Były szef KNF wyszedł na wolność. "Nie będzie wniosków o areszt"

Były szef KNF Andrzej J. już został zwolniony z prokuratury. Jego współpracownicy mieli ją opuścić później. Wojciech Kwaśniak, po wpłaceniu kaucji, wyszedł kilka godzin później.
Zobacz wideo

Jak dowiedział się reporter TOK FM, Andrzej J., były prezes Komisji Nadzoru Finansowego, już jest na wolności. Innych sześciu zatrzymanych, którzy w przeszłości współpracowali w KNF razem z J., w tym Wojciech Kwaśniak, mieli opuścić Prokuraturę Regionalną w Szczecinie w ciągu kolejnych godzin.

Nie będzie wniosków o areszt dla Jakubiaka i reszty

W przypadku wspomnianej szóstki warunkiem było wpłacenie kaucji od 100 do 200 tys. zł. W rozmowie z TVN24 mecenas Jerzy Naumann przekazał z kolei, że poza kaucjami zwolnionych obowiązują "dodatkowe obostrzenia w zakresie kontaktu i pewnych dolegliwości pracowniczych".

- Nie będzie wniosków aresztowych w stosunku do nikogo - zapewnił mecenas Naumann.

Zatrzymanie 7 b. członków KNF

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego, wraz z sześcioma innymi osobami zostali zatrzymani 6 grudnia przez CBA.

Prokuratura poinformowała, że zarzuca byłym członkom KNF nadużycie uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków:

Podejrzanym zarzuca się, że w okresie od 22 października 2013 roku do 15 września 2014 roku działali na szkodę interesu publicznego dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 miliarda złotych oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 milionów złotych

Według śledczych członkowie KNF mieli wiedzieć, że SKOK Wołomin może mieć problemy ze spłacaniem zobowiązań wobec klientów i zwlekać z podjęciem działań w tej sprawie.

Więcej o:
Komentarze (60)
Zatrzymania b. członków KNF. Andrzej J. zwolniony z prokuratury, inni wkrótce zostaną wypuszczeni
Zaloguj się
 • wujtommy102

  Oceniono 18 razy 18

  Żaden sąd nawet w państwie pisowskim nie zgodzi się na wniosek o areszt przy tak nieudolnie sfabrykowanych zarzutach. Chodziło o pokazówkę przed przemówieniem oberprezesa ,ale zamiast pokazu siły wyszło ośmieszenie partii. W donosie do prokuratury było ,ze to pan Kwaśniak bił "bankierów" z Wołomina i prowadził kasy SKOK

 • fiqumiku

  Oceniono 20 razy 18

  PiS-owska sprawiedliwość fuuuu, kto jeszcze wierzy tym klamcom i frustratom?

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 17

  Ale kacza banda odniosła tym aresztowaniem pewien sukces. Nie zgadniecie jaki. A to takie proste.
  Przez kilka dni opinia publiczna krzyczała że Andrzej Jakubiak jest niewinny ale zapomniała wtedy krzyczeć o aferzyście pisowskim łapówkarzu Chrzanowskim.

 • urian

  Oceniono 17 razy 15

  A w jakim areszcie jest Chrzanowski ? Może opala się na Krymie, a tylko kwity są w Polsce ?

 • faustxyz

  Oceniono 19 razy 13

  Pisiory rzuciły błotem, zawsze coś się przylepi, stare metody bolszewickie. Jeśli suweren nie czuje smrodu wokół Chrzanowskiego, Glapińskiego i Kamińskiego, to wkrótce poczuje podwyżki prądu.
  Zresztą te aresztowania to znakomity czas by przypomnieć jak pisuar na czele z Lechem Smoleńskim i jego ówczesnym kamerdynerem Dudą, walczyli aby wyłączyć SKOKI Biereckiego spod nadzoru KNF. Opozycjo do dzieła, intensywnie, drobiazgowo i soczyście wywlekać największy przekręt - SKOKI. To się w pale nie mieści, że mega przekręciarz spokojnie jest sobie senatorem! Tam jest tyle łajna, że gdyby opozycja miała ikrę zatopiłaby pisuar dawno temu.

 • qqben

  Oceniono 8 razy 8

  Te zatrzymania były tylko po to by Jarosław miał o czym mówić podczas "niezwykle ważnego przemówienia"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX