Bierecki o pobiciu Kwaśniaka: Nie zawsze bandyta bije tego dobrego. "Szokująca narracja"

Współtwórca SKOK-ów, obecnie senator PiS Grzegorz Bierecki skomentował pobicie byłego szefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Komentarze: "Czy to już kwalifikuje się jako się publiczne pochwalanie przestępstwa?".
Zobacz wideo

Senator PiS Grzegorz Bierecki to wieloletni były szef Krajowej SKOK, która od 1996 roku jako jedyna sprawowała nadzór nad spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi. W środę polityk zatrzymany przez dziennikarzy w budynku parlamentu skomentował pobicie Wojciecha Kwaśniaka, do którego doszło przed jego domem w 2014 roku. Przypomnijmy, że ówczesny wiceszef KNF doznał poważnych obrażeń, w tym złamania czaszki, i spędził przez kilka miesięcy w szpitalu. Zdaniem śledczych, pobicie zlecił Piotr P., były oficer WSI i członek rady nadzorczej SKOK-u Wołomin. Kwaśniak odpowiadał z kolei za kontrolę w SKOK Wołomin.

Bierecki o pobiciu Kwaśniaka: Nie zawsze bandyta bije tego dobrego

Zarzuty, które kilka dni temu usłyszał Wojciech Kwaśniak dotyczą niedopełnienia obowiązków służbowych w czasie, gdy przebywał on w szpitalu.

- Nie wiem, jakie były przyczyny tego pobicia. Na pewno były związane z działalnością nadzorczą KNF. Ale czy chodziło o zablokowanie skutecznej działalności czy też o inne okoliczności? To już prokuratura jest w stanie wyjaśnić i na pewno osoby, które zlecały i wykonały to pobicie, są w rękach wymiaru sprawiedliwości, więc na pewno to ustalą. To nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego - powiedział Bierecki, którego wypowiedź można było usłyszeć m.in. na antenie TVN24.

Słowa senatora PiS zacytował na Twitterze dziennikarz WP Michał Wróblewski:

Senator Grzegorz Bierecki pytany o pobicie Wojciecha Kwaśniaka: Nie zawsze jest tak, że bandyta bije tego dobrego

Komentarze do słów Biereckiego o pobiciu Kwaśniaka: Szokująca narracja

Na Twitterze pojawiło się wiele krytycznych komentarzy pod adresem polityka PiS, m.in. pytania, „czy to już się kwalifikuje jako publiczne pochwalanie przestępstwa?”, a także uwagi, że „jak zwykły obywatel ma szanować państwo i jego instytucje, skoro posłowie i senatorowie ich nie szanują”. - Najwyraźniej posłami i senatorami są osoby, które nimi absolutnie nie powinny być - komentowano.

Senator PiS i szef komisji finansów z nadania PiS usprawiedliwia bandytów, którzy usiłowali zamordować urzędnika tropiącego złodziei ze SKOK. Senator był twórcą systemu SKOK i nadzorował je w czasie gdy wyprowadzano z nich miliardy, a teraz śmie oceniać kto jest dobry, a kto zły.

- napisał Jan Grabiec z PO.

Czyli to nie jest żaden lapsus linguae, a narracja. Szokująca narracja

- napisał Hubert Biskupski, zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu".

Jeszcze jakieś wątpliwości po czyjej stronie kto gdzie stoi?

- napisała z kolei Agnieszka Pomaska, posłanka PO.

Przypomnijmy, że podobne zdanie wyraził ostatnio Zbigniew Ziobro, który powiedział, że „być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców”.

Więcej o:
Komentarze (468)
Bierecki o pobiciu Kwaśniaka: Nie zawsze bandyta bije tego dobrego. "Szokująca narracja"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 141 razy 133

  Oni są niemożliwi. Takiej bandy nie pamiętam jak żyję.
  Nie wiem, co powoduje ludźmi, którzy głosują na tak parszywą formację jak PiS.
  Przecież tylko za to, co opowiadają te piszewickie kanalie powinni być wyrugowani z życia publicznego na zawsze, a dochodzą jeszcze afery, kłamstwa i nieudolne kierowanie państwem, a poparcie jak było tak jest.
  Dramat.

 • ladne_sny

  Oceniono 109 razy 107

  mafiozi dorwali się do władzy i już nawet nie probują się z tym kryć.

 • pe_ro

  Oceniono 103 razy 101

  Kiedy w kraju tworzy się układ mafijny? Kiedy bandyci dostają się do parlamentu.

 • sylvek100

  Oceniono 97 razy 93

  " Nie zawsze bandyta bije tego dobrego " To prawda niekiedy bandyci są u władzy!

 • jpy1

  Oceniono 93 razy 91

  Ten człowiek to wyjątkowe bydle. W normalnym kraju wyleciałby na zbity pysk z rzadowych stanowisk. Co za żenada.

 • waldekan

  Oceniono 77 razy 73

  Gruncik pali się pod nogami. Oj Bierecki, czarne chmury zbierają się nad tobą. To, że pójdziesz siedzieć, to pewne. Jedyna niewiadoma, to kiedy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX