PiS nie zgodzi się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej? Sondaż: większość jest przeciwna

"Rzeczpospolita" zleciła SW Research sondaż o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Wyniki ankiety pokazują, że osoby popierające wprowadzenie zakazu aborcji są w znacznej mniejszości.
Zobacz wideo

Serwis rp.pl zlecił sondaż, w którym uczestników pytano, czy ich zdaniem prawo antyaborcyjne powinno zostać zaostrzone.

Badanych dobrano tak, by grupa była reprezentatywna dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania. Wyniki tego krótkiego badania pokazują, że wbrew postulatom Fundacji Życie i Rodzina, zdecydowana większość Polaków nie chce, by wprowadzono zakaz aborcji.

Wyniki sondażu o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego

Wyniki sondażu pokazują, że zaledwie 12 procent biorących w badaniu osób uważa, iż ustawa antyaborcyjna powinna zostać zaostrzona. 14 procent osób nie ma na ten temat zdania, a 25,8 procent osób uważa, że ustawa powinna zostać w niezmienionej formie. Przeważająca większość opowiada się za złagodzeniem antyaborcyjnego prawa - w ten sposób odpowiedziało 48,1 procent uczestników sondażu.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 grudnia na grupie 800 osób.

Kaja Godek: "Politycy PiS nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie"

Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina bardzo usilnie domaga się uchwalenia obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję", który zakłada zakaz przeprowadzania aborcji ze względu na nieodwracalne upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Pod projektem zebrano 830 tys. podpisów.

Kilka dni temu Godek napisała w tej sprawie list otwarty do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Wydrukowano go w "Naszym Dzienniku", a autorka pisze w nim, że "politycy (...) od miesięcy nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie".