PiS też powiększyło klub. Zyska porzucił WiS i Morawieckiego, druga taka zmiana u posła

Poseł Ireneusz Zyska opuścił koło Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego i zasilił szeregi Prawa i Sprawiedliwości. To już druga zmiana barw w wydaniu Zyski - do Sejmu tej kadencji wchodził z list Kukiz'15.
Zobacz wideo

Gdy oczy wszystkich zwrócone są na przepychanki Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, także Prawu i Sprawiedliwości udało się poszerzyć skład osobowy swojego klubu. Oczywiście nie tak spektakularnie, bo o jednego parlamentarzystę.

Szeregi PiS zasilił bowiem Ireneusz Zyska, dotychczas w kole Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego. Decyzję w tej sprawie Zyska miał zakomunikować Morawieckiemu wczoraj, 5 grudnia.

Dzisiaj Kornel Morawiecki, w przytaczanym przez "Super Express" komunikacie, podziękował posłowi za współpracę w kole WiS i pożyczył mu "powodzenia na politycznie nowej drodze życia".

"Ciekawe tylko, kto następny?" 

Teraz koło WiS będzie liczyć pięciu posłów: Kornela Morawieckiego, Sylwestra Chruszcza, Adama Andruszkiewicza, Jarosława Porwicha i Małgorzatę Zwiercan. Wszyscy, razem z Zyską, do Sejmu wchodzili z list Kukiz'15.

To nie pierwsza zmiana barw klubowych w wydaniu Zyski: to on razem z Morawieckim i Zwiercan opuścił klub Kukiz'15 i zakładał koło Wolni i Solidarni w 2016 roku.

Pożegnanie posła Zyski ze strony koła WiS było stonowane i życzliwe, natomiast decyzja Zyski przykuła uwagę Pawła Kukiza, który wprowadzał go do Sejmu ze swoich list. Postanowił krótko "podsumować karierę Nikodema Zyski", przypominając jego polityczne decyzje.

Kukiz stwierdził też, że na Zysce się nie skończy:

Najprawdopodobniej jest to początek akcji zakamuflowanego i stopniowego zasilania przez posłów WiS klubu Prawa i Sprawiedliwości. Nie bardzo im wypada "hurtem" połapać się z PiSowcami więc będą powoli, niezauważalnie zbliżać się do koryta. Ciekawe tylko, kto następny? Może kolekcjoner znaczków partyjnych Andruszkiewicz?
Więcej o:
Komentarze (41)
Nowy poseł w PiS. Ireneusz Zyska opuścił Wolnych i Solidarnych Kornela Morawieckiego
Zaloguj się
 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 17 razy 17

  Poczytajcie sobie o jego przekrętach w Świebodzicach, tyle że na skalę mikro.

  Kolejny "szef knf" nam wyrasta?

 • earthboundmisfit

  Oceniono 17 razy 13

  I nadal jedynym posłem, który honorowo złożył mandat poselski po utracie członkostwa partii, z której został wybrany, pozostaje znienawidzony przez bolszewię Palikot.

 • 2kotunia1

  Oceniono 15 razy 13

  Kolejne zwierzę z podkręconym ogonem bliżej koryta.

 • antoszek22

  Oceniono 13 razy 11

  Te wszystkie kółka wzajemnej adoracji słuza pislamistom do wypełniania studiów telewizyjnych rzekomą opozycją .
  Wolno myślący wysyłali do telewizji Andruszkiewicza więc się facet wkurzył i przeszedł do PIS

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 10 razy 10

  Koryto+

 • pan.szklanka

  Oceniono 12 razy 10

  Trochę jak występować do PZPR w 89'.
  Mam przynajmniej taką nadzieję.

 • greg2408

  Oceniono 12 razy 10

  to już trzecia partia posła Zyska na 3-lecie pobytu w Sejmie nie jest to może rekord ale jest co pozazdrościć

 • calmy

  Oceniono 9 razy 9

  Przestańcie się czepiać Lemingi. Ten Pan ma stałe poglądy polityczne. Jego poglądy są takie, że on lubi być posłem i tego nie kryje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX