Jacek Protasiewicz przechodzi do Nowoczesnej. Dzięki temu to znów klub parlamentarny

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów, przechodzi do Nowoczesnej. Ten krok pozwoli jej pozostać klubem parlamentarnym.
Zobacz wideo

Jacek Protasiewicz, dotychczas wiceprzewodniczący partii Unia Europejskich Demokratów, zdecydował się wesprzeć Nowoczesną, z której 5 grudnia odeszła Kamila Gasiuk-Pihowicz razem z kilkorgiem innych posłów. Ich odejście spowodowało, że Nowoczesna stała się kołem poselskim. Krok Jacka Protasiewicza pozwala Nowoczesnej wrócić do pozycji klubu parlamentarnego. 

- Uważamy, że w sytuacji, w której jest teraz polska demokracja, nie ma wyjścia. Musimy jak najbliższej współpracować i wzajemnie się wspierać, w związku z tym postanowiliśmy delegować naszego wiceprzewodniczącego, żeby pomógł Nowoczesnej w trudnej chwili, w kłopocie - powiedziała Elżbieta Bińczycka, przewodnicząca UED podczas konferencji prasowej. 

- Chcemy zbudować na przyszłość koalicję, która pokona PiS, ale również da perspektywę Polakom na lepszą Polskę. Taka koalicja będzie tym silniejsza, im silniejsze będą jej składowe. Jeżeli będziemy autonomicznymi bytami, które mają różne oferty dla Polaków, które pokazują, że można się pięknie różnić, to mamy szansę zwyciężyć - powiedziała Katarzyna Lubnauer

Więcej o:
Komentarze (110)
Protasiewicz przechodzi do Nowoczesnej. Dzięki temu to znów klub parlamentarny
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 17 razy 9

  NARÓD rozchwiany od ściany do ściany - to i czego się spodziewać po politykach.

 • antropoid

  Oceniono 19 razy 7

  W TYM KRAJU nie ma nic stałego - poza sobiepaństwem KK.

 • ks-t

  Oceniono 24 razy 6

  Bardzo dobry ruch. Powinien to co prawda zrobic Schetyna. Świadome pozbawienie klubu opozycyjnego stanowiska wicemarszałka oznacza wzmocnienie bezprawia PIS w Sejmie. NIe rozumiem dlaczego Schetyna to robi. Może po prostu jest głupi i nie umie liczyć (jak większośc polityków)

 • ps11111ps

  Oceniono 14 razy 4

  A mozeby tak podzielic PO-KO na kilkanascie osobnych klubow, kazdy po 15 poslow. Pomyslcie, o ile by bylo wiecej czasu na zadawanie pytan Matołuszkowi i jego świcie. W koncu kazdemu klubowi przysluguje osobna pula czasu!

 • ggchmiel

  Oceniono 9 razy 3

  Dzięki nieparlamentarnie zachowywującemu się parlamentarzyście zachował się klub parlamentarny....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX