Bierecki o pobiciu Kwaśniaka: Nie zawsze bandyta bije tego dobrego. "Szokująca narracja"

Współtwórca SKOK-ów, obecnie senator PiS Grzegorz Bierecki skomentował pobicie byłego szefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Komentarze: "Czy to już kwalifikuje się jako się publiczne pochwalanie przestępstwa?".
Zobacz wideo

Senator PiS Grzegorz Bierecki to wieloletni były szef Krajowej SKOK, która od 1996 roku jako jedyna sprawowała nadzór nad spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi. W środę polityk zatrzymany przez dziennikarzy w budynku parlamentu skomentował pobicie Wojciecha Kwaśniaka, do którego doszło przed jego domem w 2014 roku. Przypomnijmy, że ówczesny wiceszef KNF doznał poważnych obrażeń, w tym złamania czaszki, i spędził przez kilka miesięcy w szpitalu. Zdaniem śledczych, pobicie zlecił Piotr P., były oficer WSI i członek rady nadzorczej SKOK-u Wołomin. Kwaśniak odpowiadał z kolei za kontrolę w SKOK Wołomin.

Bierecki o pobiciu Kwaśniaka: Nie zawsze bandyta bije tego dobrego

Zarzuty, które kilka dni temu usłyszał Wojciech Kwaśniak dotyczą niedopełnienia obowiązków służbowych w czasie, gdy przebywał on w szpitalu.

- Nie wiem, jakie były przyczyny tego pobicia. Na pewno były związane z działalnością nadzorczą KNF. Ale czy chodziło o zablokowanie skutecznej działalności czy też o inne okoliczności? To już prokuratura jest w stanie wyjaśnić i na pewno osoby, które zlecały i wykonały to pobicie, są w rękach wymiaru sprawiedliwości, więc na pewno to ustalą. To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego - powiedział Bierecki, którego wypowiedź można było usłyszeć m.in. na antenie TVN24.

Słowa senatora PiS zacytował na Twitterze dziennikarz WP Michał Wróblewski:

Senator Grzegorz Bierecki pytany o pobicie Wojciecha Kwaśniaka: Nie zawsze jest tak, że bandyta bije tego dobrego

Komentarze do słów Biereckiego o pobiciu Kwaśniaka: Szokująca narracja

Na Twitterze pojawiło się wiele krytycznych komentarzy pod adresem polityka PiS, m.in. pytania, „czy to już się kwalifikuje jako publiczne pochwalanie przestępstwa?”, a także uwagi, że „jak zwykły obywatel ma szanować państwo i jego instytucje, skoro posłowie i senatorowie ich nie szanują”. - Najwyraźniej posłami i senatorami są osoby, które nimi absolutnie nie powinny być - komentowano.

Senator PiS i szef komisji finansów z nadania PiS usprawiedliwia bandytów, którzy usiłowali zamordować urzędnika tropiącego złodziei ze SKOK. Senator był twórcą systemu SKOK i nadzorował je w czasie gdy wyprowadzano z nich miliardy, a teraz śmie oceniać kto jest dobry, a kto zły.

- napisał Jan Grabiec z PO.

Czyli to nie jest żaden lapsus linguae, a narracja. Szokująca narracja

- napisał Hubert Biskupski, zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu".

Jeszcze jakieś wątpliwości po czyjej stronie kto gdzie stoi?

- napisała z kolei Agnieszka Pomaska, posłanka PO.

Przypomnijmy, że podobne zdanie wyraził ostatnio Zbigniew Ziobro, który powiedział, że „być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców”.

Więcej o: