Jarosław Gowin o wzroście cen prądu: Nie musi się przekładać na podniesienie cen innych usług

Zdaniem Jarosława Gowina wzrost cen energii "nie musi się wprost przekładać na podniesienie cen innych usług". Wicepremier przekonywał też, że minister energii ma sposób na ograniczenie "skali wzrostu sen energii".
Zobacz wideo

Jarosław Gowinbył gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Podczas rozmowy Ziemiec zapytał wicepremiera o to, czy ceny prądu pogrążą obóz władzy bardziej "niż wszystkie afery razem wzięte".

Gowin: Tchórzewski ma sposób na podwyżki cen prądu

- To jest bardzo poważny problem. Rozmawialiśmy o tym wczoraj i jeszcze będziemy rozmawiali w najbliższych tygodniach, a może miesiącach - powiedział Gowin. - Minister Tchórzewski uspokajał wszystkich zebranych w Jachrance, że ma sposób na to, żeby ograniczyć skalę wzrostu cen energii do takiego poziomu, który nie będzie dotkliwie odczuwalny z perspektywy milionów Polaków - zapewnił wicepremier. 

Następnie Gowin stwierdził, że w przypadku indywidualnych odbiorców podwyżki będą nieuchronne, "ale skala będzie o wiele mniejsza". - Wzrost cen energii nie musi się wprost przekładać na podniesienie cen innych usług dodał.

Wypowiedź Gowina ironicznie skomentował Marcin Kierwiński z PO. "Mamy kandydata do ekonomicznego Nobla w tym roku..." - napisał poseł.

"Ależ oczywiście, przedsiębiorcy i samorządy radośnie wezmą na siebie podwyżki rzędu 70 proc." - ironizuje z kolei Dariusz Ćwiklak, dziennikarz "Newsweeka".

Więcej o: