Sondaż: partia o. Rydzyka bez szans w starciu z PiS. Ruch Biedronia znacznie lepiej

Partia o. Rydzyka nie zaszkodzi PiS - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Express". Ugrupowanie redemptorysty mogłoby liczyć na 1 proc. poparcia. Znacznie lepiej poradziłaby sobie partia Roberta Biedronia.
Zobacz wideo

Gdyby teraz odbyły się wybory, poza parlamentem znalazłaby się nie tylko partia o. Tadeusza Rydzyka - Ruch Prawdziwa Europa zdobyłby 1 proc. - wynika z sondażu "SE". Na tyle samo mogłoby liczyć nowe ugrupowanie Ryszarda Petru, Teraz!. O jeden punkt procentowy więcej zdobyłyby Partia Razem oraz Wolność (po 2 proc.). Poniżej progu wyborczego znalazłaby się też Nowoczesna, która otrzymałaby 4 proc.

W Sejmie znalazłoby się sześć partii: SLD (5 proc.), PSL (5 proc.), ugrupowanie Roberta Biedronia (7 proc.), PO (27 proc.) i PiS (39 proc.).

Gdyby partie o. Tadeusza Rydzyka i Roberta Biedronia nie brałyby udziału w wyborach, Nowoczesna dostałaby się do parlamentu z wynikiem 5 proc. Tyle samo otrzymałby PSL (5 proc.), SLD - 6  proc., Kukiz’15 - 7 proc., zaś w czołówce bez zmian znalazłaby się PO (29 proc.) i PiS (42 proc.).

Badanie zrealizowano w dniach 13-14 grudnia na próbie 1097 dorosłych Polaków.

Więcej o: