Dominik Tarczyński będzie kolejnym politykiem, którego PiS "schowa" przed wyborami

Poseł Dominik Tarczyński ma być kolejnym politykiem, którego PiS "ukryje" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - informuje "Fakt".
Zobacz wideo

"Fakt" powołuje się na słowa "ważnego polityka Prawa i Sprawiedliwości", który miał powiedzieć, że Dominik Tarczyński będzie następną osobą, zaraz po Krystynie Pawłowicz, która zostanie "schowana" na rzecz wygranej PiS w nadchodzących eurowyborach. 

Fakt: Dominik Tarczyński zostanie "schowany", tak jak Krystyna Pawłowicz

"Pawłowicz i Tarczyński stali się piewcami antyunijnej narracji PiS oraz obraźliwych wpisów w mediach społecznościowych" - pisze "Fakt". W związku z tym, że oboje są znani z eurosceptycznych wypowiedzi, a PiS chce przekonać wyborców do tego, iż  obóz rządzący nie chce Polski poza Europą, politycy ci będą musieli zrezygnować z politycznej kariery.

Zdaniem dziennika, "chowanie" kontrowersyjnych polityków ma służyć Prawu i Sprawiedliwości w odzyskiwaniu wyborców o bardziej centralnych poglądach. 

Posłanka Krystyna Pawłowicz zapowiedziała w weekend w mediach społecznościowych, że odejdzie z polityki. "Mój czas dobiegł końca. Teraz młodzi. Czas pomyśleć o życiu poza polityką. Zobaczyć miejsca rodzinne, podkurować zdrowie, posprzątać po sobie. Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać" - napisała Krystyna Pawłowicz

Więcej o: