Senat stołuje się od kwietnia w greckiej tawernie. Za jedzenie zapłacono ponad 307 tys. złotych

Kancelaria Senatu zdecydowała w kwietniu, że jedzenie dla senatorów i ich gości będzie dostarczała grecka tawerna. W menu ośmiorniczki i koźlina, a cena rocznego kontraktu to ponad 307 tysięcy złotych.
Zobacz wideo

Wydatki Senatu wzbudzają ostatnio sporo emocji. Ostatnio głośno zrobiło się o portrecie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, za który trzeba było zapłacić ponad 7 tys. złotych.

Ponad 307 tys. za greckie jedzenie

Teraz wątpliwości wzbudzają wydatki na jedzenie dla senatorów i ich gości. Z informacji, do których dotarł "Super Express", wynika, że Senat RP podpisał pod koniec kwietnia kontrakt na roczny catering z jedną z greckich tawern w Warszawie. Opiewa on na 307 500 złotych. Dziennikarze dodają, że w menu restauracji są takie przysmaki jak ośmiornica z grilla czy koźlina z ziołami. Tawerna ma obsługiwać m.in. przyjęcia dla VIP-ów. 

"SE" podaje,że senatorzy wydają sporo na jedzenie. Za catering na przyjęciu wydanym w Belwederze zapłacono 16 tysięcy złotych, a za posiłki podawane na pokładzie samolotu specjalnego, z którego może korzystać m.in. marszałek Karczewski - 60 tys. złotych. 

Służbowe podróże senatorów

O podniebnych podróżach polskich senatorów pisaliśmy już wcześniej. W 2017 roku za pieniądze podatników, odbyli oni zagraniczne wyjazdy służbowe za łączną kwotę 1,35 mln zł. Absolutną rekordzistką w tej kategorii okazała się senator Anna Maria Anders, która wydała 600 tys. złotych.

W listopadzie informowaliśmy również o tym, ile władze planują wydać w 2019 roku. Kancelaria Senatu dostanie w przyszłym roku budżet w wysokości 230,2 mln zł, to prawie 11 mln złotych więcej niż rok wcześniej. 

Więcej o: