Suski o wotum nieufności: Nie wrócą złodzieje i oszuści do władzy, obronimy rząd Morawieckiego

Marek Suski odniósł się do wniosku o wotum nieufności wobec rządu, złożonego przez opozycję. Poseł uspokaja: - Spokojnie, nie wrócą złodzieje i oszuści do władzy, obronimy rząd Mateusza Morawieckiego - powiedział na antenie TVP.
Zobacz wideo

Marek Suski był gościem "Kwadransa politycznego" w TVP 1. Poseł skomentował wniosek o wotum nieufności wobec rządu, który złożyła Platforma Obywatelska. Sejm ma się zająć wnioskiem na posiedzeniu w środę. - Spokojnie, nie wrócą złodzieje i oszuści do władzy, obronimy rząd Mateusza Morawieckiego, i nadal będziemy pracować dla Polski i Polaków - powiedział poseł PiS. - Opozycja, od kiedy wygraliśmy wybory, jeszcze przed zaprzysiężeniem rządu mówiła, że trzeba go odwoływać. Potem pucz, próba obalenia rządu siłą - dodał.

Stwierdził też, że "oni próbują wszystkiego, żeby nie wyszły na jaw ich różne brudne sprawki, bo powoli zaczynają wychodzić". - Są stawiane zarzuty, już są setki osób, które mają prawomocne wyroki za te wszystkie oszustwa, które się działy za czasów rządów Platformy. A odzyskane miliardy od złodziejów VAT-owskich to jest realny sukces tego rządu. Zabraliśmy złodziejom, daliśmy dzieciom - stwierdził.

Suski o wyroku ws. dekomunizacji nazw ulic

Suski odniósł się też do sprawy dekomunizacji nazw ulic w Warszawie, którą cofnął Naczelny Sąd Administracyjny. - Niektóre sądy uznają, że komunistyczne nazwy są bardziej uprawnione niż te, które są przyjmowane obecnie - powiedział. 

- Sądy się tłumaczą: "róbmy to, dekomunizujmy, ale zgodnie z prawem" - zwrócił uwagę prowadzący.

- No tak, zawsze można się tak tłumaczyć. A wiemy przecież, że sądy mogą wydawać wyroki na podstawie swojego sumienia w oparciu o prawo. To świadczy, jakie sumienie mają niektórzy sędziowie - powiedział Suski.

Więcej o: