Mazurek o "partii Rydzyka". Ostrzega przed dzieleniem prawicy i burzeniem "dzisiejszego układu"

Na prawicy ma szykować się nowa partia, a media wskazują, że dzieje się to pod auspicjami o. Rydzyka. Co na to rzeczniczka PiS? Przestrzega przed rozbijaniem jedności na prawicy, ale przyznaje, że "każdy ma prawo zakładać partię".
Zobacz wideo

Wciąż komentowane są doniesienia o powstającej partii "Ruch Prawdziwa Europa", której inicjatorem jest europoseł Mirosław Piotrowski (z list PiS wszedł do PE, ale już w 2014 roku wystąpił z delegacji tej partii). Jak opisała Wirtualna Polska, Piotrowski to polityk blisko współpracujący z o. Tadeuszem Rydzykiem, stąd też nowe ugrupowanie ochrzczono "partią Rydzyka".

Głos zabierali już politycy, których media wymieniały jako ewentualnych członków tej partii, jak np. Andrzej Jaworski, były poseł PiS.

Beata Mazurek ostrzega przed nową partią na prawicy

Teraz te doniesienia komentuje rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Taka partia - co podnosili dziennikarze - mogłaby zaszkodzić właśnie jej ugrupowaniu w nadchodzących wyborach, podbierając domyślnych wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Mazurek przestrzegała przed tworzeniem partii, choć dodała, że każdy "ma prawo" do tego.

Każdy ma prawo zakładać partię, ale to kwestia odpowiedzialności za państwo. Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu. Niektórzy mogą mieć indywidualne cele. PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo. Każdy, kto burzy układ dzisiejszy ułatwia powrót do władzy lewicy

- stwierdziła Mazurek.

Więcej o:
Komentarze (173)
Partia "Ruch Prawdziwa Europa". Rzeczniczka PiS Beata Mazurek komentuje
Zaloguj się
 • miastomakow

  Oceniono 48 razy 42

  "Każdy, kto burzy układ dzisiejszy ułatwia powrót do władzy lewicy" Czyli dobrze robi.

 • tom_aszek

  Oceniono 39 razy 35

  "Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu. Niektórzy mogą mieć indywidualne cele."

  A niektórzy będą siedzieć w wieloosobowych...

 • ar.co

  Oceniono 34 razy 30

  "Dzisiejszy układ"? A to się Becia sypnęła. Tak wprost powiedzieć, że PiS stworzył układ i robi wszystko, żeby go zabetonować? Czekam niecierpliwie na dementi, że "wyrwane z kontekstu" i że w ogóle nikt biedaczki nie zrozumiał jak powiedziała to, co powiedziała.

 • mur67

  Oceniono 31 razy 27

  Pani (?) Mazurek.... ten "układ" to rozbije dopiero prokurator po przegranych przez PiS wyborach

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 33 razy 27

  Skoro PiS nadal cieszy się takim poparciem, a ludzie generalnie czekają na cud z rękoma w kieszeniach to znaczy, że bodziec jest nadal za słaby. Tym samym życzę "partii Rydzyka" jak najlepiej. Jak już faktycznie zaczną wsadzać do paki za aborcję i zrobią państwo wyznaniowe to może zaczniemy się budzić z letargu.

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 26

  Dajcie kasę to "ojciec" przestanie burzyć , on dla kasy zrobi wszytko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX