Sondaż: W wyborach do europarlamentu o. Rydzyk odbierze głosy PiS. Zyskuje Robert Biedroń

Z najnowszego sondażu wynika, że ugrupowanie, za którym ma stać Tadeusz Rydzyk, może przeszkodzić PiS wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego. W tym wariancie doszłoby do remisu partii rządzącej i Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Wyniki sondażu IBRiS publikuje wtorkowa "Rzeczpospolita". Badanie zostało podzielone na dwa warianty - z oraz bez Ruchu Prawdziwa Europa. Ugrupowanie założył europoseł Mirosław Piotrowski, bliski współpracownik Tadeusza Rydzyka. Media spekulują, że to właśnie redemptorysta stoi za utworzeniem RPE.

Wybory do PE. Rydzyk odbiera głosy PiS

W wariancie bez ruchu Rydzyka zwycięża PiS z wynikiem 37 proc. Kolejna jest Koalicja obywatelska, na którą głos oddałoby 34 proc. respondentów. Kolejna jest Partia Roberta Biedronia (7 proc.). Poza podium znalazłyby się: SLD (5 proc.), Kukiz'15 (5 proc.), PSL (4 proc.). 2 proc. zagłosowałoby na inną partię, a 6 proc. ankietowanych to niezdecydowani. 

Zyskuje Biedroń

Ruch Prawdziwa Europa, jak wynika z sondażu, w wyborach do PE uzyskałby 2 proc. głosów. Z jednej strony - niedużo, z drugiej - start ugrupowania Rydzyka w wyborach mógłby przeszkodzić PiS w zwycięstwie. W tej konfiguracji PiS zyskuje 34 proc., natomiast KO 33,9, w praktyce dochodzi więc do remisu. Jak się okazuje na starcie RPE mógłby zyskać też Robert Biedroń, na którego partię zagłosowałoby nie 7, a 8 proc. wyborców. Pozostałe wyniki są bez zmian.

Sondaż przeprowadzono w dn. 7-8 grudnia 2018 r. na 1100-osobowej grupie respondentów.

Więcej o:
Komentarze (143)
Sondaż: W wyborach do europarlamentu o. Rydzyk odbierze głosy PiS
Zaloguj się
 • karl.franc

  Oceniono 20 razy 18

  zaloze sie ze kilka osob niedlugo z pisu "poleci", a pis przed wyborami zmieni kierunek i bedzie pozowal na bardziej pro europejski, a po wyborach wejdzie w koalicje z partia rydzyka

 • 51danuta

  Oceniono 19 razy 17

  Rydzyk nie odbierze głosów Pisowi. On walczy o miejsca na jego liście i dostanie co chce!

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 16

  Rydzyk z kaczorem będą walczyć o głosy tego samego "suwerena" i obaj dostaną po pazernych łapach , i bardzo dobrze

 • komentarz.24

  Oceniono 19 razy 13

  Nic nie jest w stanie przebić bezmyślności polskiego elektoratu! Nic, gdyż nigdy niczego się nie potrafi się nauczyć na swoich błędach.
  Przed kilkunastoma laty niejaki Stan Tymiński, monter kablówki z Iquitos, wygrał w I turze wyborów PREZYDENCKICH z Tadeuszem Mazowieckim, otwierając drogę do złej w skutkach prezydentury Lecha Wałęsy, z "falandyzacją prawa, "wojną na górze" i p. Wachowskim w tle.
  Przed kilkoma laty obrażony elektorat wybrał sobie kompletnie nieznanych ludzi, pod szyldem lidera kapeli, którzy przez całą kadencję robią to samo, co za komuny robiła "koncesjonowana opozycja" w rodzaju ZSL i SD, tworząc Front Jedności Narodu.
  W przyszłym roku polski wyborca jest zdecydowany wybrać kompletnie nieznanych ludzi, pod szyldem nieistniejących partii, z których przywódcę jednaj dobrze opisano w książce pod trafnym tytułem "Imperator",a o przywódcy drugiej można powiedzieć tylko, że jest nadętym egocentrykiem i mitomanem, z przerostem ambicji, głoszącego tylko komunały i nie potrafiącego wyartykułować żadnego programu.
  Kilkadziesiąt procent "obywateli" Rzeczypospolitej nie zasługuje na przywilej (tak, to wielki przywilej!), bycia Wyborcą! Cytując klasyka: "Kury Wam szcz... prowadzać, a nie politykę robić!"

 • artur702

  Oceniono 9 razy 9

  W wyborach do Parlamentu Europejskiego nie głosujcie na pisopatycznych antypolskich przestępców łamiących prawo, Konstytucję RP oraz dobre obyczaje. Polskę w Parlamencie Europejskim powinni reprezentować ludzie intelektualnie rozgarnięci, szlachetni i przyzwoici. Element mierny, niedouczony i obciachowy niech zostanie w domu. Nie ma czym się chwalić.

 • vontomke

  Oceniono 15 razy 9

  Rydzyk od samego początku chce wyjścia Polski z UE, pewnie dlatego m.in. dostał nadajniki w Rosji. Teraz PiS rękami Rydzyka będzie nas z UE wyprowadzał.

 • jtby

  Oceniono 8 razy 8

  Wątpię, żeby Grzyb stał za założeniem partii, ale w jego interesie leży jak ktoś tam powołuje się na jego poparcie. Zaszantażuje tow. Małego, pisdolce sypną kasę dla Grzyba z naszych podatków i dadzą jakieś stołki dla pupili Grzyba i będzie jak jest. To polityka, czyli specyficzny rodzaj kures*wa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX