Nowy sondaż CBOS: PiS trzyma się mocno, ale PO zyskuje. Reszta z jednocyfrowym wynikiem

CBOS opublikowało nowy sondaż dotyczący nadchodzących wyborów parlamentarnych. Wynika z niego, że gdyby odbyły się one już teraz, wygrałby PiS. PO zaliczyło jednak wzrost o trzy punkty procentowe.
Zobacz wideo

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało dane pozyskane podczas sondażu prowadzonego między 29 listopada a 9 grudnia tego roku. Pytano o to, na jaką partię zagłosowaliby ankietowani, gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się już teraz. 

CBOS. PiS ze spadkiem, PO ze wzrostem

Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że w układzie sił nie ma wielkich zmian - największym poparciem cieszą się Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska.

41 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się już w grudniu. Na Platformę Obywatelską chciałoby natomiast zagłosować 24 proc. osób. Jak podaje CBOS, w stosunku do poprzedniego sondażu Prawo i Sprawiedliwość zaliczyło spadek - 1 punkt procentowy, a Platforma wzrost - o 3 punkty procentowe.

Dalej znajdują się partie z jednocyfrowym poparciem - PSL (7 proc.), Kukiz'15 (5 proc), SLD (4 proc.), Wolność (3 proc.), Nowoczesna (2 proc.), Partia Razem (1 proc.), Partia Zieloni (1 proc.), Ruch Narodowy (1 proc.). Tylko 2 proc. wybrałoby inną partię, a 10 proc. było niezdecydowanych.

Z danych zabranych przez CBOS wynika również, że 75 proc. badanych zadeklarowało, że poszłoby na wybory parlamentarne, gdyby miały odbyć się już w grudniu. To tyle samo, co w dwóch poprzednich badaniach. 

Więcej o: