Brejza składa do sądu skargę na Macierewicza. Za zatajanie informacji o podkomisji smoleńskiej

Krzysztof Brejza (PO) złożył do sądu administracyjnego skargę w sprawie zatajania informacji o aktywności podkomisji smoleńskiej przez Antoniego Macierewicza. Jak twierdzi, przedstawiciel komisji od dłuższego czasu unika odpowiedzi na wszelkie "niewygodne" pytania dotyczące jej działania i kwot wynagrodzeń, jakie otrzymują członkowie komisji.
Zobacz wideo

Krzysztof Brejza poinformował, że w skardze złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie domaga się wyjaśnień od Antoniego Macierewicza w sprawie działania podkomisji smoleńskiej.

"Sprawę zatajania informacji o aktywności podkomisji smoleńskiej przez Antoniego Macierewicza skierowałem dziś do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. 'Niewygodne' pytania m. in. o liczbę posiedzeń podkomisji, jej koszty i zlecone opinie / ekspertyzy" - napisał na swoim Twitterze.

Podkomisja smoleńska. "Niewygodne" pytania bez odpowiedzi

Złożona przez polityka PO skarga dotyczy "bezczynności" Antoniego Macierewicza, który jest przewodniczącym powołanej 4 lutego 2016 roku podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku.

15 listopada Brejza wysyłał do komisji pismo, w których domagał się od Antoniego Macierewicza odpowiedzi, ile razy zbierała się podkomisja od 1 stycznia 2018 roku, a także ile zarabiają jej członkowie i jakie ekspertyzy czy wnioski o opinie ekspertów zleciła w ostatnim czasie. Pismo z "niewygodnymi pytaniami", które pozostało bez odpowiedzi komisji, polityk zamieścił również na swoim Twitterze. 

Krzysztof Brejza w swojej skardze zarzuca Macierewiczowi naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej.