Policja szuka tego mężczyzny. Jest podejrzany o zabójstwo sprzed 10 lat w Krośnie

Do sieci trafiły portrety pamięciowe podejrzanego o zabójstwo 77-latka z Krosna. Policja z Rzeszowa i prokuratura z Krosna prowadzą dochodzenie i proszą świadków o pomoc. Do morderstwa doszło w 2009 roku.

Policja opublikowała portrety pamięciowe mężczyzny, który w 2009 roku włamał się do jednego z domów w Krośnie, gdzie miał zabić 77-latka. 

Policja szuka mordercy i prosi o pomoc

Mężczyzna przedstawiony na portretach pamięciowych 31 lipca 2009 roku około godziny 13 włamał się do domu na ulicy Lenarta w Krośnie. Mieszkało tam starsze małżeństwo. Sprawca obezwładnił kobietę, a 77-latka zabił.

Portret pamięciowy podejrzanego o morderstwoPortret pamięciowy podejrzanego o morderstwo fot. Policja.pl

Zmarły 77-latek był właścicielem kantoru wymiany walut w Krośnie, a napad miał charakter rabunkowy.

Sprawca dostał się do domu ofiary, wmawiając przebywającej tam wtedy samotnie kobiecie, że jest urzędnikiem. Kiedy ta go wpuściła, zastraszył ją atrapą pistoletu, po czym zażądał, by mu oddała pieniądze i biżuterię.

Kiedy dostał, co chciał, skrępował ją i czekał na właściciela kantoru. Gdy ten wrócił do domu, ranił go ostrym narzędziem w szyję i zabrał torbę z pieniędzmi z kantoru - informuje portal Nowiny24. Sprawcy zabójstwa nie ujęto do dziś, 

Policja podała rysopis sprawcy. Był to mężczyzna bez szczególnych cech charakterystycznych w wieku około 30 lat, liczący sobie około 170 cm wzrostu. Miał krótkie, ciemne i lekko falowane włosy, które zaczesał do góry. Jego sylwetkę opisuje się jako średnią.

Portret pamięciowy podejrzanego o morderstwoPortret pamięciowy podejrzanego o morderstwo Policja.pl

Każdy, kto widział we wskazanej okolicy człowieka odpowiadającemu tym cechom, jest proszony o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowa-Śledczym KWP w Rzeszowie - tel. 17 8582457, 17 858 2327 lub 997.

Więcej o:
Komentarze (31)
Po 10 latach od zbrodni policja szuka tego mężczyzny. Jest podejrzany o zabójstwo 77-latka
Zaloguj się
 • Moje konto

  Oceniono 18 razy 12

  Ach ci przestępcy, nie mają łatwo z polską policją, już po 10 latach od przestępstwa czują jej oddech na plecach... Brawo, tak trzymać !

 • oszrany

  Oceniono 16 razy 10

  Po 10 lstach publikuja portret. Mozna odniesc wrazenie ze policja chroni bandytow.

 • 1_do_27

  Oceniono 9 razy 7

  No, 9 lat na opublikowanie portretu pamięciowego to spory sukces...

 • bialywywiad

  Oceniono 5 razy 5

  Fota nr 1 - Cezary Gmyz.

 • tomasz.rze

  Oceniono 5 razy 5

  W filmach się zdarza, że policjanci prowadzący oglądziny na miejscu zbrodni znajdują coś, co ląduje w ich kieszeniach. Wtedy zalezy im na tym, aby śledztwo nie było zbyt szczegółowe i ciągnęło się, aż się znudzi.
  Ale to tylko w filmach, i to amerykańskich. Prawda?

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 4

  Czy portret pamięciowy przedstawia osobnika sprzed 9 lat, czy komputerowo "postarzonego"?

 • komentarz

  Oceniono 8 razy 4

  Ręce opadają.

 • januszter11

  Oceniono 2 razy 2

  Policja szuka , chyba w przerwach między kolejnymi zwolnieniami lekarskimi / 100% płatnymi/. Nic dziwnego że trwa to już 10 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX