Michał Dworczyk: Wigilia dniem wolnym od pracy w całej administracji państwowej

Michał Dworczyk zapowiedział, że Wigilia będzie dniem wolnym dla pracowników administracji państwowej. Dzień wolny będzie trzeba odpracować.
Zobacz wideo

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował w "Rozmowie RMF FM", że Wigilia będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników administracji państwowej. Zapowiedział jednak, że dzień ten będzie trzeba odpracować. 

Wigilia będzie dniem wolnym dla pracowników administracji państwowej

Michał Dworczyk zaznaczył, że uprawnienia do tego, aby ogłosić Wigilię dniem wolnym od pracy ma szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Oczywiście, odpracowujemy ten dzień wolny innego dnia - powiedział Dworczyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem w stacji RMF FM. 

Możliwe jest, że Wigilia będzie dniem wolnym dla wszystkich Polaków, jednak dopiero od 2019 roku. Taki projekt zmian w prawie przedstawili ostatnio posłowie PSL-UED, którzy chcą aby oprócz Wigilii wolny był także Wielki Piątek. Projekt posłów trafił do Sejmu w dniu 5 grudnia. Według wnioskodawców w Wigilię 24 proc. badanych przez portal Praca.pl i tak wychodzi z pracy wcześniej, dlatego sensownym byłoby ustalenie dnia wolnego w Wigilię. 

Więcej o: