Nowy sondaż: PiS wygrywa wybory do europarlamentu, partia Biedronia przed Kukiz'15

37 proc. poparcia uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu dla OKO.press. Na znacznie niższe poparcie może liczyć Koalicja Obywatelska. 8 proc. wyborców zagłosowałoby na partię Roberta Biedronia.
Zobacz wideo

Poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego sprawdził IPSOS na zlecenie portalu OKO.press. Z badania wynika, że 36,83 proc. wyborców oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość. Znacznie gorszy wynik notuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 26,12 proc. badanych. Trzecią siłą byłaby partia Roberta Biedronia (7,95 proc.)

Czytaj także: W wyborach do europarlamentu o. Rydzyk odbierze głosy PiS

Sondaż wyborczy do PE. Biedroń przed Kukizem

Kolejne jest ugrupowanie Kukiz'15. Na ruchu Pawła Kukiza zagłosowałoby według sondażu 6,1 proc. PSL i SLD balansuje na granicy progu wyborczego - w badaniu obie te partie mają niecałe 5 proc. poparcia (odpowiednio 4,85 i 4,71 proc.).

Eurosceptyczna koalicja Partii Wolność oraz Ruchu Narodowego zyskałaby w wyborach do europarlamentu poparcia w okolicach 3-4 proc.1,4 proc. to wynik Partii Razem, 1 proc. poparcia uzyskałaby partia Teraz!

Ruch Prawdziwa Europa, za którym stać ma o. Tadeusz Rydzyk nie uzyskał nawet 1 proc. Jak podaje OKO.press w wariancie z RPE minimalnie zyskuje PiS i KO. Są to jednak wielkości na granicy błędu statystycznego. 

Więcej o: