Burza po słowach Zbigniewa Ziobry o pobiciu Kwaśniaka. Neumann: Chamstwo i bezczelność

Słowa Zbigniewa Ziobry o pobiciu byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka, do którego miało dojść z powodu "rozzuchwalenia przestępców" wywołały falę krytyki. - Takiego chamstwa i bezczelności dawno nie słyszałem - skwitował to Sławomir Neumann. Poseł poszedł w swoim komentarzu o krok dalej.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, co Zbigniew Ziobro powiedział na temat pobicia Wojciecha Kwaśniaka, o którego zlecenie oskarżony jest były członek władz SKOK Wołomin Piotr P. - Być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców - stwierdził prokurator generalny w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w sobotę wieczorem.

Na pytanie dziennikarza, Ziobro rozwinął myśl: - KNF przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych kosztem 85 tys. ludzi, którzy złożyli tam swoje oszczędności życia. W tej sytuacji rozzuchwalenie przestępców narastało. My mamy za zadanie zbadać, dlaczego tak się działo.

"Skandal", "robienie z Polaków idiotów"

Słowa te wywołały lawinę komentarzy. Wielu dziennikarzy uznało wypowiedź szefa prokuratury za skandaliczną. 

O tym, co powiedział Ziobro, rozmawiano także w niedzielę w programie "Kawa na ławę". Najpierw głos zabrał obecny w studiu Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości niejako powtórzył to, co poprzedniego dnia mówił jego szef.

Jaki: Za senatora PiS boją się kraść, za Platformy kradną na potęgę

- Fakty są takie, że SKOK Wołomin, do kiedy był pod nadzorem kasy krajowej SKOK, to zaledwie kilka procent to były tzw. złe pożyczki. Dopiero, kiedy przechodzi pod nadzór Platformy Obywatelskiej, KNF itd. masowo są wyprowadzane pieniądze. 93 proc. tzw. złych pożyczek - powiedział i dodał: - Jakimś dziwnym przypadkiem, kiedy jest senator PiS, boją się kraść, a kiedy jest Platforma, kradną na potęgę.

"Że wy możecie spojrzeć w lustro..."

Słowa te wzburzyły obecnego w studiu Sławomira Neumanna z PO. - Zakładałem, że Zbigniew Ziobro wczoraj chlapnął, ale po tym co słyszę, to rozumiem, że to jest linia polityczna PiS. Takiego chamstwa i bezczelności dawno nie słyszałem to, że wy możecie spojrzeć w lustro - pan, Ziobro czy Święczkowski - to jest coś dla mnie niewiarygodnego - powiedział. 

Następnie poseł stwierdził, że to PiS przez trzy lata blokował przejęcie przez KNF nadzoru nad SKOK-ami. - Robił to świętej pamięci Lech Kaczyński, odsyłając do Trybunału Konstytucyjnego ustawę, którą przyjęliśmy w Sejmie, pomagał mu, pisząc opinię Andrzej Duda - podnosił Neumann.

Więcej o:
Komentarze (576)
Burza po słowach Ziobry o pobiciu Kwaśniaka. Neumann o chamstwie i bezczelności
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 185 razy 159

  OSKARŻAM (...):
  Zbigniewa Tadeusza Ziobrę, urodzonego 18 sierpnia 1970 roku w Krakowie, o to, że pełniąc funkcję Ministra Sprawiedliwości, działając w porozumieniu z podległymi sobie funkcjonariuszami publicznymi, wpływał bezprawnie na sposób funkcjonowania i obsadę Krajowej Rady Sądownictwa, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, co stanowi przestępstwo przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, o którym mowa w art. 231 kodeksu karnego; także o to, że wielokrotnie, samodzielnie lub za pośrednictwem podporządkowanych sobie prezesów sądów powszechnych, wpływał przy pomocy groźby bezprawnej na czynności urzędowe sądów, czym dopuścił się przekroczenia art. 232 kk (wpływanie na czynności sądu w drodze zastosowania przemocy lub groźby bezprawnej); także o to, że dopuścił się fałszywych publicznych oskarżeń innych osób o popełnienie przestępstwa, w tym w trakcie wykonywania przez te osoby czynności medycznych, czym popełnił przestępstwo z art. 238 kk (fałszywe zawiadomienie o przestępstwie); także o utrudnianie lub udaremnianie postępowania karnego, a zatem o przestępstwa z art. 239 kk (poplecznictwo) przez to, że pełniąc funkcję Prokuratora Generalnego wywarł presję nad podporządkowanych sobie prokuratorów by zakończyli dochodzenie w sprawie przemocy bezprawnej dokonanej w dniu 10 listopada 2017 przez grupę uczestników tzw. Marszu Niepodległości w stosunku do pokojowo protestujących kobiet;

  Źródło: blog prof. W. Sadurskiego na portalu: naTemat

 • Maria Michałowska

  Oceniono 114 razy 104

  Skandaliczna wypowiedź o tym,ze p. Kwasniak rozzuchwalił bandytów i dlatego go mal nie zabili, jest porównywalna do wypowiedzi prawnego biskupa, że dzieci molestwane i wykorzystywane seksualnie, same lgną.

 • westgreg

  Oceniono 91 razy 83

  Czy już wiecie na kogo nie należy głosować? Bo jeżeli to wciąż nie jest jasne, to pan Zero z ekipą mogą jeszcze kilku osobom postawić zarzuty. Dla nich to żaden problem.

 • bodzio24680

  Oceniono 80 razy 80

  Zbigniew Z. i Patryk J. udowodnili tym samym, że są ignorantami. Pod opieką KSKOK kierowanej przez Grzegorza B. kasy (nie tylko ta w Wołominie) nie wykazywały wierzytelności zagrożonych bo prowadziły kreatywną księgowość - to jak klasyfikowana jest wierzytelność zależy od tego jak się ją zaksięguje. Dopiero kontrole KNF obnażyły rzeczywisty stan finansów tych kas. Na taki stan swoich finansów te kasy pracowały latami. W ciągu roku od objęcia ich nadzorem KNF został ujawniony rzeczywisty stan ich portfeli kredytowych - dlatego upadły. Wmawianie ludziom, że te upadłości to wina KNF jest kłamstwem kwalifikującym się jako przestępstwo - wprowadzanie w błąd obywateli przez urzędników Państwowych. To powinno być ścigane z urzędu.

 • biesczad1

  Oceniono 61 razy 61

  Prokuratorze Wyszyński, tfu, Ziobro - a co z Kasą Krajową Bireckiego w aferze SKOKów???

 • widal

  Oceniono 62 razy 60

  Wtedy blokowali możliwość kontroli na SKOKami i a teraz głupów strugają. SKOKi padały, a PiS upierał się, że to nie banki więc KNF nie ma prawa ich kontrolować. Hipokryci, kłamczuchy a niektórzy nawet złodzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX