Scheuring-Wielgus i Petru ujawniają program Teraz!. "Zgłosimy akces Polski do strefy euro"

Zmiany w programie 500 plus, obniżenie podatków, dopłaty do wynajmu mieszkań i wejście do strefy euro - takie plany ma partia Teraz! założona przez byłych polityków Nowoczesnej - Joannę Scheuring-Wielgus i Ryszarda Petru. W Warszawie odbyła się konwencja programowa.
Zobacz wideo

Liderzy partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus i Ryszard Petru podczas konwencji programowej zaprezentowali plany nowego ugrupowania.

Były przewodniczący Nowoczesnej zapowiedział, że partia będzie walczyć o obniżkę podatków PIT i CIT do 16 proc., a także obniżkę ZUS-u dla małych firm do 500 zł miesięcznie. W programie Teraz! znalazły się dopłaty do wynajmu mieszkań.

- Demograficznie program 500 plus okazał się fiaskiem. Nie pomaga tym, którzy chcą mieć dzieci, bo największa pomoc potrzebna jest na pierwsze dziecko. Wymaga głębokiej korekty.  Wsparcie powinno iść na pierwsze dziecko, tylko dla tych, którzy są aktywni zawodowo i którzy potrzebują, nie dla bogatych

- stwierdził polityk.

- Za rok od dzisiaj zgłosimy akces Polski do strefy euro, bezpieczeństwo ekonomiczne i społeczne Polaków jest ściśle związane z Europą i tylko waluta euro gwarantuje stałą obecność Polski w strukturach decyzyjnych Unii Europejskiej

- dodał.

Według Ryszarda Petru, "trzeba wreszcie skończyć z węglem jako jedynym źródłem energii" i postawić na energię odnawialną. Partia Teraz! opowiada się także za likwidacją zakazu handlu w niedzielę. - W zamian dwie wolne niedziele w miesiącu dla pracowników handlu - zadeklarował Petru.

Rozdział Kościoła od państwa

Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus mówiła m.in. o konieczności dostosowania polityki społecznej, by pomagać jedynie najbardziej potrzebującym osobom. Przekonywała, że powinno dojść do rozdziału Kościoła od państwa, a lekcje religii w szkołach powinny zostać zastąpione zajęciami z edukacji obywatelskiej.

W Centrum Praskim Koneser w Warszawie przemawiali również m.in. współzałożycielka partii posłanka Joanna Schmidt, były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, współorganizatorka protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart i szef Obywateli RP Paweł Kasprzak.

Petru i Scheuring-Wielgus poza Nowoczesną

Ryszard Petru w 2015 r. był jednym z głównych założycieli Nowoczesnej. Partia w wyborach parlamentarnych uzyskała 7,6 proc. poparcia i dostała się do Sejmu, wprowadzając 28 parlamentarzystów.

Petru przestał być szefem klubu poselskiego w kwietniu 2017 r., a w listopadzie ub. r. przegrał głosowanie na przewodniczącego partii. Wewnątrzpartyjne wybory wygrała wówczas Katarzyna Lubnauer.

W styczniu tego roku Petru zainicjował działalność stowarzyszenia "Plan Petru". W maju Petru i Joanna Scheuring-Wielgus opuścili Nowoczesną, a kilka tygodni później wraz z Joanną Schmidt utworzyli koło poselskie o nazwie Liberalno-Społeczni.

Więcej o:
Komentarze (274)
Scheuring-Wielgus i Petru ujawniają program partii Teraz!. "Zgłosimy akces Polski do strefy euro"
Zaloguj się
 • himils

  Oceniono 37 razy 11

  Ciekawiej byłoby, chociaż jednakowo realnie, gdyby przedszkole nr 9 z Bydgoszczy zgłosiło akces Polski do strefy jena.

 • bas525

  Oceniono 24 razy 10

  popieram panią Joannę w sprawie rozliczeń z kościołem katolickim najwyższy czas przegonić w kalesonach tą pseudokatolicką mafię

 • bert2407

  Oceniono 20 razy 10

  Panie Ryszardzie fajny program Nie zapominajcie tylko współpracować z innymi żeby wypędzić zaklamanych zerowych bolszewików.Co do euro to tępe cepy pisowskie masło kosztuje w Polsce już prawie 2€;,ropa 1,30,.Niedawno jechałem z Lodzi do Świnoujścia za przejazd autostradą A2 zaplacilem około 25 €;.Za chwilę zdrożeje prąd i wszystko będzie jeszcze droższe .Ludzie ogarnijcie się pogońmy zaklamanych bolszewików. Pociotki i Szwagry zarabiają w Tauronie,PGE,czy KGHM ponad 1mln.rocznie.Tepe cepy pisowskie ,mohery obudźcie się przygłupy ,na kogo zagłosowaliście!?.Pomyślcie też że kaczą banda chce was wytruć węglem jełopy.Pis won!!!!

 • olywerus

  Oceniono 12 razy 8

  "akces Polski do strefy euro, bezpieczeństwo ekonomiczne"
  hahaha
  jedźcie na Słowację czy na Litwę :)

 • tomeckm

  Oceniono 16 razy 8

  Przychodzi Szojring do Ryszarda
  -musisz Ryszard wymyśleć nazwę partii
  Ryszard- teraz ?
  Szojring -OK

 • re_x

  Oceniono 34 razy 8

  "W maju Petru i Joanna Scheuring-Wielgus opuścili Nowoczesną, a kilka tygodni później wraz z Joanną Schmidt utworzyli koło poselskie o nazwie Liberalno-Społeczni."-koło?to się chyba nazywa trójkąt...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX