Były szef KNF wyszedł na wolność. "Nie będzie wniosków o areszt"

Były szef KNF Andrzej J. już został zwolniony z prokuratury. Jego współpracownicy mieli ją opuścić później. Wojciech Kwaśniak, po wpłaceniu kaucji, wyszedł kilka godzin później.
Zobacz wideo

Jak dowiedział się reporter TOK FM, Andrzej J., były prezes Komisji Nadzoru Finansowego, już jest na wolności. Innych sześciu zatrzymanych, którzy w przeszłości współpracowali w KNF razem z J., w tym Wojciech Kwaśniak, mieli opuścić Prokuraturę Regionalną w Szczecinie w ciągu kolejnych godzin.

Nie będzie wniosków o areszt dla Jakubiaka i reszty

W przypadku wspomnianej szóstki warunkiem było wpłacenie kaucji od 100 do 200 tys. zł. W rozmowie z TVN24 mecenas Jerzy Naumann przekazał z kolei, że poza kaucjami zwolnionych obowiązują "dodatkowe obostrzenia w zakresie kontaktu i pewnych dolegliwości pracowniczych".

- Nie będzie wniosków aresztowych w stosunku do nikogo - zapewnił mecenas Naumann.

Zatrzymanie 7 b. członków KNF

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego, wraz z sześcioma innymi osobami zostali zatrzymani 6 grudnia przez CBA.

Prokuratura poinformowała, że zarzuca byłym członkom KNF nadużycie uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków:

Podejrzanym zarzuca się, że w okresie od 22 października 2013 roku do 15 września 2014 roku działali na szkodę interesu publicznego dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 miliarda złotych oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 milionów złotych

Według śledczych członkowie KNF mieli wiedzieć, że SKOK Wołomin może mieć problemy ze spłacaniem zobowiązań wobec klientów i zwlekać z podjęciem działań w tej sprawie.

Więcej o: