym razem musiał wycofać się z czegoś, co sam proponował - dodał.

- Nie potrafi z klasą i po męsku pogodzić się ze swoją porażką - podsumował Andrzeja Dudę.

***

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (136)
Włodzimierz Cimoszewicz w Gazeta.pl o Dudzie: Nie potrafi po męsku pogodzić się z porażką
Zaloguj się
 • bert2407

  Oceniono 44 razy 40

  Duda to synonim sromotnej porażki.A ogólnie to zwykły idiota,któremu zrobiono krzywdę desygnując go na prezydenta.

 • justas32

  Oceniono 33 razy 29

  Myślałem że nikt nie będzie gorszym Prezydentem od Kaczyńskiego - a jednak Duda nawet jego bije na głowę. Poczesne miejsce w "Almanachu wstydu polskiego" ...

 • chi-neng

  Oceniono 31 razy 29

  • "Jest co prawda nieźle wytresowany w podpisywaniu wszystkiego, ale tym razem musiał wycofać się z czegoś, co sam proponował".
  • "Nie potrafi z klasą i po męsku pogodzić się ze swoją porażką".
  -----
  • Wytresowani, wodzeni w kagańcach i na smyczach przez JK, są oni WSZYSCY, BEZ WYJATKÓW:)
  • Aby po “męsku pogodzić się ze swoją porażką” trzeba być mężczyzną i to w dodatku z “klasą”, a nie ‘’mentalnyum gó...arzem nie mającym pojęcia o tym, co znaczy owa „klasa”, parającym się nocnymi pogawędkami z 'leśnym ruchadłem', a także najprawdopodobniej tym, który na samą myśl o podpisywaniu wszystkiego tego co mu JK nakazał, dostaje erekcji :).

 • senior2244

  Oceniono 30 razy 28

  Gdyby był mężczyzną to by wiedział co zrobić. Jest żałosną marionetką kurdupla.

 • vito60

  Oceniono 27 razy 27

  Duda, ty anarchisto, próbowałeś wprowadzić anarchię w SN, teraz musisz przywrócić ład prawny. Krytykujesz sędziów którzy działali zgodnie z konstytucją, co teraz ze wstydem musisz potwierdzić własnoręcznym podpisem. Czuj się upokorzony ,,prawniku".

 • tumanek007

  Oceniono 31 razy 27

  Ja przepraszam, ale dla mnie pojęcie klasy męża stanu wobec tego pana nie istnieje. To jest sprzeczność i tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX