Poranna rozmowa Gazeta.pl z Piotrem Zgorzelskim (18.12.2018)

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był we wtorek poseł Piotr Zgorzelski z PSL. Rozmówca Piotra Maślaka odniósł się m.in. do sprawy SKOK-ów oraz zamieszania w związku z ewentualnymi podwyżkami cen prądu. - Prąd nie zdrożeje, ale energia tak, Bareja by tego lepiej nie wymyślił - powiedział.
Zobacz wideo

Na początku rozmowy Piotr Zgorzelski z PSL skomentował wiadomość o tym, że Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał najlepszy wynik wśród zaufania do liderów partii opozycyjnych wg sondażu dla "Rzeczpospolitej".  - To pokazuje, że przyzwoitość w polityce się opłaca. Tak samo jak ciężka praca - powiedział. - Potrzebna jest lewica w parlamencie jak tlen - stwierdził z kolei o Robercie Biedroniu, który zajął drugie miejsce.

Zgorzelski recenzował też najnowsze poczynania PiS w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. - Prąd nie zdrożeje, ale energia tak, Bareja by tego lepiej nie wymyślił. To pokazuje, że kryzys w PiS jest - powiedział polityk

Sytuacja z Krystyną Pawłowicz to element kampanii wyborczej

Poseł skomentował również ostatnie deklaracje Krystyny Pawłowicz o odejściu z polityki.

- To element wyborczej kampanii PiS, która się rozpoczęła - "Kochamy Europę". W związku z tym ci, którzy kochają ją inaczej, muszą być schowani. W tej grupie jest Krystyna Pawłowicz - powiedział. Dodał, że posłanka prywatnie jest "przemiłą osobą", która jednak jako polityk "przekracza wszelkie normy". 

Potrzeba komisja śledcza ws. SKOK-ów

Polityk PSL odniósł się też do sprawy SKOK-ów, a mianowicie informacji, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku umorzyła śledztwo ws. przekazywania złych długów spółce w Luksemburgu przez SKOK Stefczyka oraz zatrzymanie byłych pracowników KNF, którzy kontrolowali SKOK-i. - Komisja śledcza jest tu potrzebna. (…) Wyprowadzania pieniędzy do spółki w Luksemburgu to propolska działalność, o której mówi senator Bierecki? - pytał ironicznie. - Ktoś cały czas działa na wyciszenie tego tematu. Nie będzie on wyciszony - zapewniał.

Zobacz wideo

***

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: