Opozycja chce odwołania senatora Biereckiego. Karczewski: Nie podzielam wątpliwości

Senator PO Leszek Czarnobaj domaga się odwołania senatora Grzegorza Biereckiego. Chodzi m.in. o wypowiedzi twórcy SKOK o pobiciu Wojciecha Kwaśniaka. "Nie podzielam wyrażonych przez państwa wątpliwości - odpowiedział im marszałek Senatu Stanisław Karczewski
Zobacz wideo

O wniosku dotyczącym Grzegorza Biereckiego senator PO Leszek Czarnobaj oraz posłanka Marta Golbik i poseł Jarosław Urbaniak poinformowali na konferencji w Sejmie.

Czarnobaj powiedział, że wniosek związany jest z działalnością Grzegorza Biereckiego w SKOK. Senator wskazywał na "ważne elementy z historii SKOK". - Pan Bierecki, twórca SKOK i przez wiele lat przewodniczący Krajowej Kasy, która w sposób bezpośredni nadzorowała funkcjonowanie wszystkich SKOK-ów w Polsce plus skandaliczna wypowiedź dotycząca pobicia pana Kwaśniaka powodują, że jako senatorowie PO składamy wniosek do pana marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o odwołanie pana Biereckiego z funkcji przewodniczącego komisji finansów w Senacie.

Karczewski w piśmie do posłów i senatora odpowiedział:  "Informuję, iż nie podzielam wyrażonych przez Państwa wątpliwości co do osoby pana senatora. Nie zamierzam zatem występować z wnioskiem o jego odwołanie".

Bierecki: Nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego

Przypomnijmy. W środę senator PiS, współtwórca SKOK-ów, Grzegorz Bierecki skomentował pobicie Wojciecha Kwaśniaka, do którego doszło w 2014 roku. Ówczesny szef KNF spędził w wyniku zdarzenia kilka miesięcy w szpitalu. Pobicie, zdaniem śledczych, miał zlecić Piotr P., były oficer WSI i członek rady nadzorczej SKOK-u Wołomin. 

- Nie wiem, jakie były przyczyny tego pobicia. Na pewno były związane z działalnością nadzorczą KNF. Ale czy chodziło o zablokowanie skutecznej działalności czy też o inne okoliczności? To już prokuratura jest w stanie wyjaśnić i na pewno osoby, które zlecały i wykonały to pobicie, są w rękach wymiaru sprawiedliwości, więc na pewno to ustalą. To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego - powiedział Grzegorz Bierecki.

Więcej o:
Komentarze (65)
Platforma chce odwołania senatora Biereckiego. Karczewski odpowiada
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 44 razy 40

  Panie Karczewski , żeby mieć wątpliwości trzeba umieć samodzielnie myśleć i mieć własne zdanie.
  Pan jest tych walorów pozbawiony.

 • antropoid

  Oceniono 39 razy 35

  Nie po to mafia PiS obierała woźnych w Sejmie i Senacie, żeby tam pilnowali demokracji.

 • 99venus

  Oceniono 34 razy 30

  Włos mu z głowy nie spadnie?Do czasu panie Karczewski,do czasu.I nie tylko o Biereckiego chodzi.

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 28

  Pis banda czuje się nietykalna ale do czasu

 • def11

  Oceniono 31 razy 27

  No przecież świnki skarbonki PiS nie wygoni.

 • baska_w5

  Oceniono 30 razy 26

  Czyżby Karczewski nie podzielając wątpliwości co do Biereckiego podzielał jego zdanie w sprawie pobicia Kwaśniaka?

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 29 razy 25

  Rumiany Grześ skarbnik pisiej mafii będzie siedział prędzej czy później.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX