Poranna rozmowa Gazeta.pl z Wojciechem Kwaśniakiem (14.12.2018)

- Stałem się przedmiotem sporów natury politycznej, których zupełnie nie rozumiem. Państwo podważa mój autorytet - mówi w rozmowie z Gazeta.pl były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak.
Zobacz wideo

Wojciech Kwaśniak, były wiceszef KNF, został razem z sześcioma innymi urzędnikami zatrzymany 6 grudnia przez CBA. Usłyszał zarzutem nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków. Według śledczych urzędnicy KNF mieli nie reagować odpowiednio na nieprawidłowości w SKOK Wołomin.

Po zatrzymaniu Kwaśniaka wielu komentatorów przypominało, że w 2014 roku, gdy pracował w KNF, został ciężko pobity. Według ustaleń śledczych, sprawcy zostali do tego wynajęci przez osoby ze SKOK Wołomin. W sprawie nie zapadły jeszcze wyroki.

Rodzina ma duże poczucie zagrożenia, szczególnie z uwagi na to, że dzieje się to na skutek działań państwa. 4 lata wcześniej, gdy dokonano zamachu na moje życie, miałem przekonanie, że państwo nas wspiera, bo dostałem ochronę. Dzisiaj państwo uruchomiło proces, który wywołuje wielką frustrację i poczucie zagrożenia u członków mojej rodziny

- mówił Wojciech Kwaśniak w porannej rozmowie w Gazeta.pl.

- Po czterech latach to państwo dopuściło się ataku na moją rodzinę, na mnie, na moją reputację, karierę zawodową. Sformułowało nielogiczny zarzut, mówiący o tym, że sam świadomie starałem się przyczynić do tego, żeby zorganizowana grupa przestępcza, która zorganizowała zamach na mnie, uzyskała więcej środków finansowych - stwierdził gość porannej rozmowy Łukasza Kijka.

Jak dodał, "stał się przedmiotem sporów natury politycznej, których zupełnie  nie rozumie". - Państwo podważa mój autorytet, a jestem osobą, która przeszło 25 lat pracowała na istotnych stanowiskach na rynku finansowym - podkreślił Wojciech Kwaśniak.

Zobacz wideo

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o:
Komentarze (43)
Kwaśniak dla Gazeta.pl: 4 lata temu byłem obiektem zamachu. Dziś to państwo mnie atakuje
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 14 razy 14

  A nie były to korzyści dla "grupy trzymającej finanse" w Polsce? Dla grupy o bardzo znanych nazwiskach i zasiadający na eksponowanych stanowiskach bankowo-rządowo-prezydencko-senackich ze służbami specjalnymi w tle? Czy nie tworzyły pajęczych sieci zależnych od siebie? Wróble o tym ćwierkają a CBA dalej nie słyszy. Demonstruje się Polakom pokazówkę stworzoną wcześniej chyba na "Power Poincie". Panowie a gdzie prawda, gdzie stratedzy i inspiratorzy tej afery, dlaczego Chrzanowski czuł się tak pewnie, kto go chroni i ochrania? Kto mu kazał zamontować "szumidła"? Panowie czy to wasza indolencja, amatorszczyzna czy "polecenie z góry" każe tak postępować, aby nie sięgać za głęboko. Dlaczego tak szybko procedowano ustawę o przejmowaniu banków, niezgodną z dyrektywą unijną i dlaczego tak mocno w sprawę był zaangażowany senator Bierecki, ten ze SKOK-ów i od SKOK-ów? We Francji, senatora, przestępcę aresztowano. Balsamować to można zwłoki a ropiejący wrzód należy przeciąć skalpelem inaczej „finansowo-bankowa hydra” ponownie zaatakuje, odrośnie jej „następny łeb”. Módlcie się, wraz z całym polskim klerem, żeby nie zaczął sypać Chrzanowski, ma wiele do stracenia i wszystko do zyskania. Co na to „promotor” Chrzanowskiego, Adaś Aferał, nie drży mu podgardle i łydki?

 • cronny

  Oceniono 12 razy 12

  Czy śledztwo wyjaśniło kto ukradł te miliardy ze SKOKÓW? Wszędzie czytam, ze to były "pożyczki na wieczne nieoddanie" udzielane "słupom". A kto stał za tymi "słupami"? Do kogo trafiły te pieniądze? Coraz więcej poszlak wskazuje na bliskie związki tamtego złodziejskiego procederu z obecna Grupą Trzymającą Władzę.
  Dzisiejsze nękanie Kwaśniaka wygląda na kontynuację gangsterskiej dintojry. Tyle, ze wówczas użyto wynajętych zbirów, a dziś mafia porosła w piórka i może dla swych celów używać aparatu państwa.
  Mylę się?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 12 razy 12

  A co w tym dziwnego Panie Wojciechu, przecież to dokładnie ta sama złodziejska mafia...tylko po prostu inna macka tej antypolskiej parszywej mafijnej ośmiornicy.

 • varranzcomodo242

  Oceniono 11 razy 11

  "4 lata temu byłem obiektem zamachu. Dziś to państwo mnie atakuje". Panie Wojciechu, to ci sami ludzie.

 • tet233

  Oceniono 14 razy 10

  Pieniądze ze SKOKów prawdopodobnie poszły na lewą kasę PiS. Z czegoś trzeba było finansować kampanie.

 • jurek4491

  Oceniono 14 razy 10

  Tak działa REŻIM .:
  - ZARZUCAJĄ ówczesnemu KNF-owi że potrzebował rok na wprowadzeniu nadzoru bankowego a dowody leżały na stole
  - 150 kilo słoniny i ziobro potrzebowały trzy lata na postawienie zarzutów całej siódemce a dowody przecież też ponoć leżały na stole
  Wszystko wskazuje na to że KNF działał trzy razy szybciej niż 150 kilo słoniny i ziobro - dowody są DĘTE na potrzebę chwili żeby przykryć obecną AFERĘ .

 • stasi1

  Oceniono 12 razy 10

  Wojciech Kwaśniak, były wiceszef KNF, został razem z sześcioma innymi urzędnikami zatrzymany 6 grudnia przez CBA. Usłyszał zarzutem nadużycia uprawnień
  A jakie nadużył uprawnienia? Że za wcześnie zajął się sprawą SKOKów? I to jest zarzut?

 • def11

  Oceniono 13 razy 9

  Wojciech Kwaśniak państwowy urzędnik stojący na straży tegoż państwa interesów czyli interesu wszystkich obywateli, an przeciw panowie politycy Ziobro i Święczkowski, którzy rolę prokuratorów sprawują li tylko w celu realizacji interesów partii, interesów partii której i SKOK-i były i są składową.

  PiS to ZŁO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX