Senator Bierecki twierdził, że nie był przesłuchiwany ws. SKOK-ów. Potem przyznał: Pewnie byłem

Senator PiS i współtwórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki przekonywał w rozmowie z dziennikarzami, że nie był przesłuchiwany przez prokuraturę ws. działalności wołomińskiego SKOK-u. W końcu przyznał jednak, że do takiego przesłuchania doszło.
Zobacz wideo

Senator PiS Grzegorz Bierecki jeszcze w środę twierdził, że nie był przesłuchiwany ws. afery wokół SKOK Wołomin. - Z przyjemnością się zjawię, bo na pewno mam wiele do powiedzenia - stwierdził polityk, cytowany przez TVN24.

Gdy szef Prokuratury Krajowej Bogdan Święczkowski poinformował jednak, że senator PiS był wcześniej przesłuchany, Bierecki w czwartek uzupełnił swoją wypowiedź. Przyznał, że do przesłuchania doszło "chyba w 2016 roku".

- Wczoraj pytanie było, czy byłem przesłuchiwany po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów kierownictwu KNF, wtedy odpowiedziałem, że nie - mówił dziennikarzowi TVN24. Dodał, że przesłuchanie dotyczyło "sprawy, w której zostały przedstawione zarzuty kierownictwu KNF".

Zarzuty w związku z działalnością SKOK Wołomin

Platforma Obywatelska chce odwołania senatora Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Biereckiego z funkcji przewodniczącego komisji budżetu i finansów. Senator PO Leszek Czarnobaj tłumaczył podczas konferencji prasowej, że senator Bierecki to "ważny element całej afery SKOK i nie powinien piastować takiej funkcji". Senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki komentując wniosek posłów PO stwierdził, że w całej sprawie SKOK-i są stroną pokrzywdzoną.

6 grudnia Wojciech Kwaśniak, były wiceszef KNF, został razem z sześcioma innymi urzędnikami zatrzymany przez CBA. Usłyszał zarzutem nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków. Według śledczych urzędnicy KNF mieli nie reagować odpowiednio na nieprawidłowości w SKOK Wołomin.

"Nie zawsze bandyta bije dobrego"

Po zatrzymaniu Kwaśniaka wielu komentatorów przypominało, że w 2014 roku, gdy pracował w KNF, został ciężko pobity. Według ustaleń śledczych, sprawcy zostali do tego wynajęci przez osoby ze SKOK Wołomin. W sprawie nie zapadły jeszcze wyroki.

Bierecki pytany o pobicie Kwaśniaka mówił, że nie zna jego przyczyn. Jednocześnie oświadczył, że "na pewno było to związane z działalnością nadzorczą, ale czy chodziło o zablokowanie skutecznej działalności, czy o inne okoliczności to już prokuratura jest w stanie wyjaśnić". Senator PiS dodał, że "to nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (150)
Senator Bierecki twierdził, że nie był przesłuchiwany ws. SKOK-ów. Potem przyznał: Pewnie byłem
Zaloguj się
 • kotprezesa

  Oceniono 53 razy 51

  Nie wiedział czy to przesłuchanie, czy pogawędka o finansach piSSu.
  Były ciasteczka, kawka, koniaczek..

 • kiesier

  Oceniono 46 razy 44

  wystarczy nie kraść
  wystarczy nie kłamać
  wystarczy nie transferować nieswoich pieniędzy do luksemburga
  wystarczy nie nasyłać bandytów na urzędników państwowych

  wreszcie - wystarczy oddać społeczeństwu 5.000.000.000zł
  pan senator chyba się jeszcze nie nauczył a zostało mu już tylko ok 10 miesięcy - proszę się pospieszyć bo czas ucieka...

 • brave48

  Oceniono 36 razy 34

  ten bezczelny uśmiech chyba zgaśnie mu w pierdlu jak go 'przecwelują' ...

 • c.t.k

  Oceniono 32 razy 30

  Zabiorą telefon,dadzą mniej wyszukane ubranko,sikać trzeba będzie przy kolegach/jeżeli pozwolą/.Już niedługo

 • polakadam

  Oceniono 27 razy 25

  I znowu pisiory złapane na kłamstwie. Muszą mieć sporo za uszami w tych skokach.

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 20

  O proszę jak kręcą. Ten gość będzie siedział. Po samej gębie widać że mu się należy.

 • sierra65

  Oceniono 23 razy 19

  bierecki i sprzyjający mu politycy – głównie z PiS – doprowadzili do tego, że przed laty SKOK-i zostały objęte wyłącznie nadzorem Krajowej SKOK (na której czele stał Bierecki) i przez kilkanaście lat blokowali wprowadzenie zewnętrznego, państwowego nadzoru nad kasami !!!!.

 • pislamabad

  Oceniono 18 razy 18

  Tępy, upasiony, samozadowolony pisi oqrwec. Będziesz siedział tłusty misiu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX