Jacek Sasin o sprawie KNF i SKOK-u Wołomin. "Mamy do czynienia z przestępczą bezczynnością"

"Wyprowadzona suma jest większa niż w Amber Gold i to wszystko działo się przy całkowitej bezczynności KNF-u" - powiedział Jacek Sasin, komentując działania byłych urzędników KNF w sprawie SKOK-u Wołomin.

- Komisja Nadzoru Finansowego przez ponad półtora roku przyglądała się, co dzieje się w SKOK Wołomin i nie reagowała - powiedział Jacek Sasin, gość programu "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24.

"Prokuratura działa w oderwaniu od tego, kto ma jaką pozycję polityczną"

Jacek Sasin skomentował sprawę zatrzymania przez CBA kilku byłych urzędników KNF, w tym byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Zdaniem przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów zatrzymanie to miało na celu przeprowadzenie przesłuchań świadków w tym samym momencie, tak aby nie mogli się ze sobą konsultować.

Na pytanie o to, czy podobają mu się tego typu działania, odpowiedział, że to, czy jemu się to podoba, nie ma znaczenia. Zdaniem Jacka Sasina ważne jest to, że "prokuratura działa w oderwaniu od tego, kto ma jaką pozycję polityczną, czy jak zostanie odebrane jego zatrzymanie, czy przesłuchanie, czy postawienie mu zarzutów". 

"Przestępcza bezczynność" byłych urzędników KNF

Zapytany o wypowiedź prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, który przekonywał, że sprawa SKOK-u Wołomin to "prawdziwa afera" KNF, Jacek Sasin powiedział, że sprawa ta może być większą aferą niż afera Amber Gold.

- Przecież ta wyprowadzona suma jest większa niż w Amber Gold i to wszystko działo się przy całkowitej bezczynności KNF-u, który przez ponad półtora roku przyglądał się, co tam się dzieje i nie reagował - ocenił Jacek Sasin, a działania byłych urzędników KNF nazwał przestępczą bezczynnością.

Przypomniał, że jesienią 2012 roku KNF objęła nadzorem SKOK Wołomin, a wiosną 2013 roku złożyła zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem Jacka Sasina nie podjęła jednak innych działań, które powinna podjąć, np. wprowadzić zarząd komisaryczny.

Więcej o:
Komentarze (275)
Jacek Sasin o sprawie SKOK-u Wołomin. "Całkowita bezczynność KNF"
Zaloguj się
 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 90 razy 88

  Ja prdolę co za bezczelny typek z tego Sasina-przyjaciela wsioków ze SKOKu Wołomin. Ciekawe ile kasy przytlił z tej ukradzionej kwoty.

 • takaprawda2015

  Oceniono 63 razy 63

  Ma Pan Sasin rację. Tylko zapomniał dodać że suma ta została wyprowadzona przez PiS i trafiła do PiSu.

 • sierra65

  Oceniono 59 razy 57

  PiS głosowało przeciwko nadzorowi KNF nad SKOK-ami. W Sejmie 21 lipca 2006 r. w głosowaniu nad poprawkami do projektu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, tworzącym KNF - posłowie ówczesnej koalicji rządzącej PiS-Samoobrona-LPR odrzucili poprawki PO, zakładające, że nowo powstała KNF obejmie nadzorem także SKOK-i, proku...tor zero także głosował przeciw. Gdy władzę przejęła koalicja PO-PSL usiłowała znowelizować ustawę o SKOK-ach z 1995 r. i podporządkować działalność kas i Kasy Krajowej Komisji Nadzoru Finansowemu. Po jej uchwaleniu przez Sejm ustawę skierował do Trybunału Konstytucyjnego ówczesny prezydent Lech Kaczyński, który argumentował m.in., że za bardzo ingeruje ona w autonomię kas. Dopiero w październiku 2012 roku SKOK-i trafiły pod "skrzydła" KNF. Do tego czasu poszczególne kasy nadzorowane były jedynie przez Kasę Krajową SKOK, na czele której stał Grzegorz Bierecki. Od 2011 roku to senator wybierany z list PiS.

 • dziadekjam

  Oceniono 57 razy 53

  "Przypomniał, że jesienią 2012 roku KNF objęła nadzorem SKOK Wołomin, a wiosną 2013 roku złożyła zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem Jacka Sasina nie podjęła jednak innych działań, które powinna podjąć, np. wprowadzić zarząd komisaryczny."
  ========================================
  I dlatego, żeby przyspieszyć działania KNF, oburzeni praworządni obywatele niemal zabili wiceszefa KNF. Tak panie Sasin?

 • jpy1

  Oceniono 50 razy 50

  Trzeba przypomnieć temu durniowi kto był przeciwnikiem objęcia nadzorem skoków. Trzeba również przypomnieć temu durniowi że gdyby Tusk nie objął BFG skoków dziś mielibyśmy mnóstwo dramatów, przy których Amber gold to pikuś.

 • jjj68

  Oceniono 45 razy 43

  Na złodzieju czapka gore, jakoś nasunęło mi się to przysłowie.
  Ciekawe, czy elektorat pisu dostrzeże pewną nielogiczność między stwierdzeniem o "całkowitej bezczynności" KNF a ciężkim pobiciem urzędnika tejże komisji w związku z działaniami wobec SKOK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX