Nowy sondaż: PiS wygrywa wybory do europarlamentu, partia Biedronia przed Kukiz'15

37 proc. poparcia uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu dla OKO.press. Na znacznie niższe poparcie może liczyć Koalicja Obywatelska. 8 proc. wyborców zagłosowałoby na partię Roberta Biedronia.
Zobacz wideo

Poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego sprawdził IPSOS na zlecenie portalu OKO.press. Z badania wynika, że 36,83 proc. wyborców oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość. Znacznie gorszy wynik notuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 26,12 proc. badanych. Trzecią siłą byłaby partia Roberta Biedronia (7,95 proc.)

Czytaj także: W wyborach do europarlamentu o. Rydzyk odbierze głosy PiS

Sondaż wyborczy do PE. Biedroń przed Kukizem

Kolejne jest ugrupowanie Kukiz'15. Na ruchu Pawła Kukiza zagłosowałoby według sondażu 6,1 proc. PSL i SLD balansuje na granicy progu wyborczego - w badaniu obie te partie mają niecałe 5 proc. poparcia (odpowiednio 4,85 i 4,71 proc.).

Eurosceptyczna koalicja Partii Wolność oraz Ruchu Narodowego zyskałaby w wyborach do europarlamentu poparcia w okolicach 3-4 proc.1,4 proc. to wynik Partii Razem, 1 proc. poparcia uzyskałaby partia Teraz!

Ruch Prawdziwa Europa, za którym stać ma o. Tadeusz Rydzyk nie uzyskał nawet 1 proc. Jak podaje OKO.press w wariancie z RPE minimalnie zyskuje PiS i KO. Są to jednak wielkości na granicy błędu statystycznego. 

Więcej o:
Komentarze (393)
Nowy sondaż: PiS wygrywa wybory do europarlamentu, partia Biedronia przed Kukiz'15
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 75 razy 51

  Z tych wszystkich procentów zawsze wychodzi że proeuropejsko nastawionych patriotów jest więcej niż narodowych socjalistów z pisu. Są tylko podzieleni pomiędzy kilka ugrupowań. I tym sposobem mamy rządy mniejszosciowe. Rozmodlony ciemnogród poucza innych jak mają żyć.

 • wazelinowyczopekprezesa

  Oceniono 57 razy 41

  Jad Dojarka z Brzeszcz wyląduje w EU to będzie tylko dowód, że ten naród jest głupi jak but z lewej nogi.

 • czechy11

  Oceniono 62 razy 40

  Polacy to naprawdę tak zidiociały naród ze gotowi są głosować na skorumpowana do szpiku kości PiS bo bajek im nagada a Jarosław Kaczyński narobi na głowę czy tez te sondaże są nic nie warte? Zakładam ze po blamażu sondaży w wyborach samorządowych gdzie dawały PiS 43% (w rzeczywistości było 32%) to jednak te sondaże są nic nie warte.

 • Maria Michałowska

  Oceniono 46 razy 34

  Polska powinna być reprezentowana przez mądrych ludzi w Unii. Jeżeli będzie to PiC na wodę ,to kacapy znowu w Polsce rządzić. Oni tam chcą iść ,ale tylko llo po to, żeby rozwalac Unię od środka i budować przedpole do rządzenia Europą, Ruskim.

 • notremak

  Oceniono 38 razy 28

  Ciekawe, ponad 80 proc. Polaków opowiada się za Unią i jednocześnie prawie 40 proc. za partią, która faktycznie chce Polexitu (albo rwie się Parlamentu Europejskiego, żeby rozsadzić UE od środka)!
  Nic dziwnego, że ten głupi naród od wieków dostaje do każdego w doope.

 • dziadwawelski

  Oceniono 26 razy 24

  Już widzę jak specjalnym pociągiem z "podoświęcimskich Brzeszczech" jesienią odjeżdża do "Brkuksel" pociąg specjalny z "pierwszą sołtyską " z nad Wisły Odry i Nysy Łużyckiej ;-))) Umieszczą jej grube dupsko na katafalku ponieważ do tego czasu nie będzie mogła go zmieścić w drzwiach wagonu !!! Po sygnale odjazdu pożegna nas wszystkich staropolskim "spiepszajcie dziady" i odjedzie kraść unijne pieniądze ;-)))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX