Jarosław Gowin o wzroście cen prądu: Nie musi się przekładać na podniesienie cen innych usług

Zdaniem Jarosława Gowina wzrost cen energii "nie musi się wprost przekładać na podniesienie cen innych usług". Wicepremier przekonywał też, że minister energii ma sposób na ograniczenie "skali wzrostu sen energii".
Zobacz wideo

Jarosław Gowinbył gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Podczas rozmowy Ziemiec zapytał wicepremiera o to, czy ceny prądu pogrążą obóz władzy bardziej "niż wszystkie afery razem wzięte".

Gowin: Tchórzewski ma sposób na podwyżki cen prądu

- To jest bardzo poważny problem. Rozmawialiśmy o tym wczoraj i jeszcze będziemy rozmawiali w najbliższych tygodniach, a może miesiącach - powiedział Gowin. - Minister Tchórzewski uspokajał wszystkich zebranych w Jachrance, że ma sposób na to, żeby ograniczyć skalę wzrostu cen energii do takiego poziomu, który nie będzie dotkliwie odczuwalny z perspektywy milionów Polaków - zapewnił wicepremier. 

Następnie Gowin stwierdził, że w przypadku indywidualnych odbiorców podwyżki będą nieuchronne, "ale skala będzie o wiele mniejsza". - Wzrost cen energii nie musi się wprost przekładać na podniesienie cen innych usług dodał.

Wypowiedź Gowina ironicznie skomentował Marcin Kierwiński z PO. "Mamy kandydata do ekonomicznego Nobla w tym roku..." - napisał poseł.

"Ależ oczywiście, przedsiębiorcy i samorządy radośnie wezmą na siebie podwyżki rzędu 70 proc." - ironizuje z kolei Dariusz Ćwiklak, dziennikarz "Newsweeka".

Więcej o:
Komentarze (618)
Gowin o wzroście cen prądu: Nie musi się przekładać na podniesienie cen innych usług
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 105 razy 103

  Napisze się ustawę i przegłosuje że podwyżki cen prądu o 80% nie przekładają się na wzrost kosztów i końcową cenę produktu i po kłopocie. Jak ktoś będzie mówił coś innego to zaświeci mu się ustawą po oczach i oskarży o szkalowanie Partii i jej przedstawicieli.

 • krynolinka

  Oceniono 97 razy 87

  Huknie rząd na piekarzy, zakaz podnoszenia cen chleba!
  Spekulantów czekają surowe kary!

 • niebozaoknem

  Oceniono 78 razy 78

  Pan Gowin jest fenpmenem anatomicznym: nie tylko nie ma kręgosłupa, nie ma również mózgu, kiedyś takie okazy pokazywali na jarmarkach, może zacznijmy pana ministra obwozić po świecie i sprzedawać bilety, będzie na rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej w Polsce.

 • tojamyszka

  Oceniono 69 razy 67

  Musi , musi Panie Gowin. Gdy przyjdą rachunki za energię elektryczną to przedsiębiorca będzie musiał zarobić , czyli podnieść ceny wyrobów , usług, by za nie zapłacić. Ale skąd Pan ma to wiedzieć. Przecież nie jest Pan ekonomistą. Jest Pan Vice Premierem . Jest Pan politykiem , a polityk to ktoś taki co mówi , mówi , mówi a inni jeszcze go słuchają i na jego karku pną się w górę, wówczas na niego głosują. Zatem im więcej obietnic tym lepsze notowania . A pod koniec kadencji , jak okręt tonie to hyc do innej partii i znów obiecanki , cacanki . Tylko kto Pana teraz przyjmie .

 • antropoid

  Oceniono 60 razy 58

  PEWNIE - podwyżki cen prądu wcale nie powodują podwyżek innych cen.
  Zresztą inne już przy PiSsdzielskich nie-rządach dawno poszły w górę.

  Oslizły hipokryta, niedobrze się robi na jego widok.

 • wawka3791

  Oceniono 39 razy 37

  Oczywiście, każdy przedsiębiorca MUSI być filantropem i z własnej kieszeni pokryć dziurę w budżecie, powstałą po drastycznej podwyżce prądu!!! A może górnicy się do tego dołożą???

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 41 razy 37

  Kupując to samo, płacę przy wyjściu ze sklepu spożywczego przynajmniej 50 więcej niż w 2015.
  Nic się nie musi przekładać, ale jakoś się przekłada.

  Co będzie w 2019? Masowe podwyżki wszystkiego. Oczywiście GUS policzy to tak, żeby była deflacja. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX