Szydło na konwencji PiS: Zobacz, Europo, jak można pięknie żyć. Kpiny po słowach byłej premier

Wicepremier Beata Szydła przemówiła na konwencji PiS. Mówiła o wszystkich sukcesów rządu PiS przez ostatnie trzy lata. Według niej Europa powinna brać z Polski przykład.
Zobacz wideo

Na sobotniej konwencji PiS najwięcej miejsca poświęcono spełnionym przez ostatnie trzy lata obietnicom i sukcesom, które odnosi Polska, dzięki rządom partii Jarosława Kaczyńskiego. W tym tonie wypowiedziała się również Beata Szydło.

Wicepremier stwierdziła, że "znakiem firmowym PiS jest dotrzymywanie słowa". Powtórzyła to kilkakrotnie, tak samo zresztą jak inni politycy występujący podczas konwencji. - Plan modernizacji Polski, który chcemy kontynuować, się sprawdził - powiedziała i dodała: - W planie, który wam przedstawimy jesteście ujęci wszyscy. Tam jest opisana przyszłość każdego z was.

Podkreśliła też, że polityka PiS nie prowadzi do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. - Ci politycy, którzy ciągle kłamią, krzycząc o jakimś polexicie, czas, żeby zrozumieli, że Polska była, jest i będzie zawsze w Europie - zapewniła.

Jednak najwięcej komentarzy wywołały jej słowa o sukcesach Polski i Europie, która powinna ją naśladować.

Aż chciałoby się powiedzieć: zobacz, Europo, jak można pięknie żyć, jak można się pięknie rozwijać! Chcemy, Europo, żebyś te dobre wzorce czerpała od nas, jak my czerpiemy od Ciebie

- dodała. Jednocześnie wielokrotnie zapewniła o swojej miłości do ojczyzny. 

Słowa Beaty Szydło wywołały emocje

To własnie wypowiedź o Europie zaowocowała komentarzami w mediach społecznościowych.

"Jestem ciekaw, kiedy pani premier była ostatnio na zagranicznych wakacjach. Tak po prostu - autem po Włoszech czy Grecji. Może wówczas zachwyt nad Brzeszczami i okolicą byłby mniejszy?" - napisał politolog Marek Migalski. 

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz skomentowała: "Szydło: 'Zobacz Europo, jak można pięknie żyć'. No zobacz Europo na panią Beatę, jak pięknie żyje. Roboty zero, kasa na konto leci, w czwartek zaczyna się weekend... Żyć nie umierać".

Chwilę później posłanka dodała: "Szydło: 'Polska daje bezpieczeństwo swoim obywatelom'... 'szczególnie tym, którzy spotykają się z moją kolumną na polskich drogach'".

"Prawdziwy przekaz 'Zobacz Europo, jak można pięknie żyć za euro - dla tego życia odnalazłam flagę unijną i wystartuję w najbliższych wyborach do PE. Czerpię garściami i chcę więcej'" - napisała z kolei Maria Janyska, posłanka PO.

Pięknie się żyje jak w czwartek już weekend! Za nic się nie odpowiada, a kasa leci na konto i rozbijam się rządowymi limuzynami! Pieniądze, które się nie należały nie oddane! Europo zobacz, jak pięknie się żyje! Ja, Beata - Serce Europy!
Zobacz Europo jak się taśmowo rozbija limuzyny, pasie rodzinę i pociotków, jak się buduje drogi pod WŁASNA kuchnię i dostaje nagrody, które się nie należały

- komentowali inni użytkownicy Twittera.

Więcej o: