Zbigniew Konwiński złoży zawiadomienie do prokuratury ws. zeznań Elżbiety Chojny-Duch

Poseł PO Zbigniew Konwiński zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury w związku ze złożeniem fałszywych zeznań przed komisją śledczą przez byłą wiceminister finansów Elżbietę Chojnę-Duch.

Na konferencji prasowej w Sejmie Zbigniew Konwiński poinformował, że jeszcze w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch wprowadziła komisję ds. wyłudzeń VAT w błąd i składała fałszywe zeznania.

Zbigniew Konwiński zawiadamia prokuraturę. Uważa, że Chojna-Duch składała fałszywe zeznania

Według Konwińskiego, była wiceminister podała nieprawdziwe informację mówiąc, że nie brała udziału w łagodzeniu przepisów podatkowych.

- Mówiąc o sankcji 30 proc. i swojej roli w zniesieniu sankcji 30 proc. skłamała. Jej kłamstwo ma potwierdzenie w konkretnych dokumentach, które są w posiadaniu komisji. Skłamała także mówiąc o tym, że nie spotykała się w ministerstwie z profesorem Modzelewskim. Jest notatka w aktach komisji, mówiąca o takim spotkaniu i mówiąca o zmianach legislacyjnych, które z rekomendacji prof. Modzelewskiego rekomenduje też pani Chojna-Duch wprowadzić - powiedział Zbigniew Konwiński z Platformy Obywatelskiej

Zdaniem byłej wiceminister finansów, zawiadomienie posła PO to nic innego, jak zemsta za jej uczciwe zeznania przed komisją śledczą ds. VAT.

Elżbieta Chojna-Duch zeznawała przed komisją śledczą ds. VAT w listopadzie. Mówiła wtedy m.in., że proces legislacyjny przejmowali od urzędników resortu finansów zewnętrzni doradcy. Zdaniem Chojny-Duch minister finansów Jacek Rostowski dopuszczając do tego, akceptował konflikt interesów. Zdaniem byłej minister finansów przez jakiś czas funkcje ministra finansów przejął Sławomir Nowak, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz szef gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska. Z zeznań Chojny-Duch wynikało, że Nowak miał nieformalną polityczną władzę nad formułowaniem prawa podatkowego na etapie prac rządowych.

Więcej o:
Komentarze (63)
Zbigniew Konwiński złoży zawiadomienie do prokuratury ws. zeznań Elżbiety Chojny-Duch
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 58 razy 50

  Ciekawe czy Polacy wybraliby PiS, gdyby wiedzieli, ze ich walka z mafiami VATowskimi bedzie polegac na sciganiu mechanikow samochodowych za to, ze po godzinach pracy bez paragonu wymienili zarowke w samochodzie?

 • antoszek22

  Oceniono 48 razy 40

  Za tymi zmianami głosował także znajomy pana prof. Modzelewskiego, prezes Bonaparstek i jego całe ugrupowanie bo namówiła ich prof . Beata Szydło , wykładowca sztućców w Wyższej Szkole Gospodyń Wiejskich w Brzeszczach .

 • remoteisland

  Oceniono 28 razy 26

  Pan Modzelewski to był mój wykładowca na SGPiS, obecnie SGH. Później w latach 90-tych jako wiceminister finansów tworzył pierwszą ustawę o VAT. Jak tylko ustawa została uchwalona, pan Modzelewski z wiceministra błyskawicznie przekształcił się w doradcę podatkowego. Któż mógł lepiej doradzać jak wykorzystać dobrodziejstwa ustawy o VAT niż jej twórca? Zero zaufania mam do tego osobnika.

 • e-mil-kot

  Oceniono 25 razy 25

  Rozczuliło mnie, gdy Chojna-Duch w jakimś wywiadzie stwierdziła, Glapiński "jest to bardzo miły człowiek, jest to bardzo dobry człowiek i być może naiwny." Być może według niej wszyscy najbliżsi współpracownicy Kaczyńskiego to takie poczciwe misiaczki.

 • justas32

  Oceniono 27 razy 25

  "Wszyscy dookoła kradną, my ich rozliczymy" - z takim przesłaniem PiS wygrał wybory i może kraść do woli ...

 • wujojano

  Oceniono 27 razy 23

  Ciekawe, w jakiej formie i kiedy zostaną pani Chojnie-Duch wypłacone należne srebrniki.

 • fitt

  Oceniono 26 razy 22

  Chojna Duch ze swoimi aspolecznymi pogladami polagajacymi na grabieniu ludzi biednych, bo takich najlatwiej ograbic, zasluguje jedynie na potepienie i wywiezienie na furmance gnoju.

 • zd46

  Oceniono 20 razy 20

  Pani ta pała "żądzą zemsty" na Rostkowskim, ponieważ to on przerwał jej "hasanie",

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX