Niefortunna wypowiedź Ryszarda Petru. Tym razem chodzi o niedziele handlowe

Ryszard Petru, lider partii Teraz, niejednokrotnie postulował likwidację zakazu handlu w niedziele, jednak podczas niedzielnego spotkania z mediami przejęzyczył się mówiąc, że chce utrzymać ten zakaz.
Zobacz wideo


Postulat likwidacji zakazu handlu w niedziele to jedno z najważniejszych haseł Ryszarda Petru. Podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami przed Galerią Mokotów w Warszawie mówił, że "nie ma powodu, aby ograniczać wolność Polaków", jednak mimo to, że hasło likwidacji zakazu handlu w niedziele partia Teraz! niesie na sztandarach, Ryszard Petru nie uniknął przejęzyczenia, które wywołało pewną konsternację.

Czytaj także: Scheuring-Wielgus mówi o wpadce Petru i sama zalicza pomyłkę

Wpadka Ryszarda Petru. Czy lider Teraz! chce niedziel handlowych?

Ryszard Petru apelował do opozycji, żeby hasło "Zlikwidujemy zakaz handlu w niedziele" było hasłem, które połączy partie poza obozem rządzącym. Chwilę potem powiedział jednak zupełnie co innego. - Wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele - przejęzyczył się Ryszard Petru.

Ludzie w komentarzach natychmiast wytknęli niefortunną wypowiedź Ryszarda Petru. "Najlepszy stand-uper w Polsce", "Przekonał mnie, będę głosował!" - piszą z przekąsem użytkownicy Twittera.

Przypomnijmy, że to kolejna tego rodzaju wpadka Ryszarda Petru. W listopadzie br. pomylił nazwę własnej partii, mówiąc, że zakłada partię Razem.

Więcej o:
Komentarze (206)
Niefortunna wypowiedź Ryszarda Petru. Tym razem chodzi o niedziele handlowe
Zaloguj się
 • klepstryk

  Oceniono 40 razy 24

  To że gość ma ewidentnie problem z wyrażaniem na szybko swoich myśli to jedno (mam tak samo, więc potrafię to zrozumieć), ale to że madia brandzlują się na każdą jego taką wypowiedź a suweren łyka jak pelikan - to jest największy problem.
  Mateusz kłamie w każdym słowie który mówi, afera goni aferę, a media robią podśmiechujki z wpadki tego czy innego polityka - tak samo media zlinczowały Palikota, który był błaznem ale inteligencją bił na głowę większość posłów na sejm obecnej kadencji.
  I mamy to co mamy - szambo w sejmie.

 • endriu666

  Oceniono 30 razy 12

  Można sobie różnie mówić o Petru i jego mniej lub bardziej udanych inicjatywach, ale robić artykuł i zagadnienie z tego, że ktoś się w oczywisty sposób przejęzyczył? To już wolę dowiedzieć się, komu k...wa, widać "ciążowy brzuszek". przynajmniej rozumiem konwencję. A to jest jakieś qui pro quo. Coraz trudniej mi się odnaleźć na gazeta.pl

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 20 razy 10

  "Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską, pomożecie sobie, pomożecie Polsce".
  5 maja 2009, Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Pisza.

 • gramaar

  Oceniono 11 razy 9

  Pan Petru mówi szybciej niż myśli. A przy tym mówi niewyraźnie, połyka całe sylaby. Nie da się go słuchać. Jeśli więc zależy mu na jakimkolwiek sukcesie, powinien najpierw popracować nad dykcją, a potem nad jasnym formułowaniem myśli.

 • invest_pl

  Oceniono 33 razy 9

  W sredniowieczu Rysiek byłby na czele kilkuosobowej trupy trefnisiów. Objeżdżałby miasta i sioła dając mnóstwo uciechy lokalnej gawiedzi. Teraz TV mu daje większe możliwości...

 • g.lesio

  Oceniono 31 razy 9

  Ten gościu delikatnie mówiąc nie jest za lotny.
  Dziwię się jak tego typu człowiek był w stanie założyć partię, która weszła do sejmu.
  Ale widać w Polsce można - przykładami Kukiz czy Lepper.
  Przy nich Palikot to gigant umysłu.

 • walenty_kowadlo

  Oceniono 9 razy 7

  Jest w ogóle o czym pisać ?

 • madera123

  Oceniono 12 razy 6

  Najbardziej mnie złości niechlujstwo polityków.Wychodzą przed publiczność,przed kamery, czy na mównicę i walą babole,bo się nie przygotowali!!!! To jak ufać w ich deklaracje??
  Odbieram to jako lekceważenie wszystkich i wszystkiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX