Wicemarszałek z Kukiz'15 dostał paczkę świąteczną od PGNiG. A SOP ostrzega: Nie spożywać

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15 pochwalił się na Twitterze paczką, którą otrzymał od spółki PGNiG. Polityk zwrócił uwagę na nalepkę od Służby Ochrony Państwa, która rekomendowała, by nie spożywać przysłanych produktów.
Zobacz wideo

Wino, herbata, słodycze - to znalazło się w świątecznej paczce od państwowej spółki PGNiG, którą otrzymał wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Polityk poinformował na Twitterze, że ów prezent "po kontroli przez Służbę Ochrony Państwa dotarł z zachęcającą adnotacją 'Nie spożywać!!!'".

O nalepkę zapytaliśmy rzecznika Służby Ochrony Państwa podpułkownika Bogusława Piórkowskiego. Jak wyjaśnił, to standardowa procedura i dotyczy ona wszystkich paczek żywnościowych kontrolowanych przez SOP, niezależnie od nadawcy.

Paczki przechodzą kontrolę pirotechniczno-radiologiczną pod kątem obecności np. ładunków wybuchowych. Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dokładnie przebadać żywności i jej składu. - Nie znamy jej pochodzenia, nie wiemy, jak była przechowywana, jak długo była transportowana. W związku z tym nie rekomendujemy adresatowi takich produktów do spożycia - tłumaczy nam podpułkownik.

Zobacz wideo
Więcej o: