Frans Timmermans: KE nie wycofa się ze skargi przeciwko Polsce ws. Sądu Najwyższego

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podtrzymał negatywną ocenę reform sądownictwa w Polsce. Zapowiedział, że KE nie wycofa się ze złożonej do TSUE skargi przeciwko Polsce w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podtrzymał negatywną ocenę reform sądownictwa w Polsce, choć pozytywnie ocenił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym.

Timmermans podtrzymuje negatywną opinię o reformie sądownictwa w Polsce

"Oczywiście z zadowoleniem przyjęliśmy to, że jakiś kraj wdraża postanowienia Trybunału, ale to powinno być normalne, że każdy kraj tak robi" - powiedział wiceprzewodniczący Komisji w Brukseli, gdzie dziś odbędzie się trzecie wysłuchanie Polski na unijnej naradzie ministerialnej dotyczące reformy sądownictwa.

"Jest wiele spraw związanych z procedurą z artykułu 7 unijnego traktatu i żadna z tych spraw nie została jeszcze rozwiązana" - dodał wiceszef Komisji.

Timmermans przypomniał także, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym wciąż nie jest prawem obowiązującym, bo prezydent Andrzej Duda dotąd go nie podpisał.

Przypomnijmy, w połowie października br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nakazał Polsce zablokowanie ustawy o Sądzie Najwyższym i przywrócenie do pracy sędziów, którzy na mocy tych przepisów zostali odesłani w stan spoczynku. 

Wiceszef MSZ czeka na ocenę nowelizacji o Sądzie Najwyższym

O zakończeniu procedury przeciwko Polsce związanej z artykułem 7 unijnego traktatu w Brukseli mówił dziś wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański. Przed rozpoczęciem trzeciego wysłuchania Polski na unijnej naradzie ministerialnej dotyczącej reformy sądownictwa powiedział, że oczekuje, że podczas wysłuchania, Komisja Europejska przedstawi ocenę nowelizacji o Sądzie Najwyższym.

Czekamy na tę ocenę bardzo długo. Przyzwyczailiśmy się do tego, że Komisja działa zdecydowanie szybciej. W sprawie ostatniej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym tej oceny wciąż nie mamy, więc chętnie jej wysłuchamy

- powiedział wiceszef MSZ.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła wobec Polski procedurę związaną z artykułem 7 unijnego traktatu. Od tego czasu niemal co miesiąc odbywały się dyskusje o sytuacji w Polsce na unijnej naradzie ministerialnej. Zorganizowano też do tej pory dwa wysłuchania - w czerwcu i we wrześniu. 

Więcej o:
Komentarze (130)
Frans Timmermans: KE nie wycofa się ze skargi przeciwko Polsce ws. Sądu Najwyższego
Zaloguj się
 • crowley_666

  Oceniono 33 razy 17

  Zero i złodziej adidasów, reszty chlewa nie licząc, zaraz
  się rozkwiczą jaka ta unia beee, nie rozumie nas, nie kocha...
  jak żyć prezesie??

 • kemor234

  Oceniono 24 razy 16

  Bardzo trafne podsumowanie "rządu" PIS.
  JAK TO DOBRZE, ŻE JESTEŚMY W UNII ...

 • 174pit

  Oceniono 26 razy 14

  Grę pozorów to możecie PiS-dzielskie niemoty uprawiać ze swoimi wyznawcami.
  Tylko wśród nich możecie znaleźć głupszych od siebie.

 • remo29

  Oceniono 25 razy 13

  Po ilości pisich trolli wnioskuję, że dupy pękają jak bańki mydlane. Pyk! O, następna ;)

 • azx67

  Oceniono 20 razy 12

  I bardzo słusznie. Tłuc pisiastych bolszewików po sztywnym karczychu aż do skutku. Uczyć bydlaków rozumu i przyzwoitości.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 22 razy 10

  Wiadome jest kto łamie konstytucję Najjaśniejszej Rzeczpospolitej wyłącznie w celu objęcia dyktatorskich rządów. Mamy do czynienia z pisowskim okupantem wewnętrznym i bandą pisowskich kolaborantów i faktycznie dużym obciachem jest, że w tej sytuacji naszej własnej Konstytucji, własnych praw obywatelskich, demokracji i praworządności w Polsce musi bronić Unia Europejska.

 • freud1

  Oceniono 26 razy 10

  Nie szkodzi. Wedlug TVPISS Zachod juz nie istnieje. Chodzmy tedy na wschod. Tam musi byc jakas cywilizacja. I 0.7 do obiadu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX