Raper Popek zapowiada, że stworzy partię Młoda Polska. "Ja mam, kur*a, osobiście tego dość"

Raper Popek, znany także jak Król Albanii, zapowiedział na swoim kanale, że chce wejść do polityki i założyć własną partię.

Zbliżające się eurowybory oraz wybory parlamentarne inspirują kolejne osoby do tego, aby założyć własną partię polityczną. Na utworzenie kolejnego ugrupowania zdecydował się Ryszard Petru, stworzenie nowej partii zapowiedział także Robert Biedroń, a kilka tygodni temu usłyszeliśmy o powstaniu partii ojca Tadeusza Rydzyka. Okazuje się, że na polskiej scenie politycznej pojawi się jeszcze jeden gracz.

Czytaj także: Niefortunna wypowiedź Ryszarda Petru ws. niedziel handlowych

Popek zapowiada powstanie partii Młoda Polska

Popek, raper znany jako Król Albanii, ogłosił na swoim kanale na serwisie YouTube powstanie partii Młoda Polska. - Kochani rodacy, w zaistniałej sytuacji nie mamy co na nich liczyć - mówi Popek pod budynkiem Sejmu. - Ja mam, kur*a, osobiście tego dość. Dlatego robię to dla dobra moich dzieci i waszych dzieci i zajmuję się polityką i otwieram partię Młoda Polska - deklaruje znany raper.

Popek zakłada partię Młoda PolskaPopek zakłada partię Młoda Polska youtube.pl kanał KrólAlbaniiTV

– Oddając głos na Młodą Polskę głosujecie na samych siebie. Ja musiałem zmienić swoje życie dla swoich dzieci i zamierzam zmienić ten kraj także dla swoich dzieci. Pamiętajcie, że ten kraj jest w naszych rękach. My jesteśmy właścicielami tego kraju i tylko my możemy coś w tym kraju zmienić. Ja nie jestem aniołkiem, popełniłem dużo błędów tylko, że ja do tych błędów potrafię się przyznać – słyszymy w filmie.

W internecie trwają spekulacje na temat tego, czy Popek rzeczywiście założy partię polityczną, czy jego manifest jest tylko elementem działań marketingowych muzyka. W komentarzach pod filmem Popka widać, że ludzie są podzieleni, co do opinii na temat utworzenia nowej partii. "To się nie dzieje naprawdę", "Czas emigrować" - piszą ci, którym pomysł Popka się nie podoba. "Popek na prezydenta!", "Nareszcie ktoś na kogo warto głosować" - komentują entuzjaści nowej partii, która być może powstanie już niedługo. 

Jaki będzie program polityczny partii Młoda Polska, tego jeszcze nie wiadomo. Przypomnijmy jednak, że w 2017 roku artysta zapowiedział, że planuje start w wyborach z ramienia partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego, co może zdradzać nieco na temat przyszłych postulatów nowego ugrupowania.

Więcej o: