Niefortunna wypowiedź Ryszarda Petru. Tym razem chodzi o niedziele handlowe

Ryszard Petru, lider partii Teraz, niejednokrotnie postulował likwidację zakazu handlu w niedziele, jednak podczas niedzielnego spotkania z mediami przejęzyczył się mówiąc, że chce utrzymać ten zakaz.
Zobacz wideo


Postulat likwidacji zakazu handlu w niedziele to jedno z najważniejszych haseł Ryszarda Petru. Podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami przed Galerią Mokotów w Warszawie mówił, że "nie ma powodu, aby ograniczać wolność Polaków", jednak mimo to, że hasło likwidacji zakazu handlu w niedziele partia Teraz! niesie na sztandarach, Ryszard Petru nie uniknął przejęzyczenia, które wywołało pewną konsternację.

Czytaj także: Scheuring-Wielgus mówi o wpadce Petru i sama zalicza pomyłkę

Wpadka Ryszarda Petru. Czy lider Teraz! chce niedziel handlowych?

Ryszard Petru apelował do opozycji, żeby hasło "Zlikwidujemy zakaz handlu w niedziele" było hasłem, które połączy partie poza obozem rządzącym. Chwilę potem powiedział jednak zupełnie co innego. - Wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele - przejęzyczył się Ryszard Petru.

Ludzie w komentarzach natychmiast wytknęli niefortunną wypowiedź Ryszarda Petru. "Najlepszy stand-uper w Polsce", "Przekonał mnie, będę głosował!" - piszą z przekąsem użytkownicy Twittera.

Przypomnijmy, że to kolejna tego rodzaju wpadka Ryszarda Petru. W listopadzie br. pomylił nazwę własnej partii, mówiąc, że zakłada partię Razem.

Więcej o: