Morawiecki przed wybuchem afery KNF rozmawiał z Solorzem. Giertych chce przesłuchania premiera

"Newsweek" w najnowszym numerze informuje o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z biznesmenem Zygmuntem Solorzem-Żakiem, do którego doszło tuż przed wybuchem afery KNF. Mecenas Roman Giertych domaga się przesłuchania w tej sprawie szefa rządu.
Zobacz wideo

"Po co premier Morawiecki spotkał się z Zygmuntem Solorzem na terenie Świątyni Opatrzności na kilka dni przed wybuchem afery KNF? W najnowszym "Newsweeku" piszemy z Radkiem Omachelem o nowych szczegółach tej afery" - napisała w niedzielę na Twitterze dziennikarka tygodnika Renata Grochal.

Tekst ukaże się w wydaniu, które w kioskach będzie dostępne w poniedziałek.

Przypomnijmy: 13 listopada "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, ówczesny szef KNF Marek Chrzanowski miał złożyć w marcu propozycję korupcyjną w zamian za wsparcie, które miało zostać udzielone bankowi. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury. Dzień później Marek Chrzanowski podał się do dymisji, która została przyjęta przez premiera. Śledztwo ws. rozmowy Czarneckiego i Chrzanowskiego prowadzi katowicka prokuratura.

Kilka dni wcześniej Sejm uchwalił tzw. ustawę o KNF, która umożliwia m.in. przejmowanie przez banki innych banków, które mają problemy finansowe. Ustawa została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

"Złożę wniosek o przesłuchanie premiera"

Publikację "Newsweeka" skomentował mecenas Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem Leszka Czarneckiego. Zwrócił uwagę na fakt, że Zygmunt Solorz-Żak jest właścicielem m.in. Plus Banku.

"Jeśli rzeczywiście (jak podaje "Newsweek") premier Mateusz Morawiecki na parę dni przed złożeniem przez PiS poprawki, która umożliwiała małym prywatnym bankom przejęcie dużych banków, spotkał się z właścicielem takiego małego banku (p. Solorzem), to będzie głównym świadkiem w katowickiej prokuraturze" - napisał Giertych.

Dodał, że "w tym tygodniu złoży wniosek o przesłuchanie premiera Mateusza Morawieckiego", będzie też domagał się wyłączenia sprawy śledztwa w Katowicach z osobistego nadzoru prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska w odpowiedzi na pytania portalu Money.pl stwierdziła, że spotkanie Mateusza Morawieckiego i Zygmunta Solorza-Żaka odbyło się z inicjatywy Prezesa Centrum Opatrzności Bożej i "dotyczyło kwestii związanych z przygotowaniami do obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, których istotna część odbywała się w Świątyni Opatrzności w Wilanowie".

"Dyskutowano także na temat inicjatyw kulturalnych towarzyszących obchodom 100-lecia Niepodległości, takich jak produkcja i zaplanowana na 12.11 premiera filmu "Niepodległość" - napisała Kopcińska.

Więcej o:
Komentarze (328)
Morawiecki przed wybuchem afery KNF rozmawiał z Solorzem. Giertych chce przesłuchania premiera
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 117 razy 111

  Muahahahaha, spotkali się w tajemnicy, by dyskutować o premierze filmu. Boki zrywać.

 • maaac

  Oceniono 101 razy 87

  Kolejne klocki w układance wchodzą na swoje miejsca. Bolszewia PiSowska w coraz większym strachu.

 • falbor

  Oceniono 79 razy 69

  Gdy Kwaśniewski i Miller spotykali się z biznesmenami poza swoimi urzędami ci panowie krzyczeli, że to ZBLATOWANIE!! Jak to się nazywa teraz kiedy oni rządzą, gospodarskie wizyty?

 • czechy11

  Oceniono 65 razy 63

  U Sowy i Przyjaciół poprzednicy jedli ośmiorniczki za 40 zł i pletli o dupie maryni. PiSowcy kradną miliony i robią szwindle na miliardy w kruchtach kościołów ⚠⚠⚠

 • jxl82

  Oceniono 71 razy 61

  Ziobro znowu godzi przeciekiem kontrolowanym w Matołuszka.

 • mcguirre

  Oceniono 66 razy 58

  Na terenie świątyni ? Serio ? :) Ale jaja :) To sobie miejsce obrali :) Pięknie. A czy zawierzyli to o czym rozmawiali matce boskiej ? :) Co za bagno.

 • jan_dreptak

  Oceniono 53 razy 51

  Podchodzi w ciemnym zaułku paru oprychów i mówi, daj kasę bo ci połamiemy gnaty. Ktoś odda, ktoś inny będzie fikał.
  Czarnecki fika, Solorz dał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX