Poranna rozmowa Gazeta.pl z Markiem Jakubiakiem (17.12.2018)

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był poseł Marek Jakubiak. Poseł skomentował m.in. zapowiedź Krystyny Pawłowicz, że odejdzie z polityki.
Zobacz wideo

Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczypospolitej mówił m.in. o posłance Krystynie Pawłowicz. Przypomnijmy, że w weekend posłanka zapowiedziała odejście z polityki. -Święcie wierzę, że chodzi o zdrowie, gdyby chodziło o coś innego, to by powiedziała - ocenił Marek Jakubiak. - Nasze kuluarowe rozmowy są tak szczerze, jakby z dziewczyną dwudziestoparoletnią rozmawiał. Kawa na ławę, wali prosto w oczy - stwierdził Jakubiak. 

Czytaj także: Jakubiak do Tyszki: "Na 'ty' mogą mówić przyjaciele

Poseł dodał, że "Polska ma rys prawicowy, narodowy". - Dzięki temu przeżyliśmy rozbiory, przeszliśmy okres socjalizmu - ocenił. Tutaj mamy do czynienia ze skrajną prawicą, która wprost mówi, co myśli. 

Jakubiak odniósł się też do pobicia Marka Kwaśniaka. - Pan prokurator generalny musi się zastanowić, co robi i w którym kierunku idzie. Ale to sądy wypuściły człowieka, który chciał zabić pana Kwaśniaka. To było usiłowanie morderstwa - powiedział i dodał: - Ja nie mam wątpliwości, że on miał być zamordowany. 

Zobacz wideo
Więcej o: