Zbigniew Konwiński złoży zawiadomienie do prokuratury ws. zeznań Elżbiety Chojny-Duch

Poseł PO Zbigniew Konwiński zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury w związku ze złożeniem fałszywych zeznań przed komisją śledczą przez byłą wiceminister finansów Elżbietę Chojnę-Duch.

Na konferencji prasowej w Sejmie Zbigniew Konwiński poinformował, że jeszcze w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch wprowadziła komisję ds. wyłudzeń VAT w błąd i składała fałszywe zeznania.

Zbigniew Konwiński zawiadamia prokuraturę. Uważa, że Chojna-Duch składała fałszywe zeznania

Według Konwińskiego, była wiceminister podała nieprawdziwe informację mówiąc, że nie brała udziału w łagodzeniu przepisów podatkowych.

- Mówiąc o sankcji 30 proc. i swojej roli w zniesieniu sankcji 30 proc. skłamała. Jej kłamstwo ma potwierdzenie w konkretnych dokumentach, które są w posiadaniu komisji. Skłamała także mówiąc o tym, że nie spotykała się w ministerstwie z profesorem Modzelewskim. Jest notatka w aktach komisji, mówiąca o takim spotkaniu i mówiąca o zmianach legislacyjnych, które z rekomendacji prof. Modzelewskiego rekomenduje też pani Chojna-Duch wprowadzić - powiedział Zbigniew Konwiński z Platformy Obywatelskiej

Zdaniem byłej wiceminister finansów, zawiadomienie posła PO to nic innego, jak zemsta za jej uczciwe zeznania przed komisją śledczą ds. VAT.

Elżbieta Chojna-Duch zeznawała przed komisją śledczą ds. VAT w listopadzie. Mówiła wtedy m.in., że proces legislacyjny przejmowali od urzędników resortu finansów zewnętrzni doradcy. Zdaniem Chojny-Duch minister finansów Jacek Rostowski dopuszczając do tego, akceptował konflikt interesów. Zdaniem byłej minister finansów przez jakiś czas funkcje ministra finansów przejął Sławomir Nowak, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz szef gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska. Z zeznań Chojny-Duch wynikało, że Nowak miał nieformalną polityczną władzę nad formułowaniem prawa podatkowego na etapie prac rządowych.

Więcej o: