Żona Kołnierowicza, szefa podlaskiej policji też pracuje w komendzie. "To niekomfortowe"

Na jednej z podlaskich komend policji pracuje żona szefa policji na Podlasiu, Daniela Kołnierowicza. Eksperci mówią, że to sytuacja bardzo nietypowa, bo powoduje konflikty. Sam Kołnierowicz potwierdza, że jest "niekomfortowo".
Zobacz wideo

Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wymieniany jest w czołówce zaufanych osób wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Dwa tygodnie temu opinię publiczną zbulwersowała jego wypowiedzi w radiu. Nadinsp. Kołnierowicz zaproponował wtedy zorganizowanie konkursu na pisanie anonimów na posłankę PO Bożenę Kamińską.

Żona komendanta 

W środę WP.pl ujawniła, że żona szefa policji na Podlasiu również pracuje w podlaskich strukturach policji. Jak mówią informatorzy portalu, to sytuacja bardzo nietypowa. 

Asp. szt. Katarzyna Kołnierowicz od 1995 roku pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Aktualnie pełni tam funkcję specjalisty. Jak podkreśla Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, Daniel Kołnierowicz nie jest bezpośrednim przełożonym swojej żony. Jest nim Komendant Miejski Policji w Białymstoku, który decyduje o jej awansach, premiach i nagrodach.

Warto jednak pamiętać, że komenda, w której pracują asp. szt. Kołnierowicz oraz jej bezpośredni przełożony podlega wojewódzkiej jednostce i odpowiada przed Danielem Kołnierowiczem. 

Szczegóły na temat nagród i premii, które otrzymała żona szefa podlaskiej policji nie zostały ujawnione. Nie wiadomo również, jaka była jej ścieżka kariery. 

Jak mówi rozmówca WP.pl, w przepisach nie ma punktu, który zakazywałby najbliższej rodzinie pracy w policji. Zazwyczaj jednak się tego nie robi, bo powoduje to konflikty moralne i etyczne. Innego zdania jest prof. Antoni Kamiński, ekspert ds. korupcji i socjolog. Wg niego do takich sytuacji w ogóle nie powinno dochodzić. 

Jest to dla nas niekomfortowa sytuacja i faktycznie uniemożliwia jakikolwiek dalszy rozwój zawodowy mojej małżonki w garnizonie podlaskim

- skomentował sprawę szef podlaskiej policji, Daniel Kołnierowicz. 

Więcej o: